Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Oldus jak dosypiesz tyle samo ile ubyło z pełnego zasobnika to klikasz pełen zasyp i nic ci nie doda będzie tyle jaki zdeklarowałes zasobnik już nie potrafię wytłumaczyć prościej chyba że któryś z kolegów

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, LukaszT1125 napisał:

A której wersji softu kolega używa? Jakiejś innej nowej? U mnie nawet wielokrotne naciskanie pełnego zasypu powoduje przepisanie zadeklarowej pojemności zbiornika jako aktualniego stanu. Nic mi się nie dodaje! 

Działa zgodnie z opisem zmian do aktualizacji na stronie Timela

Jeśli by działało zgodnie z opisem Timela to,
"Naciśnięcie przycisku PEŁEN ZASYP spowoduje przepisanie parametru POJEMNOŚĆ ZASOBNIKA do POZOSTAŁE PALIWO. "
OK, faktycznie nie klikałem przycisku Pełen zasyp i nie wiem jaki będzie wynik po jego kliknięciu.
Ale z informacji Timel'a mogę wnioskować że jeśli zadeklarowałem zasobnik 170kg. pozostałe paliwo mam 50kg
klikam Pełen zasyp, więc wynik powinien być 220kg. Jak jest inaczej, proszę mnie wyprowadzć prostą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam wasze posty odnośnie zasypu to nasuwa mi się refleksja: Nic nie zmieniać.... utrzymać Status quo... Panowie nie tędy droga. Ja jestem tego zdania, że jeżeli coś nie szkodzi to jest dopuszczalne, a Wy naskakujecie na człowieka bo chce sobie życie ułatwić.

Olkowi chodzi o opcję jaka jest na stronie

i moim zdanie to nic złego a wręcz spora dogodność. Po co mam w pamięci dodawać skoro może to zrobić sterownik.

Zrzut ekranu 2018-12-9 o 11.26.42.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak nie. Kolega bez testowania wrzuca temat, powstają kolejne 2 strony niepotrzebnie zasmiecajac wątek , żeby kilka osób się przepychalo. 

Chodzi o sterownik a nie stronę, bo Oldek chyba nie ma interfejsu. Strona nie jest częścią produktu Timela. Póki co Wojszym zrobił i udostępnił 

W cytacie jest przepisanie a nie dodanie... 

Edytowane przez LukaszT1125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jeśli chodzi o problem z aktualizacją to ja też wczoraj miałem problem na USB 3.0

I się dowiedziałem że musi być 2.0

I faktycznie na innym laptopie poszło mi od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam i win 10 i USB 3.0
W menedżerze musi być port com. Jak nie ma to nie zadziala

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil wczoraj mi tak powiedział...

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Oldek napisał:

Jeśli by działało zgodnie z opisem Timela to,
"Naciśnięcie przycisku PEŁEN ZASYP spowoduje przepisanie parametru POJEMNOŚĆ ZASOBNIKA do POZOSTAŁE PALIWO. "
OK, faktycznie nie klikałem przycisku Pełen zasyp i nie wiem jaki będzie wynik po jego kliknięciu.
Ale z informacji Timel'a mogę wnioskować że jeśli zadeklarowałem zasobnik 170kg. pozostałe paliwo mam 50kg
klikam Pełen zasyp, więc wynik powinien być 220kg. Jak jest inaczej, proszę mnie wyprowadzć prostą.

Oldek, no przecież jest wyraźnie napisane, że "Naciśnięcie przycisku PEŁEN ZASYP spowoduje przepisanie parametru POJEMNOŚĆ ZASOBNIKA do POZOSTAŁE PALIWO"

Przepisanie parametru POJEMNOŚĆ ZASOBNIKA do okna POZOSTAŁE PALIWO, to nie to samo, co dodanie jednego do drugiego...

Dla mnie to logiczne i nie trzeba niczego w pamięci dodawać

Edytowane przez Jockey
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik mam od 2mc i ładnie prowadzi kocioł więc dokupiłem panel pokojowy i modem internetowy a misiek do sprzedania. Liczyłem trochę na oszczędności w opale ale na skzp02 kocioł pali tyle samo co na  miśku,  może gdybym porównywał same automaty to bym coś ugrał ale miałem poprawnie ust. spalanie grupowe 8kw/12kw i na obu sterach wyszło to samo. na drugim kotle  oep10kw zostaje więc misiek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To audhir

Potestuj to obniženie pogodowki,bo u mnia niedziala.Temperatura zostala i w dome cieplej o 0,5°..Termostat zostaje ON.

Dajem komfortowa,jest OFF,ekonomiczna,OFF,dajem stop i jest ON.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, giecik napisał:

Ja mam i win 10 i USB 3.0
W menedżerze musi być port com. Jak nie ma to nie zadziala

Jest port com

 

F4F3F5C1-9A0C-45C9-9AC3-739164EC75BD.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, MarekDabrowski napisał:

A czy jest możliwość podłączenia innego modułu internetowego niż timela to tego sterownika

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka
 

Na razie istnieje taka możliwość.  

Tutaj troszkę można poczytać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Oldek napisał:

Dzień dobry, hello, dobre rano
A ja dalej swoje i bym chciał podrążyć temat ZASYP.
Od Tomasza dowiedziałem się że jest zwyczajem (którego ja nie stosuję) zasypywanie zasobnika na full.
Ale ... idąc tokiem myślenia programisty, to powinienem poczekć aż w zasobniku zobaczę świder, 
ładuję zasobnik na max. i klikam Pełen zasyp. OK, ilość opału w podajniku z ilością na sterowniku jest zgodna.
Ale dla przykładu. Załadowałem podajnik w poniedziałek (Pełen zasyp), a w środę mam czas, energia mnie ropiera
zasypałem zasobnik ponownie na full. Klikam Pełen zasyp i mam wynik z kosmosu, bo Pełen zasyp dodał mi do wyniku
to co było w zasobniku. Więc może lepiej by było, gdyby przycisk Pełen zasyp kasował to co jest w zasobniku
a nie dodawał pozostały opał do pełen zasyp

Jak masz ustawioną ilość pełnego zasypu np180 to klikając pełen zasyp nie dodaje wartości tylko pokazuje 180. Poprostu nie masz pewnie zainstalowanego sofyu tylko jak zwykle mieszasz jsko jedyny na tym forum.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Oldek napisał:

Jeśli by działało zgodnie z opisem Timela to,
"Naciśnięcie przycisku PEŁEN ZASYP spowoduje przepisanie parametru POJEMNOŚĆ ZASOBNIKA do POZOSTAŁE PALIWO. "
OK, faktycznie nie klikałem przycisku Pełen zasyp i nie wiem jaki będzie wynik po jego kliknięciu.
Ale z informacji Timel'a mogę wnioskować że jeśli zadeklarowałem zasobnik 170kg. pozostałe paliwo mam 50kg
klikam Pełen zasyp, więc wynik powinien być 220kg. Jak jest inaczej, proszę mnie wyprowadzć prostą.

 

To najpierw sprawdź a nie tylko trolujesz bez końca wproeadzając zamęt. Albo nie myślisz albo jesteś złośliwy

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli ustawienie modulacii niepoprawi brak pompy kotlowej i nebedzie pid,bedzie tu pieklo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.