Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Ile dałeś za to cudo? Chodzi o skzp-04.

Znam gościa co na retorcie pali pelletem ze słomy ale w dwustanie. Pellet kupuje od producenta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cisza tyle godzin to ja ruszę temat. :)

Koledzy:

kto wiedział, że w panelu pokojowym, z pozycji - "Wykresy" do "Pulpitu Głównego", po 5 minutach sam powraca? 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deafnez.No ja wiedziałem.Jak walczyłem jeszcze niedawno z ustawieniami zostawiłem na wykresach i wracając z kuchni patrze a tu już wykresu nie ma.W sumie dowiedziałem sie przez przypadek jak widzisz.Chyba cisza dlatego że koledzy kupują szampany i procenty na jutro.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja nie wiedziałem ale nie mam panelu pokojowego :) Ale napiszę coś z przydatnej funkcji w sterowniku. Nawet z najdalszej karty sterownika przechodzimy jednym kliknięciem "głównego" włącznika i jesteśmy na karcie głównej. Napisałem to dlatego, bo na wielu filmach z pracy sterownika widzę jak "reżyser" filmu klika wychodzimy, wychodzimy, wychodzimy i już jest w karcie głównej, a wystarczy jedno kliknięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deafnezz - Co do przełączania okna wykresów w panelu to faktycznie tak jest jak piszesz

Oldek - co do wyjścia w główne menu klikając przycisk włączania- opisane było to w instrukcji ale warto o tym przypomnieć użytkownikom żeby odcisków na palcach nie dostali przy klikaniu w kotłowni w nowy rok :)   

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na forum cisza bo wszyscy ustawiają sterownik zeby o północy w nowy rok wykresy wyglądały jak fajerwerki :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używa ktoś takiego deflektora ?


https://www.domer.pl/deflektor-zeliwny-do-podajnika-ekoenergia.html

Zastanawiam się czy mi się zmieści do mojego


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używa ktoś takiego deflektora ?, ma jedną wadę, będzie  długo łapał temperaturę z czuwania, jak na razie miska azora best, choć jeszcze nie mam. Szczęśliwego Nowego Roku, niech kreska będzie z Wami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Sadzotwór....prawie 6kg żeliwa...kiedy to sie rozgrzeje .... wtedy gdy palnik bedzie hamował z modulacja.....

Cienka blacha...szybko nagrzewajaca ...tania.....MICHA AZORA

Yaro.

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producenti zamierzaja poniechac tworzyt deflektory,otwory napowietrzajace,zawirowacze užytkownikow.Producentom idzie o ekoplaket.Chcial bym grzac tym opalom,na jakim byl uzyskany.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, carlo napisał:

...w ogóle co producent zamierzał osiągnąć nadając deflektorowi kształt prostokąta?

Nowy design a co za tym idzie wyższa cena i zamydlanie ludziom oczu.

Najlepszy jest opis i sposób montowania ( cytat "... najpierw należy wygrzewać na czopuchu ..." )

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bercus nie chciał byś płacić za ten węgiel co używają do certyfikatu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Oldek napisał:

No ja nie wiedziałem ale nie mam panelu pokojowego :) Ale napiszę coś z przydatnej funkcji w sterowniku. Nawet z najdalszej karty sterownika przechodzimy jednym kliknięciem "głównego" włącznika i jesteśmy na karcie głównej. Napisałem to dlatego, bo na wielu filmach z pracy sterownika widzę jak "reżyser" filmu klika wychodzimy, wychodzimy, wychodzimy i już jest w karcie głównej, a wystarczy jedno kliknięcie.

to może ja też o przydatnej funkcji , jak wstawiacie fotki wykresów to błagam jeśli się uda żeby spaliny były pokazane na wykresie 1;1 , przy skali x2 lub x3 , nie do końca widać jakie zależności są między wykresami, żeby zmienić skalę spalin wystarczy dotknąć wykresu odpowiednią ilość razy

i  jeszcze coś o czym wspomniał kolega Jockey , stabilizacja modulacji po wyjściu z czuwania, udało mi się to złapać na wykresie 

20191230_194847.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie takie zapytanko  sobianek Gold wiatrak 70w jak ustawić powietrze Eko spala się ok ale jest dość dużo czarnego osadu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, carlo napisał:

Jeśli ktoś ma temp. spalin powyżej 100°C to przy skali x1 i tak nic nie zobaczysz

dlatego napisałem "jeśli się uda" 

Edytowane przez jolo747
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, marcin91280 napisał:

Panowie takie zapytanko  sobianek Gold wiatrak 70w jak ustawić powietrze Eko spala się ok ale jest dość dużo czarnego osadu 

nikt nie jest w stanie odpowiedzieć na twoje pytanie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jolo747 napisał:

 

20191230_194847.jpg

No i kiedyś też pisałem, że nie trzeba celować paluchem w spaliny "S", bo gdzie nie dotkniesz - przestawiasz x1,x2,x3. Wchodząc  także w "Palnik" - później, żeby wleźć w "Ustawienia" - walimy paluchem gdzie popadnie - wchodzisz.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no więc tak, na wykresie widać że blokowana jest moc na różnych poziomach mocy w celu ustawienia korekty powietrza dla tych mocy a czujnik spalin jest wyłączony lub uszkodzony, po opisie nad wykresem można stwierdzić że autor ma problemy ze zrozumieniem prostych zwrotów np. "jeśli się uda" ,ponieważ oczywistym jest że na przedstawionym obrazie wykresu temperatury, spalin nie udało się zarejestrować, dodatkowo po reakcji (zgadzam sie /lubię to/) innych forumowiczów pod postem, można określić kto zatrzymał się na podobnym poziomie postrzegania rzeczywistości co autor postu

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, proszę się nie drapać jak kociarstwo. 

Dziś Sylwestra i Nowy Rok. 

Bądźmy dla siebie mili i uprzejmi :)

Życzę wszystkim forumowiczom szczęśliwego Nowego Roku. Małego spalania bez siedzenia w kotłowni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.12.2019 o 22:37, Listekcr napisał:

Panowie czym jeszcze moge walczyc z sadza na wymienniku? Zamontowalem miske reksia i zawirowywacze, pomoglo, jest o polowe mniej sadzy..jednak wciaz....

Obecne ustawienia na Kgm Gold 

Wiatr 11-21 (dm80) inaczej sadza x10 mimo iz dmuchawa startuje blizej 5/.

Moc palnika 25kw czas podawania 3sek

Modulacja 10-100

Dynamika 1

Paliwo ustawione na 29 bez korekt. Czas przekroczenia 180 

Ten węgiel wymaga dużej ilości powietrza. Inaczej jest syf. Średnią modulację masz na poziomie 30. Przy założeniu, że stosunek paliwo powietrze masz dobrze ustawione, to podnieś minimalną modulację np do 20 i zobacz ci się będzie działo. Z automatu podbijesz minimalne powietrze. Drugie rozwiązanie, to po prostu zwiększasz minimalne powietrze, ale tutaj będziesz musiał doregulować sobie podawanie.

Aktualnie palę 3 różnymi węglami KGM Gold i Silver (typy 32.1), oraz Skarbek (typ 31.2 - taki typ jest przewidziany dla mojego kotła). Najtrudniejszy do spalenia jest właśnie Gold i w nim minimalne powietrze mam na poziomie 24%. Dla Skarbka zszedłem do 20%. (Uwaga, wartości powietrza są dla mojego kotła i dmuchawy)

Powietrze ustalam na zasadzie podtrzymania temperatury spalin na minimalnej modulacji. Dla mojego KPPDuo25kw ustaliłem sobie ok 70C. Jeżeli jest za mało powietrza, węgiel przestaje się palić, temperatura mocno spada np. do 50C i spaliny się nie dopalają. Takiego golda jest później bardzo trudno rozpalić. Trwa to długo i sterownik wchodzi na maksymalną modulację. Skarbek natomiast odpala się od byle dmuchnięcia.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczęśliwego Nowego Roku. Macie Panowie jaka lepszy wiatr od wpa 06 80W do SKZP 02, chodzi obrót żeby działała wbszsrszym zakresie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.