Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, konopka napisał:

Jak działa u was funkcja WYJŚCIE Z CZUWANIA?

Dwa razy celowo wprowadziłem kocioł w czuwanie żeby to przetestować. Raz zadziałał pięknie "Start Palnika" a raz zaczął od razu modulować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy temperatura na kotle była taka sama?

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, zadaną mam 55C po przekroczeniu 60C prawidłowo przeszedł w czuwanie, ale gdy temp. spadła poniżej 60C zaczął normalnie modulować. Za drugim razem czekał  aż z 60C spadnie do 55C i wtedy zaczął "Start Palnika"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zaobserwowałem jak pięknie sterownik prowadzi kocioł. Pod koniec wykresu mieszacz obciął temp na dom co idealnie widać na wykresie i od razu wzrosła temp na wyjściu co sterownik skorygował modulacją która od razu spadła.Twórca sterownika zasługuje na słowa uznania (żeby jeszcze tylko te wskazania otwarcia mieszacza nie przekłamywały hehe...)

IMG_20181212_162859.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ,że dopytuję się ciągle o to czuwanie.

Wiem już , że aktywnego czuwania nie da się ustawić. Nie wiem ,czy dobrze zrozumiałem . Start Palnika jest to stan , w którym  bez podania paliwa dmucha przez określony czas. Jeżeli tak  , to podnosi to w znacznym stopniu dynamikę przejścia do modulacji przy "wejściu w temperaturę" ale czy jest to wystarczające aby temperatura pomimo modulacji znacznie nie spadała w stosunku do zadanej.

Jak to się sprawdza w przypadku instalacji o dużej bezwładności cieplnej?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, abcde napisał:

otwierasz okna?:))

Nie. Mam każdy grzejnik skryzowany zaworem kulowym tak aby była w pomieszczeniu odpowiadająca mi temperatura. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tež niema termoglowic,po prostu grzejniki otwarte i pogodowku.Nie muse dzialac z pomieszczen zamkniete wiezenie.

To komfort domu i nie to smieszne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytat ze strony

"Dostępny jest programator czasowy temperatury kotła. Można zdefiniować godziny w jakich ma nastąpić obniżenie temp. kotła np. nocą lub gdy żaden obwód nie pracuje. "

Nie jestem maniakiem prostych kresek i chcę aby kocioł po nagrzaniu pomieszczeń odstawił się i zmniejszył temp kotła do 40 st. ( normalnie mam 55). O ile  program czasowy obniża bez zarzutu, to ustawienie "lub gdy żaden obwód nie pracuje" u mnie nie działa, albo nie wiem jak to uruchomić. Wie ktoś jak to zrobić, żeby bez programu czasowego kocioł po nagrzaniu pomieszczenia (dostaje sygnał z termostatu pokojowego) obniżył swoją temp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się wyłączą wszystkie pompy, czyli "gdy żaden obwód nie pracuje", to nie wejdzie w obniżenie?

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Tomku mam pytanie. Założyłem czujnik pogodowy i mam różnicę w pomiarach. Zrobiłem korektę w diagnostyce -3. Niestety więcej nie mogę a potrzebuję jeszcze -2. 

Pytanie czy można gdzieś jeszcze wprowadzić korektę? W pokojowym jest w dwóch miejscach: w diagnostyce i w pokojowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ta korektę musisz wprowadzić że względu na przedłużenie kabla do czujnika ?

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.