Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni koledzy.Mam takie pytanie z powietrzem.Jak jest lepiej ustawić powietrze np z korektami na poszczególnych mocach jeśli lekko dymi np na 20% czy 30% modulacji.Czy mianowicie rozciagnąć powietrze po całości np z z 50% w mocy maksymalnej gdzie właśnie lekko dymiło,czy na 55% ustawić powietrze mocy maksymalnej i wtedy już widać że nie dymi.U mnie wszystko gra tylko przy testach widzę że różne groszki mają podatność na dymienie i jak sie to ma.Może tak lepiej mniejszy wiatr w mocy maksymalnej i wtedy korekty na poszczególnych mocach ,czy większy wiatr w mocy maksymalnej i bez korekt powietrza.

Edytowane przez darko240973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrezygnowalem na korekty powietrza,w wykresu dmuchawy potym widač duže plaske miejsca-cos za cos.Sterujem tylko min i max.Pozostaje progres dmuchawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zadaniem jeśli chodzi o powietrze: jedne ustawienia nie będą dobre dla 2 instalacji. Nawet jeśli przyjąć taki sam kocioł palnik itd. Ja akurat korzystam z podbicia powietrza przy danej modulacji i sprawdza się super.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w sumie. Nie ma co patrzeć na wykresy itd jak jest czysto w kotle i spalanie ok to co wydziwiać?! Ja mam spalanie mniejsze nawet jak są delikatne spieki, znaczy mniejsze jak ustawie wiatr tak by nie było spiekow to dobowe rośnie. Wiec tak jak kolega Bercus pisał coś za coś, przynajmniej u mnie. U mnie spalanie dobowe ok, tak ze nie szukam innych ustawień, a to ze w kotle trochę brudniej niż u kolegów i wykres gorszy to trudno.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cf935a18093b40474bda815ce700c991.jpg

To moje


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

c0b4c065514f2ba48f2c5ba526943ffa.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

153f1fcad49db5f5ed612a22854d342a.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie robiąc Pauzę w ster. Skzp-02 dla czyszczenia piece , po uruchomieniu sterownik od nowa się uczy pokazywania spalania dobowego bynajmniej u mnie tak jest, proszę dajcie odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wcisnietej pauzie w zależności ile czasu zajmuje czyszczenie (u mnie około 40 min) algorytm pomniejsza dobowa spalanie o o kilka kilogramów. Wiadomo podajnik stoi w miejscu A godz lecą

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIc nie pozostaje jak tylko pauzować kociolek każdego dnia .

 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się dowiedziałem , u mnie wiadomo dobowe spada to wyjaśnione , ale czemu jak się uruchomi to przebija spalanie No sterowniku do foru a po dobie jest ok tak to ma działać? O takie wyjaśnienie mi chodzi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem szczęśliwym posiadaczem sterownika skzp 02, jestem bardzo pozytywnie zaskoczony tym jak działa, moduluje mocą oraz steruję kotłem. Pompę cwu ustawiłem na pracę ciągłą i służy do ochrony powrotu. Spalanie u mnie mniejsze niż na dwustanie. Zero spieków, wszystko fajnie dopalone. 

 

 

IMG_20200121_073852.jpg

IMG_20200121_073915.jpg

IMG_20200121_073931.jpg

IMG_20200121_074026.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, wotizel napisał:

................Spalanie u mnie mniejsze niż na dwustanie. .............

Witam.

A jakie masz spalanie przy takiej pracy? około 22-23kg/dobę??

YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marekd napisał:

No to się dowiedziałem , u mnie wiadomo dobowe spada to wyjaśnione , ale czemu jak się uruchomi to przebija spalanie No sterowniku do foru a po dobie jest ok tak to ma działać? O takie wyjaśnienie mi chodzi .

Możesz jaśniej opisać co się dzieje . 

Czasem jak kocioł startuje po pauzie czy też wyłączeniu mocno goni . Może przebić temperaturę ale to często jest skutek zle dobranej kaloryczność i dynamiki . Po prostu sterownik goni i podaje dawke po dawce A ta nie spala sie cala . Po czym spada modulacja a na palniku mamy duzo zaru który musi oddac temperaturę . I tak sobie przebija zadana . Jesli przebije raz po takiej gonitwie to nie ma co sobie zawracać głowy . Gorzej jak co większy spadek temperatury to się dzieje . W tedy trzeba go zmanipulowac tak by nie bylo za duzego podawania tzn tak zrobić by dawka była spalana a nie budowala zbyt duzej ilości zaru .

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fafal dzieje się to ze po starcie spalanie wzrosło ponad 4 kg i cza było czekać 2 dni by coś drgnęło na dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tego nie zauważyłem u siebie . A ile ci wcina i jak dlugo goni do zadanej . Mi spalanie służy do oceny kiedy mu papu trzeba dać :) . Większej wagi do tego nie przykładam . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, YaroXylen napisał:

Witam.

A jakie masz spalanie przy takiej pracy? około 22-23kg/dobę??

YARO

Przy takiej pracy i takiej pogodzie jaka jest teraz spala mi 19,8 kg na dobę. Wczoraj resetowany licznik. 

IMG_20200121_172231.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakim groszkiem palisz, widzę że 29Mj, nie kopci na ekoenergii ?nie miałeś problemów z ustawieniem odpowiedniego powietrza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palę Sobiankiem Lwem, powietrze max ustawiłem na 30 procent a minimum na 10 procent przy dmuchawie WPA 06, korektę dawki paliwa dałem na -5 %, na razie fajnie pracuje nie zaobserwoawalem żeby kopcilo. Jak dopalę tego Sobianka to wypróbuję coś mniej kalorycznego, kupię tego Kazacha i zobaczę co to za towar. 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz modulację rzędu 80 % to nie dziw się że masz wyższe spalanie.

Już ktoś wcześniej pisał-zmień węgiel (kup 4 worki, zamień z kimś lub pożycz ) i zobacz czy też kopci. Wtedy sprawa będzie jasna.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po założeniu garnka na odpowiedniej dla mnie wysokości oraz głębokości zmieniły mi się trochę wykresy oraz spaliny.Zauważyłem też spadek na modulacji .Tak dla szanownych kolegów wrzucam do porównania jak to sie ma ,aby porównać.Jak miałem niżej  deflektor oraz bardziej płaski spaliny miałem wyżej, noi modulacje trochę wyższą.W piecu teraz fajnie,czysto ,a garnek od spodu też.Płomień wchodzi cały do spodu garnka i dopiero przy mocy  około 90-100% wywija się na boki ścianek kotła.Jest tu wykorzystany dodmóch gdy podaje na 2% ,przedmuch co 5min na 2 sek i dynamika na 1 czas podawania 4 sek .Oczywiście pid.

20200121_175046.jpg

20200121_175019.jpg

20200121_175005.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.