Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie bo ja przedłużane o 6m i dałem kabel o przekroju 0.2 o niskiej rezystancji i korektę robiłem na -1.1

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze takie pytanie jakim czujnikiem mierzone bo może wlansie ten czujnik coś oklamuje ja mam na szczęście ze świadectwem wzorcowania to jest dość dokładny i jemu ufam A inne to różnie bywa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, MarekDabrowski napisał:

Czy ta korektę musisz wprowadzić że względu na przedłużenie kabla do czujnika ?

Dokładnie ta zarobiłem kty81 na przewodzie 2×0.5 długość ok. 3.5m

Mimo korekty -3 eskazanie jest wyższe na sterze o ok 2st.względem temp.faktycznej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, KamilMiernik napisał:

Korekta -5 dość sporo i na pewno czujnik musiał być przedłużony bo raczej wątpię że przy standardowym kablu ale zobaczymy 

Kamil, problem w tym że -3 i nie moge dalej. Skala jest tylko do -3 :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałeś za gruby przewód przy 0,2 korekta jak pisałem ważne żeby przewód miał jak najniższa rezystancję własną ja stosowałem olflex

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, abcde napisał:

I masz pewnie w każdym pomieszczeniu termometr:)

Sory za sarkazm ale dla mnie to smieszne.

Co jest dla ciebie śmieszne , to że za temperaturę w domu odpowiada pogodówka? Ale widzę po twoim toku myślenia że ty byś właśnie musiał mieć w każdym pokoju termometr i okna otwierał nie mając termostatów. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może uda się w porawce do softu zwiększyc możliwość korekty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam predlužony ok 3m 2x0,5mm i korekta 3°,trzeba 3,5.
Czym robiłeś pomiar temperatury i o jakiej rezystancji własnej przewód

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspolnym termometrom.Druty Cu,rezystancji niemierzylem.Kociol nie jest laboratornym.

Taki samy drut na wewnetrznym 8m i niefaluje.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję w niedalekiej przyszłości zakup sterownika Timel Skzp 02. Ogrzewanie podlogowe na całym domu, grzejnik w łazience i przy wejściu. czy jeżeli nie mam zaworu3,4 drożnego to będę mógł pracowac tym sterownikiem w PIDzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W większości przypadków przynosi. Ale podnosi też komfort. Nie musisz przy zmianie pogody ustawiać czasu podawania, przerwy i nadmuchu.

Na początku musisz poświęcić trochę czasu na dopasowanie ustawień  ale to później zaprocentuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam sterownik Tech st 480k bez PID. Nie chodzę do kotłowni i nie zmieniam ustawień więc jako taki komfort jest. Cały rok pracuje na jednych nastawach ale chciałbym zmniejszyć zużycie ekogorszku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak kupiłem sterownik w styczniu nie był to planowany zakup wcześniejszy sterownik wyciągnął kopyta do tego momentu już się zakup zwrócił tyle zaoszczędziłem groszku ale niech to ktoś jeszcze potwierdzi żeby nie było że robię reklame

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przede wszystkim ustawienia. Widziałem licznik ponad 5 ton na rok dla niedurzego mieszkania, po przeglądzie palnika i korekcji ustawień na dwa miesiące wyszło niecałe 0,6 tony więc to zależy jak dobrze znamy to co mamy :-)

Pozdrawiam RedEd

Edytowane przez reded
Dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P i d jest jak najbardziej dobrym rozwiązaniem i powinno być bezobsługowe, przewidujące zapotrzebowanie w locie, z mego doświadczenia z skzp to powiem że zainwestowałem i po części jest lepiej niż przy sterowniku dwustanowym bez pid aczkolwiek

sama modulacja przy prostej instalacji C.O nie idzie samoczynnie bo spalanie się podnosi niepotrzebnie.

Zmieniając jeden parametr który należałoby powiązać z korektą pogodową to moc maksymalna bo ona u mnie pozwala na ekonomię spalania . Modulacja po ostatniej aktualizacji z dynamiką dała lekką poprawę lecz jednak wprowadziłbym moc minimalną i maksymalną pływającą z temperaturą zewnętrzną.To moje zdanie i każdy może się odnieść do tego jak zechce.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na rok teraz 3.6 wychodzi ?

 

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:-)

Zobaczymy w październiku, temperatura w pomieszczeniach 24*C

 

Edytowane przez reded
Dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.