Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Panie Tomku kiedy wersja testowa dla podajników tłokowych?

Przypomnę, że obiecanki otrzymujemy już grubo ponad rok i nic, a ślimakowcom niedługo alfabet się skończy na wersje testowe. Nie jest to chyba równe traktowanie klientów.

Pozdrawiam.

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, konopka napisał:

Oprócz skzp mam pogodówkę sieger,nie ma żadnych wskazań dotyczących procentowego położenia mieszacza.I co,mam przez to płakać?Ja zadaję mu dane co do temperatury i sterownik wie co ma robić.A czy jest 20 czy 38% otwarcia a na mieszaczu 50 czy ileś tam to sprawa wizualna,ma trzymać temperaturę zadaną i tyle w temacie.

W takiej sytuacji mógłbyś baaardzo płakać!

Edytowane przez Deafnezz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienie min 1s i max 1s dalej nie bardzo. Zmieniłem na min 3s i max 3s i jest o wiele lepiej. Z obserwacji wygląda jakby szedł ok w zakresie 1-10% a potem już na sterowniku było więcej % niż na siłowniku.

Temperature za zaworem trzyma OK. Jak do tego dodać pozycjonowanie co jakiś czas to idzie z tym żyć.

Jedyne czego teraz mi brakuje to obniżenia nocnego temperatury za zaworem, coś co miałem w TECHu i sprawdzało się super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Deafnezz napisał:

W takiej sytuacji mógłbyś baaardzo płakać!

A to niby dlaczego?Napisałem wyraźnie ,że ma trzymać temp. zadaną a wskazania to sprawa wizualna, drugorzędna.Chyba,ze temperatura wariuje to już inna bajka,coś trzeba robić.Mam siłowniki starego typu,może trochę archaiczne duże gabarytowo ale nigdy nie miałem problemów, na różnych sterownikach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Dayan napisał:

Jedyne czego teraz mi brakuje to obniżenia nocnego temperatury za zaworem, coś co miałem w TECHu i sprawdzało się super.

 

Chyba tylko w jednym celu, aby kocioł w dzień dogrzał to, co oziębił nocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrzewasz tylko 100 m2  --- to strasznie mało jak na kocioł na ekogroszek i dlatego się odstawia bo nie ma co grzać. Jakie masz zużycie dobowe ekogroszku ?  Kocioł masz 14 kw a wystarczyło by Ci zapewne 4 kw . Wypełnij sobie dane na  http://cieplowlasciwie.pl/ i podaj nam co Ci wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zużywa obecnie 7,5kg. W przyszłości jest poddasze do ogrzania. Obecnie mam piwnice dodatkowe 100m ale nie ogrzewam bo i tak jest tam ciepło. A to odstawianie się kotła może mieć cos wspólnego z zimnym powrotem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem nie - ale zimny powrót świadczy o tym, że przepływ czynnika grzewczego jest słaby bo nie ma co grzać i dlatego powrót jest zimny.

Zimny powrót może jedynie przy zbiegu kilku czynników  spowodować powstanie punktu rosy i korozje niskotemperaturową ale to prawie jak wygrana w totolotka.

Możesz przeciwdziałać ziemnemu powrotowi np.

1. stosując zawór 3D,

2. włączyć dla pompy CWU funkcję ochrony powrotu np na 40 st C - wada taka, że CWU też się nagrzeje wyżej,

3. włączyć pompę CWU na stałe - wtedy powrót będzie wyższy a i CWU też wyższe ale można dopasować zadaną kotła np. na 53 st C i będzie ok.

4. możesz w łazienkach zlikwidować na drabinkach termostaty i odkręcić zawór grzejnika trochę więcej - będzie lepszy przepływ, cieplej w łazience i cieplejszy powrót.

 

Zużycie 7,5 kg na dobę to prawie jak grzanie samego CWU w lecie - to się ciesz a kocioł niech Ci cały czas będzie w odstawieniu (podtrzymaniu)

Edytowane przez czp01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nr 2 brzmi interesująco. Włączałem CWU na stałe, wtedy spalanie wzrasta 2-3kg ale kocioł sie nie odstawia. Myślę wiosna nad zamontowaniem pompy kotłowej, powinna wyeliminować ten problem. Chciałbym uniknąć korozji ale czy ona jest jak legenda ;-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, aikon91 napisał:

Próbuję ustawić kocioł żeby sie nie odstawiał ale nie wychodzi. MOdulacja 5-30% i wraz sie odstawia, ktoś może to wyjaśnić?

Proponuję w sterownik wpisać mniejszą moc .

Zapomniałem do dać aby odblokować modulację np 80%.

Edytowane przez Klaudiusz3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, aikon91 napisał:

Mam ekoenergie 15-25kw i wpisałem ta maksymalna moc. Jak wpisuje 14kw to kopczyka brak

Zmniejszając moc musisz też zmniejszyć powietrze aby się kopczyk nie wypalał ,ja mam palnik 20 kw a jadę na 10 kw ,wykres jest na poziomie 60 % dlatego konieczna jest korekta powietrza na -.

Jak się mylę to na pewno lepsi mnie poprawią .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Užywasz moc 2-3kw,dla czego wpisujesz do sterownika moc 25 kw,nawet kociol 14.Wszytko z zapadajacym kopczykom jest o dobraniu nadmuchu.Kiedy zwiekszyles moc i nadmuch nie,do piecyku idzie wiecej wegla,no grzeje wiecej i odstawia sa.Obnižaj moc maximalna na 10 kw,lub tak,co miales najwiekszie zapotrzebowanie mocy w mrooozaaach i obnižaj,posteruj nadmuch odpowiedno do naweglania i bedzies miac spokoj caly sezon,kociol bedzie grzac stalo.Ja mam koc 25 i w sterowniku ustawione15kw,dom wiecej nie potrzebuje. Dla tego dobrany nadmuch i jest OK.Modulacia ma wiekszy zasieg,lepiej kontroluje moc dla potrzeb domu,smiga tak dobrze.

Korekte užyj na powietrze,gdzie indziej są po prostu dla gniewu.

Edytowane przez bercus
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Jak na dworzu jest ciepło / można chodzić nawet na krótkim rękawie / to nie dziwota że kocioł się odstawi. 

Mnie to nie przeszkadza. Ustawiłem kocioł raz i zaglądam do pieca tylko żeby wyrzucić popiół lub zasypać zasobnik. 

Ja nie robię z tego problemu i żyję :-))

ps. 

Najprostrze wyjscie z waszego problemu z odstawianiem to otworzyć zawory w grzejnikach na maxa i okna też. :))

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nech každy robi co chce :-) Ja faworizujem praca ciagla do momentu wylaczenia.Zužicie w koncu sezonu jest tak i tak znikomne,kociol czysczejszy.Ale ryna ciežko schodzi na tak male obroty.

 

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, będę pożyczał koledze SKZP do kotła Defro Uni R 20kW.  Jeśli ktoś ma taki kocioł potrzebowałbym info jaki potencjał podajnika wpisać na początek. Tak mniej-więcej jako baza do późniejdzej kalibracji bo pomierzyć chyba nie za bardzo będzie możliwość (brak wagi itp)..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Oldek napisał:

 

Chyba tylko w jednym celu, aby kocioł w dzień dogrzał to, co oziębił nocą.

No i w czym problem? Na techu tak miałem 5 lat i mi pasuje. Innym nie musi.

Jeden woli spać jak ma 23C a drugi nie. Pokrętłami przy grzejnikach nie lubie kręcić to raz, po drugie jak przykręce w jednym to mam większy przepływ na drugim i tam ustawienie się rozjeżdża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na Defro komfort eko ze zwykłą fajka i podajnik z autorewersem i jeśli mnie potencjał wyszedł 28.5 kg/h.

Poniżej wstawiam wykres jak po zmianie tarczy hamulcowej na zwykły wklęsły deflektor wyprostował się wykres. Niestety nie mogę pobrać wykresu z niedzieli kiedy to został zamieniony deflektor.(wyskakuje błąd)e846ad23d88a3ad035209a1536674c4d.jpg

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230
14 godzin temu, Oldek napisał:

 

Chyba tylko w jednym celu, aby kocioł w dzień dogrzał to, co oziębił nocą.

Oldek dobrze pisze. Obnizenia nocne to strata. Tylko stala praca kotla, stale oddawanie  ciepla przez instalacje, Stala temp. w domu to klucz do ekonomicznego  ogrzewania. Czy ktos z przeciwnikow zauwazyl, ze w nocy temperatura zadana na obieg przez np pogodowke jest wyzsza niz w dzien? Wtedy dzienne cieplo zakumulowane w ciagu dnia w bryle budynku jast szybciej tracone. Ogrzewanie musi te strate zrekompensowac. Jezeli obnizamy, to w dzien trzeba grzac i zrekompensowac strate nocna. Wtedy kociol spali wiecej.  Abstrahujemy od sytuacji gdzie ogrzewamy sobie jakies tam biuro czy cos innego i potrzebujemy miec cieplej przez dwie godziny po poludniu. Wtedy na szybkiego podgrzejemy tylko powietrze w pomieszczeniu. Ktore po obnizeniu blyskawicznie sie ochlodzi. W tykim przypadku bedzie taniej.

21 minut temu, Dayan napisał:

po drugie jak przykręce w jednym to mam większy przepływ na drugim i tam ustawienie się rozjeżdża.

Czyli masz ewidentnie cos spieprzone w instalacji. Albo glowice sa do doopy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lechumb napisał:

Ja mam na Defro komfort eko ze zwykłą fajka i podajnik z autorewersem i jeśli mnie potencjał wyszedł 28.5 kg/h.

Poniżej wstawiam wykres jak po zmianie tarczy hamulcowej na zwykły wklęsły deflektor wyprostował się wykres. Niestety nie mogę pobrać wykresu z niedzieli kiedy to został zamieniony deflektor.(wyskakuje błąd)e846ad23d88a3ad035209a1536674c4d.jpg

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka
 

A jak z zużyciem paliwa i sadzą ?

Masz może zdjęcie tego  deflektora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.