Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, ThomaSz napisał:

 

 @jolo747 napisał:

 

co do szybra , to skoro kocioł został w niego wyposażony a producent w instrukcji nie napisał że nie wolno go przymykać ,( a nie napisał ) ani nie napisał że przymykanie jest niebezpieczne , to znaczy że jest on tak przycięty że nawet po całkowitym zamknięciu o kąt 90 st , pozostaje taki przelot że nawet przy pełnej mocy kotła , przelot ten jest wystarczający

 

 

 

 

Według mnie to szyber w tym kotle został zamontowany ponieważ jest możliwość palenia w nim w sposób tradycyjny (na ruszcie awaryjnym) i w tym przypadku jego zastosoeanie jest zasadne. Jednak przy pracy kotla w automacie już nie do końca.

 

 

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

 

Witam szanowne grono nie ma co sie klucic czy udowadniac jeden drugiemu ten kociol ma mozliwosc palenia tradycyjnie chba na ktoryms zdjeciu bylo widac ruszta-zdejmowalne zdjolem je oczywiscie.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykres z 

4 minuty temu, Oldek napisał:

@marekdnie wiem czy moje zdanie coś zmieni, ale napiszę. Zostaw szyber otwarty na max, a najlepiej usuń aby nigdy nikt go nie dotykał. Usuń klapkę z dmuchawy.

Witaj, klapki nie ma na wentylatorze od poczatku jak piec zamontowalem,jak go odkupilem to byla przymknieta tak na 15mm w piecu bylo pelno smoly czyszczenia bylo co niemiara co do szybra to dopiero otworze w piatek bo mnie nie ma w tym domu w Zabrzu.

Z obserwacji co widze przez neta to spalanie doszlo w dol do wartosci 27,7kg/24godz duzo na piecu 54 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klapkę to miałem na myśli taką klapkę za dmuchawą która podnosi się, gdy dmuchawa dmucha i opada zamykając powietrze gdy dmuchawa się zatrzymuje , ta klapka może być wyposażona w ciężarek z regulacją  lub nie , klapka ta może być zatarta , może nie pracować , a robiąc test dmuchawy w sterowniku , można łatwo sprawdzić przy jakiej mocy dmuchawy powietrze jest w stanie tą klapkę otworzyć , bo jeżeli ta klapka uchyla ci się dopiero przy mocy dmuchawy 10% to nie ma sensu jej ustawiać minimum na 7% , a dodatkowo ciężarkiem należy to tak wyregulować żeby ciąg kominowy tej klapki nie podnosił 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

między innymi z powodów o których napisałeś, ja napisałem aby usunął tę klapkę na stałe. Nie przysłona, tylko klapka. Dwie różne rzeczy w jednej dmuchawie które często są mylone.

Edytowane przez Oldek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj chodzi o klapkew wewnatrz wentylatora  z ciezarkiem nic takiego nie ma .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marekd . Potencjał podajnika to masz na pewno dobrze obliczony przy tym kotle? To jest podstawa i w/g mnie od tego się powinno zaczynać całą tą zabawę. Pisałeś wcześniej że 'wungel' masz tam luzem (nie workowany) więc pytam: czy wiesz w miarę dokładnie, ile kg zasypujesz do zasobnika i czy po 'wypaleniu' zgadza Ci się z tym co pokazał sterownik? Jak na kocioł 25KW to strasznie wysoko moduluje przy akaktualnych temperaturach
za oknem no i ten licznik spalonego opału też do tych temperatur nijak nie pasuje. Nie znam się na palnikach rynnowych ale myślę że skoro ta rynna jest takiej a nie innej długości to żar (chyba) powinien raczej pokrywać większą jej część a nie jak u Ciebie na początku i potem tylko popiół. Nie chcę Ci udzielać konkretnych porad żeby Ci bardziej nie mieszać ale jeśli chodzi o 'klapkę' dmuchawy to ja testowałem u siebie różne jej ustawienia i najlepiej sprawdziło się przymkniecie jej tak że szczelina ma ok. 2cm. Jak była otwarta na maxa i w końcu udało mi się dobrać w miarę jej moc to przyszła wietrzna pogoda na palniku został krater a nie kopiec. Przy przymknietej dmuchawie nie ma tak dużego niekontrolowanego przepływu powietrza przez palnik/kocioł więc może przeproś tą klapkę i spróbuj jeszcze raz od początku.
Pozdrawiam -Tomek

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potencjal jest obliczony na 13kg palnik jest retortowy

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to sorry. Chyba pomyliłem zdjęcia:))

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, jolo747 napisał:

co do szybra , to skoro kocioł został w niego wyposażony a producent w instrukcji nie napisał że nie wolno go przymykać ,( a nie napisał ) ani nie napisał że przymykanie jest niebezpieczne , to znaczy że jest on tak przycięty że nawet po całkowitym zamknięciu o kąt 90 st , pozostaje taki przelot że nawet przy pełnej mocy kotła , przelot ten jest wystarczający , no chyba że Marek masz szyber nie w kotle a w rurze kominowej to wtedy do takiego szybra należy mieć ograniczone zaufanie , bo całkowite jego zamkniecie może dosłownie oznaczać całkowite zamknięcie komina 

Ten szyber užyj siebie kiedy bedziesz palič bez pradu awaryjnie na ruszte!!!

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@oldek . Chodziło mi o przesłonę. :)
RCK jest w planach.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeslone naležy do du..y tež,kiedy palenie ciagle.

Edytowane przez bercus
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Oldek napisał:

@ThomaSz do przypadku o którym napisałeś nie potrzebujemy klapki w dmuchawie, tylko RCK w kominie. Klapkę w kotle podajnikowym należy delete.

pozwolę sobie z kolegą nie zgodzić , klapka powinna być jeśli chcesz ustawić stosunek paliwo/powietrze w przeciwnym razie ciąg kominowy będzie zasysał (lewe nie mierzalne powietrze ) przez dmuchawę i parametry będą zakłócane,

dodatkowo jeśli w ciepłe dni , będziesz palił tylko na wodę cwu to kocioł może tak przeciągnąć temperaturę że zagotujesz wodę  

mam na myśli klapkę za dmuchawą a nie przesłonę na wentylatorze 

co do rck to wychładzanie komina zimnym powietrzem może powodować kondensacje w kominie choć w pewnych warunkach to urządzenie może się sprawdzać , nie wiem tez czy można go stosować przy kotłach z nadmuchem ,czy nie będzie nim wydymać przy nieprawidłowym ustawieniu lub uszkodzeniu

Edytowane przez jolo747
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Oldek napisał:

@marekdnie wiem czy moje zdanie coś zmieni, ale napiszę. Zostaw szyber otwarty na max, a najlepiej usuń aby nigdy nikt go nie dotykał. Usuń klapkę z dmuchawy.

Jak to jest z tą klapka. U mnie jest i fakt jak jest zamknięta to powietrze muszę nastawić na wyższej wartości. Raz ją otworzyłem i powietrze zmniejszone bo inny przepływ. Skutek był takie że po 3 dniach miałem bardzo dużo sadzy w kotle a paląc z klapką po tygodniu połowy tego nawet nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RCK pomaga wyschnač komin.Wilgotnosc jest w spalinach,nie w powietrzu dodanym RCK Spaliny nawet plynač kominom z RCK szybczej,nie tylko czasu na skroplenie.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby było jasne: :)
213477302_przes-klapka.png.f058218c3d06632d6ec32cc1d8b021f3.png
 
I tego się trzymajmy bo straszny chaos się zrobił

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich co chca pomoc klapki nie ma ta dmuchawa PRzyslona jest zdjeta i lezy na polce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, carlo napisał:

Koledzy nie chcę Wam przeszkadzać ale przed napisaniem każdego postu sprawdźcie jaki jest temat tego wątku bo znowu robicie tu śmietnisko.

Nie inej drogi,kiedy ktos radzi tu komin zapchač.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

16 minut temu, carlo napisał:

Koledzy nie chcę Wam przeszkadzać ale przed napisaniem każdego postu sprawdźcie jaki jest temat tego wątku bo znowu robicie tu śmietnisko.

To prawda...Pewnie dlatego ten temat ma aż tyle stron. Utrudnia mi to znalezienie odpowiedzi na pytanie, czy ustawienie modulacji min/max na tą sama wartość działa jak blokada mocy? 

Tzn. czy kocioł normalnie się odstawia po osiągnięciu zadanej kotła ( tu pewnie ważny parametr czasu reakcji sterownika na przekroczenie temperatury kotła). I czy normalnie działają wtedy zabezpieczenia, typu stop wentylatora i podajnika oraz wyrzut paliwa?

Edytowane przez gmaj22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, carlo napisał:

Koledzy nie chcę Wam przeszkadzać ale przed napisaniem każdego postu sprawdźcie jaki jest temat tego wątku bo znowu robicie tu śmietnisko.

Co się obruszać? Przecież SKZP to także współpraca z czopuchem (temp. spalin) współpraca z dmuchawą (powietrze) itd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.