Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę admina tego forum o ostrzeżenie lub usunięcie konta oldek. Ciągle wprowadza zamęt na forum a w dniu dzisiejszym wstawił mi kilkanaście negarywów do starych postów. Takie zabawy to w piaskownicy! 

Forum jest chyba po to aby rozwijać wiedzę na temat skzp02 i pomagać odobom które mają problem z ustawieniem a nie bawić się kosztem innych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie stopnia otwarcia mieszacza, jak to u Was wygląda? Chodzi mi o wskazania, u mnie mieszacz otwarty fizycznie np. 20% a na sterowniku pokazuje 1%. Zawór 3D Afriso siłownik Afriso ARM 343 pozycjonowanie nie pomaga. Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas otwarcia dobrze wpisany w sterowniku?

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest ok. Mam taki sam zestaw Afrrizo. A długo masz już ten zawór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zawór Herz ma 140 sekund także trzeba sprawdzic

 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A świeżo podłączony masz siłownik do stera?

Czy zaczął źle działać po prostu?

Edytowane przez TomekMM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, 8010 napisał:

Ciągle wprowadza zamęt na forum a w dniu dzisiejszym wstawił mi kilkanaście negarywów do starych postów. Takie zabawy to w piaskownicy! 

 

Kolego, napisz jeszcze do TSUE z zapytaniem prejudycjalnym i zabezpieczeniem itd...

Chodzisz kolego za mną od postu do postu, stawiasz mi na każdy mój post negative, więc pokazałem że też potrafię to robić.

Nie musisz mnie lubieć, nie musisz czytać moich postów, ale musisz znieść moją obecność. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego altoro kable masz dobrze podłączone od mieszacza do sterownika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, TomekMM napisał:

Kolego altoro kable masz dobrze podłączone od mieszacza do sterownika?

Mieszacz działa prawidłowo, tylko wskazania na sterowniku są nieprecyzyjne ,po pozycjonowaniu również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełącz na sterowanie ręczne. Ustaw na 10 pozycja i podłącz. Powinien sam cofnąć się do poziomu 1. Może to coś zmieni na plus. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK zobaczę :)

Mam jeszcze jedno pytanie do testerów nowej wersji softu. Jaki czas kocioł musi być w czuwaniu żeby zadziałała nowa funkcja "Start Palnika"? Pytam bo celowo wprowadziłem kocioł w czuwanie ( przekroczyłem temp. kotła o 5 C ) po spadku temp. poniżej tych 5 C kocioł przeszedł od razu do modulacji bez startu palnika. Pytam z czystej ciekawości. 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, 8010 napisał:

Proszę admina tego forum o ostrzeżenie lub usunięcie konta oldek...

Oj tam zaraz...

To, że Oldek sie czepia? To może i dobrze, bo czasem pomaga to rozwiać pewne wątpliwości, bo to, co dla jednego jest zrozumiałe, dla kogoś innego wcale takie być nie musi. Dla Ciebie pewne sprawy są oczywiste, a dla Oldka już nie i opisuje to chłopak tak, jak umie (lub potrafi sformułować w danym momencie - zważ na to, że wczoraj grał ze szwagrem w szachy i po postach widać, że dostał mata...)

8010 potraktuj czytanie postów Oldka jako próbę charakteru lub wciśnij magiczny przycisk ignoruj, jeśli nie zdzierżysz...

A tak w ogóle, to stuknijcie się Panowie browarkiem beer2.gif testujcie i opisujcie

Edytowane przez Jockey
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt niepotestujac ponizenie pogodowki dla orig.wewnetrznego termometra?S ext.termostatom przelaczanym  dziala,no u mnia nie.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Jockey napisał:

Oj tam zaraz...

To, że Oldek sie czepia? To może i dobrze, bo czasem pomaga to rozwiać pewne wątpliwości, bo to, co dla jednego jest zrozumiałe, dla kogoś innego wcale takie być nie musi. Dla Ciebie pewne sprawy są oczywiste, a dla Oldka już nie i opisuje to chłopak tak, jak umie (lub potrafi sformułować w danym momencie - zważ na to, że wczoraj grał ze szwagrem w szachy i po postach widać, że dostał mata...)

8010 potraktuj czytanie postów Oldka jako próbę charakteru lub wciśnij magiczny przycisk ignoruj, jeśli nie zdzierżysz...

A tak w ogóle, to stuknijcie się Panowie browarkiem beer2.gif testujcie i opisujcie

Mogę wypić browca. Rozumiem że każdy ma własne zdanie i inny charakter. Nie rozumiem tylko jak można z utomatu dać kilkanaście negatywów tylko po to żeby mieć dziką satysfakcję i pokazać że się kogoś nie lubi. Negatyw dajemy jeżeli ktoś pisze złe rzeczy lub wprowadza w błąd. Pozytywy to niejako podziękowanie lub aprobata. 

Kilkanaście negatywów w 2 minuty to nie jest pokaxanie że sie z kimś nie zgadzamy, tylko pokazanie gdzie ma się zasady i forumowiczów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów.

Właśnie tak delikatnie dojrzewam do zakupu skzp2, dorwałem instrukcję w .pdf niestety nie znalazłem odpowiedzi na kilka pytań które zadecydują o zakupie lub nie.

Korzystałem z forumowej szukajki jednak przy takiej ilości postów w tym wątku :)) do następnego sezonu grzewczego możne znalazłbym odpowiedź ..albo i nie :/

Nie chciałem zakładać wątku więc coś tu skrobnę, a w fabrycznej instrukcji niestety nie ma informacji.

Proszę o pomoc w ustaleniu informacji dot. SKZP2 jakie minimalne i maksymalne zakresy temperatur można ustawić:

1.TEMPERATURA ZADANA KOTŁA MIN i MAX

2. TEMPERATURA CWU  MIN i MAX jaką można histerezę ustawić

3. TEMPERATURA ZAŁĄCZANIA POMP SZCZEGÓLNIE MINIMALNA

Dzięki .YARO

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, bercus napisał:

Nikt niepotestujac ponizenie pogodowki dla orig.wewnetrznego termometra?S ext.termostatom przelaczanym  dziala,no u mnia nie.

Bercus chodzi Ci o działanie pogodówki na temperaturę kotła? Jeśli tak, to ja używam przez cały czas. Korektę mam ustawioną na 3 przy temperaturze zadanej 55, obniżenie nocne też 3. U mnie wszystko działa tak, jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, altoro napisał:

Jockey a "Start Palnika" Tobie działa?

Jutro to przetestuję, bo dziś nie mam czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, altoro napisał:

1. 40-70C

2. 20-85 C histereza 1-15

3. pompy Co 10-85 C 

Temperatura zadana kotła tylko 70stopni? Cholercia to słabiutko bo przydałaby się do ładowania bufora 82.... :((

A zaraz to po co zakres CWU do 85? normalnie bez sensu :((

Ale dzięki za info. Już się nacieszyłem :((((

YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.