Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

P i d jest jak najbardziej dobrym rozwiązaniem i powinno być bezobsługowe, przewidujące zapotrzebowanie w locie, z mego doświadczenia z skzp to powiem że zainwestowałem i po części jest lepiej niż przy sterowniku dwustanowym bez pid aczkolwiek
sama modulacja przy prostej instalacji C.O nie idzie samoczynnie bo spalanie się podnosi niepotrzebnie.
Zmieniając jeden parametr który należałoby powiązać z korektą pogodową to moc maksymalna bo ona u mnie pozwala na ekonomię spalania . Modulacja po ostatniej aktualizacji z dynamiką dała lekką poprawę lecz jednak wprowadziłbym moc minimalną i maksymalną pływającą z temperaturą zewnętrzną.To moje zdanie i każdy może się odnieść do tego jak zechce.
Pozdrawiam.
Ja u siebie nie widzę podobnych problemow. Wpisałem moc min i max i również mam sterowanie pogodowe razem z pokojowym i wszystko chula aż miło czy to na zewnątrz +15 czy -15. Tak jak ktoś napisał wcześniej (może w innym temacie) że sterownik choćby najlepszy nie podoła jeśli coś jest nie tak z instalacją. Chociaż skzp-02 radzi sobie naprawę dobrze (lepiej od innych) z nie do końca idealnymi instalacjami.

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P i d jest jak najbardziej dobrym rozwiązaniem i powinno być bezobsługowe, przewidujące zapotrzebowanie w locie, z mego doświadczenia z skzp to powiem że zainwestowałem i po części jest lepiej niż przy sterowniku dwustanowym bez pid aczkolwiek
sama modulacja przy prostej instalacji C.O nie idzie samoczynnie bo spalanie się podnosi niepotrzebnie.
Zmieniając jeden parametr który należałoby powiązać z korektą pogodową to moc maksymalna bo ona u mnie pozwala na ekonomię spalania . Modulacja po ostatniej aktualizacji z dynamiką dała lekką poprawę lecz jednak wprowadziłbym moc minimalną i maksymalną pływającą z temperaturą zewnętrzną.To moje zdanie i każdy może się odnieść do tego jak zechce.
Pozdrawiam.
Przecież jak jest zimniej na dworze to większe zapotrzebowanie na ciepło nawet jak ustawisz modulację min. na 5%to i tak algorytm nie pozwoli zejść do 5% gdy będzie potrzebne 15% ten sterownik chyba jako jedyny który znam może pracować w jednostanie

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MarekDabrowski napisał:

Przecież jak jest zimniej na dworze to większe zapotrzebowanie na ciepło nawet jak ustawisz modulację min. na 5%to i tak algorytm nie pozwoli zejść do 5% gdy będzie potrzebne 15% ten sterownik chyba jako jedyny który znam może pracować w jednostanie

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka
 

tak tyle że teraz trzeba będzie kręcić dynamiką przy zmianach pogody i zawsze trzeba coś zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do TomekBrz

1. Chciałbym mieć możliwość ustawienia wyższej temperatury za zaworem 4d np 55 stC, dodatkowo byloby super móc ustawić długość  jednego skoku zaworu 

2. Kocioł po Starcie palnika moglby od razu podać węgiel żeby dać kopa palnikowi 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to logiczne jak ciepłej spali mniej jak zimniej więcej żadnej Ameryki tu nie odkrylem

haha i spalanie na plus i minus też


Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Timster napisał:

tak tyle że teraz trzeba będzie kręcić dynamiką przy zmianach pogody i zawsze trzeba coś zmieniać.

nic nie trzeba zmieniac.....chyba ze lubisz tak jak ja:)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopasować moc do bezwładności instalacji i pogody i nie trzeba zmieniać już parametrów chyba że kaloryczność.

Ale tak to jest zrobione. U mnie nic nie muszę zmieniać jeśli temp się obniży na zewnątrz kocioł, instalacja i sterownik dają radę bez jakichkolwiek zmian. Pełny automat. Jeśli u ciebie jest potrzeba wprowadzania zmian znaczy tto tylko tyle że nie do końca zrozumiałeś sterownik i jego możliwości.

 

Już w jednym z tematów jest taki jeden jegomość który uważa że sterownik z pid to powinien wszystko wiedzieć w momencie zainstalowania go na kotle, a użytkownik tylko robi pstryk włącznikiem i tyle.

 

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj sterownik i piec nie pamieta kiedy chodzil dluzej niz 48h na tych samych ustawieniach:))

Ja to lubie ....niewiem jak duet sterownik+piec to znosi ale sie nie skarzyli:)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie ....a ze do kotlowni chodze zajarac..i mam fotelik na przeciwko sterownika ...a on tak patrzy na mnie tym swoim wyswietlaczem i mowi do mnie-no wez cos przestaw:))

A  TAK NA SERIO:Jak sie raz ustawi to nie trzeba juz nic zmieniac oprocz kalorycznosci i przesypu przy zmianie opalu na inny.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego też kiedyś chodziłem zajarać do kotłowni a teraz gdy nie palę jaki ja jestem szczęśliwy i zarazem wściekły na siebie że tyle zmarnowałem zdrowia i kasy. A do kotłowni dalej chodze i podziwiam jak to skzp-02 pięknie moduluje. A będzie jeszcze piękniej gdy będzie sprzęgło.

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacytuję naszego forumowego kolegę

"Coś czuję, że kiedyś się wszyscy spotkamy na jednym oddziale szpitalnym (zamkniętym ) i nie będzie to bynajmniej z powodu zaczadzenia :D Pozdrowienia dla spalających i myślących inaczej... "

Cytat z 2012 roku, a jakby z innej epoki...

Też paliłem fajki w kotłowni, już dwa lata bez papierosa, jeszcze 16 i będę mógł powiedzieć, że nie palę :-)

Pozdrawiam RedEd

Edytowane przez reded
Poprawka
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, bronekG napisał:

2. Kocioł po Starcie palnika moglby od razu podać węgiel żeby dać kopa palnikowi

Funkcja Start Palnika jest po to, aby "rozdmuchać żar" po czuwaniu i przygotować palnik do przyjęcia nowej dawki paliwa.

Co Ci da podanie węgla od razu przy starcie palnika, jeśli żar nie jest odpowiedni i nie ma płomienia? Kopa palnikowi? Nie - tylko kopcenie. Dopóki nie ma płomienia, to nie ma właściwego palenia.

Właśnie podanie samego powietrza przy starcie palnika po wyjściu z czuwania nadaje kopa palnikowi.

Edytowane przez Jockey
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jockey-podpisuję się pod tym obiema rękami :)

@abcde-bardzo "sympatyczny" wykresik z tymi głowicami , mógłbyś coś więcej ?

...masz zawór 3d ? jakie nastawy stera ?jakie spalanie średnie?

Też mam głowice i podobny metraż,kocioł 20kW,bez mieszacza z pompą kotłową na CO i osobny obieg CWU i nie mogę zejść poniżej 20kg a wydaje mi się że przy tych temp zew. to trochę za dużo.

Czujnik temp pokojowej zblokowany,piec mi się nie odstawia ale głowice i załączenie pompy CWU demolują mi pracę kotła.

8hwykres.png

Edytowane przez freedi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, lechumb napisał:

Kolego też kiedyś chodziłem zajarać do kotłowni a teraz gdy nie palę jaki ja jestem szczęśliwy i zarazem wściekły na siebie że tyle zmarnowałem zdrowia i kasy. A do kotłowni dalej chodzeemoji39.png i podziwiam jak to skzp-02 pięknie moduluje.emoji3.png A będzie jeszcze piękniej gdy będzie sprzęgło.

Kup panel pokojowy. Nie będziesz podziwiał wykresów w kotłowni a w domu przed telewizorem  :-}

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dodatkowo moduł do neta i masz wykresy cały czas przy sobie,a jak jesteś w terenie i  pokłócisz się z kobietą to kociołek STOP i kto tu jest debeściak ??

Edytowane przez freedi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Stało się to, czego się obawiałem. Sterownik znów przeklamal stopień otwarcia mieszacza Rano po nocy pokazał że mieszacz jest otwarty na ,99% a w rzeczywistości był na 30%. Skutek tego taki , że nie puścił wyliczonej temperatury na obieg CO i temperatura w domu spadła poniżej ustalonych 21 C do 20.4 i pewnie dalej by spadała bdyby nie szbke pozycjonowanie mieszacza. Taką oto niemiła niespodzianka z rana.

 

IMG_20181213_051743.jpg

IMG_20181213_051726.jpg

IMG_20181213_051713.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, freedi napisał:

@Jockey-podpisuję się pod tym obiema rękami :)

@abcde-bardzo "sympatyczny" wykresik z tymi głowicami , mógłbyś coś więcej ?

...masz zawór 3d ? jakie nastawy stera ?jakie spalanie średnie?

Też mam głowice i podobny metraż,kocioł 20kW,bez mieszacza z pompą kotłową na CO i osobny obieg CWU i nie mogę zejść poniżej 20kg a wydaje mi się że przy tych temp zew. to trochę za dużo.

Czujnik temp pokojowej zblokowany,piec mi się nie odstawia ale głowice i załączenie pompy CWU demolują mi pracę kotła.

8hwykres.png

ja mam pompe zalaczona na stale na 1biegu. i tylko jedna pompe na cwu i co:)

Edytowane przez abcde
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, TomekBrz napisał:

Program czasowy trzeba ustawić samemu.

Nie ma opcji automatycznego wejścia w obniżenie. Taka opcja dostępna jest w sterownikach do palników pelletowych SKZP-04.

Jak już napisałem poprzednio nie jestem maniakiem prostych wykresów i raz lub 2 razy dziennie lubię wrzucić drzewo na ruszt dla podbicia temperatury. W tej chwili ratuję się drugim obiegiem co2, który włącza się po osiągnięciu przez piec 60 st. i uruchamia pompę co1. Chciałbym jednak, bo już jest taka możliwość, aby co2 działała jako pompa kotłowa. Nie da rady zrobić tak, aby możliwe było ustawianie temperatury awaryjnego uruchomienia wszystkich pomp po osiągnięciu niższej temp niż 85? Najlepiej żeby użytkownik mógł sam ją ustawić. To by było bardzo pomocne dla ludzi którzy oprócz palnika palą drzewem. Mam piec 2 komorowy, obok komory z palnikiem  mam komorę do palenia jak w śmieciuchu.

Ps.

Bardzo proszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.