Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

darko240973

Czujnik temperatury będzie lekko zakłamywać, a szczególnie jak ja musiałem dołożyć około 4 M:

 

CZUJNIK TEMPERATURY KTY81 - 210.jfif

Edytowane przez cez19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czujnik jest jakes wydlužanie? Jest drut na drut dobro polaczony?Drut przedlužacy jest z mala rezistencia?Nie jest owiniety po rurach CO?Pobliž  230V?

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że dla wszystkich czujników w sterowniku jest taki sam algorytm liczenia temperatury (poza czujnikiem temp. spalin). Mogę potwierdzić że dla temp. dodatnich czujnik pogodowy zaniża, a dla temp. ujemnych zawyża. No taka już jest czułośc tego czujnika KTY. Weźmiemy 20 termometrów rtęciowych i mamy 20 różnych wskazań, weżmiemy 20 czujników KTY i mamy 20 różnych temperatur. Ale u mnie jest to opanowania. Nie oczekuję że w np. w lipcu ustawię zewnętrzną i w styczniu nie będzie błędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem iny czujnik(nie najtanszy,i tak cena zero zero) i pokazuje OK. Termometr obok czujnika i zgadzaja sie +10,jak -10.Drut przedlužany 4-5m korekta 1°.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienilem minuly sezon,teraz ciežko pogladam...Tež tak mialem,denerwowalo mnia stale sterowanie korekty dla pogody,pierwszy kupilem termometra obok czujnika:-).Kupilem 2st.czujnikow,pogladam w piwnicy ten drugi.......

 

Edit: Taka duža piwnica i tak male cos.Juž zniklo.......

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kty zalutowany do przewodu linka 2x0,5mm2. Długość kabla ok 5-6m. Zero problemów czy to lato czy zima. Korekta działa bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieważne czy czujnik przekłamuje  1-1,5 stopnia na + czy  -  ,ważne  aby było ciepło w chacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o przeklamywanie 1-1,5°.Ustawisz korekte przy 10 na zewnatrz.Przy 0° pokazuje 3°,przy -10 pokazuje -3. Ciažko potym bedzie cieplo w domie.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kolegów wyżej w temacie czujnik pogodowy.Mam czujnik już drugi z nowym przewodem.Nic nie skracane ,ani nie przedłużane.Nie ma mowy o uszkodzeniu.Czujnik idzie z metr po rurze ,ale na otulinie i nigdzie nie dotyka do rury.Czyżby ten metr miał wpływ na działanie -nie chce mi się wierzyć.Nawet chyba po zmianie wisiał i nie był mocowany na próbę.Pewnie zostanę przy tej maksymalnej korekcie i tyle,bo co mam zrobić .Jeśli ktoś coś wynajdzie lub rozwiąże ten problem to dajcie znać ,choćby na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś wgrać ponownie oprogramowanie, może jest jakiś błąd? albo przywróć ustawienia fabryczne, tylko najpierw sobie zapisz wszystkie ustawienia. Czasem różne błędy w ten sposób się kasują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jockey.Przy najbliższej okazji spróbuję zresetować.Też myślałem żeby zrobić,tylko czekam na 2.31 w wersji oficjalnej aby wgrać nowszy i zobaczyć.Z softem 2.31 w oficjalnej wersji to juz pewnie wiosna mnie załapie.W tamtym roku już miałem ten problem ,a od tamtej pory to już dwie wersje softu wgrałem i nic nie pomogło.Również resetowałem do ustawień fabrycznych.Ciekawe czemu pogodynka ustawoina w tym samym miejscu co pogodowy pokazuje ok,a pogodowy przekłamuje,że aż brakuje korekty w tym momęcie ?Może to coś w sterowniku jest nie tak ,czy co ? Drugi czujnik od Timela i skzp-02 pokazuje jak pokazuje.Dość że z kotłem walczyłem aby go ustawić to jeszcze czujnik pogodowy.Kocioł ustawiłem,to i może ten problem też się rozwiąże.Na priv jeden z kolegów odezwał sie do mnie że ma ten sam problem co ja.Czyli coś musi być na rzeczy.Może też coś ze sterownikiem.Przydałby się drugi na próbę,albo Timel rozwiąże ten problem za jakiś czas.Będę jeszcze dzwonił do Nich.

Edytowane przez darko240973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, szelest napisał:

Nieważne czy czujnik przekłamuje  1-1,5 stopnia na + czy  -  ,ważne  aby było ciepło w chacie.

Czujnik pogodowy  w moim sterowniku przekłamuje  właśnie o 1-1,5  st. , Zastanawia mnie tak duże przekłamanie  na waszych sterownikach  . Może przewód od czujnika przebiega blisko przewodów elektrycznych pod napięciem i to zakłuca wskazania.

Edytowane przez szelest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle ze po prostu jakość tych czujników jest niska dlatego tak duże przekłamania , niestety jakość kosztuje , jak ktoś wskaże gdzie kupuje dobre czujniki to pewnie większość kupi po pare sztuk 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darko240973 Mój czujnik pogodowy  też " przekłamywał" temperaturę w pobliżu 0 i poniżej na sterowniku starym irid inny typ czujnika, jak i na skzp 02. Pomogło zrobienie dystansów 2cntymetrowych odsuwających obudowę czujnika od ściany (ściana północna). Po tej modyfikacji wskazania czujnika są prawidłowe.

 

 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waha10 - słuszna uwaga , ja mam czujnik odsunięty od ściany  o 4 cm. Obudowa czujnika jest zamicowana do blachy nierdzewnej  wygiętej w  U.Obudowa czujnika niestyka się ze ścianą .Ściana północna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik pogodowy zostawiłem z techa st550 który był w komplecie z kotłem. Odleglosc czujnika od sterownika po kablu około 13m. Kable połączyłam vago. Zrobiłem korektę -0.5 stopnia i jest dobrze. Czujnik przykrecony do pleksy A pleksa do muru

 

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

55e4c68662c6f84ae8454dd4ab4673d8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waha10.No mój jest przykręcony do ściany i nie ma luzu 2 cm od ściany.Spróbuje go odstawić od ściany te 2 cm i zobaczymy co będzie.Przykręcony jest w tym samym miejscu co na poprzednim sterowniku pogodówka i było dobrze,a temu  nie pasuje hm..Dzięki za info trzeba będzie sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się pochwalę moimi osiągami w dziedzinie dostrajania sterownika oraz instalacji . Idealnej kreski nie ma to wiem ,jednak jest pożądana reakcja kotla na pobór wody z cwu . Więc tak 

Instalacja otwarta na jednej pompie . Ochrona powrotu realizowana jest za pomoca polaczenia pomiędzy wyjsciem wody na grzejniki a powrotem . Takie krótkie połączenie z zaworem . W sterowniku funkcja powrotu wyłączona . Palnik strojony na 17kw . Dynamika ustawiona na 3. W zasobniku barteks . Komora nawrotna nad palnikiem . Na półkach zawirowywacze . Ot tyle a efekt taki jak na foto .

 Lewe trzy godziny normalna praca , prawe trzy godziny od skoku modulacji do 50% używana woda do kąpieli . Byly dwie w tym czasie a ster nie oszalal .

IMG_20200119_075257.jpg

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FAFAŁ.To ja natomiast mam tak na Skzp-02.Histereze cwu 10* a zadaną 50*.Wytrzymuje 10.5 godziny.Modulacje jak widać na wykresie.Widoczne są też przedmuchy co 5 min na 2 sek.Lubię jak piec wejdzie na maksymalną modulację i przedmucha kanały itd.Mam też ustawienie gdzie piec przy odbiorze cwu wchodzi na maks 65% ale częściej załancza się cwu i łagodnie moduluje.Na razie wolę te 10.5 godziny bez modulacji do cwu z tym przedmuchem.Przy sezonie letnim na pewno zastosuje te drugie ustawienie.W kotle po zastosowaniu garnka i podniesieniu go 20 cm od rantu paleniska do krawędzi garnka oraz jego głębokości 10 cm od dwóch dni w kotle zrobiło sie czyściej niż było.Po długiej obserwacji po zmianach deflektorów (różnych opcji ich wykonaniu) przy zbliżonej temperaturze na zewnątrz spalanie spadło 1 kg z lekkim haczykiem.Tak więc efekt jest poza czystością w kotle to jeszcze w spalaniu.Zaznaczę że to jest w moim przypadku po długich analizach i jednym rodzaju ekogroszku.Jeszcze niedawno borykałem się ze złą pracą kotła,a teraz jest na odwrót.Trochę pomocy tu na forum,filmików na YT i jest ok.Lepiej rządzić kotłem niż kocioł ma rządzić Tobą a było tak pół roku.Tak wygląda groszek silver 25-27 Mj oraz popiół wyciagniety bezpośrednio z popielnika.Teraz sterownik skzp-02 będzie testował za niedługo Super Mocny 28Mj.

20200119_113914.jpg

20200119_113946.jpg

20200118_183907.jpg

20200118_184658.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o czujnik pogodówki to na odczyty ma także wpływ odległość od okna. U mnie np. czujnik jest około 50 cm od okienka kotłowni i jak jest ono uchylone to zaraz temperaturę pokazuje nawet o 3° wyższą niż jest na prawdę. Po zamknięciu okienka wskazania wracają do normy. Tyle z mojego doświadczenia.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy z tego co wiem wszystkie czujniki oprócz spalin powinien być montowany na lince 0,75. Przy innych przekrojach przewodów będzie przekłamywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.