Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Święte słowa. Ja może często nie chodzę na c.o no pracuję na etacie ale jak idę na robotę to tylko prosta instalacja. Zero problemów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś było pisane na forum,że na bardzo małej mocy,kotły nie bardzo chcą modulować płynnie.To jest kocioł 12KW na 100m2 nieocieplonego domu z lat 80,więc kocioł nie jest przewymiarowany.W tej chwili moc kotła ustawiona na 10 KW.Te małe skoki to korekta pokojówki,oraz otwierania/zamykania się elektronicznych głowic termostatycznych.Kocioł pracuje od 1KW do 4KW. Myślę że z przewymiarowanym kotłem ,będzie to niemożliwe.

IMG_20181031_162050.jpg

IMG_20181031_162059.jpg

IMG_20181031_162014.jpg

IMG_20181031_162029.jpg

IMG_20181031_162040.jpg

Edytowane przez slawek56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko to wymaga czasu i zrozumienia jak działa sterownik, palnik i instalacja, a ludzie tną, wstawiają pompy, zawory 3/4D i inne bajery i idą w koszta a nie wiedzą dlaczego.

Pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak piszesz, zrozumienia zasad działania sterownika.palnika i instalacji.U siebie też mam zawór 4D ,dwie pompy Alpha 2,Jedna z nich od CWU pracuje ciągle jako kotłowa.Myślę że największym błędem jest też jak się ma za duży kocioł na dany budynek,potem problemy na małej mocy.

Edytowane przez slawek56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie u mnie minimum modulacji 5%1.5kw i chodzi ładnie kwestią ustawien .przy niskich mocach trzeba trochę cierpliwości by dograć ustawienia

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, bercus napisał:

U siebie mam kociol 25Kw,na 1,5-3 Kw tež dziala ladnie,chociaž przewymiarowany.

Chyba nie masz przewymiarowany na 200m2 nieocieplony-25 KW,to ja mam 12 KW -100m2 też nieocieplony,jak jest nowy dom 200 m2 ocieplony i nowe budownictwo z kotłem 25 KW,to napewno jest przewymiarowany.

Edytowane przez slawek56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaka jest reszta ustawień,ale ja bym spróbował pompę C.O   na wyższy bieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Tomku kiedy aktualizacja będzie dostępna?

Myślę że wszyscy czekamy z niecierpliwością

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, 8010 napisał:

Panie Tomku kiedy aktualizacja będzie dostępna?

Myślę że wszyscy czekamy z niecierpliwością

Z tego co się dowiedziałem to może pod koniec listopada 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, klapoluchy napisał:

Witam

Czy może ktoś z obecnych kolegów przesiadł się z miśka lub innego sterownika na Skzp-02?

Chciał bym się dowiedzieć czy zmiana sterownika przyniosła mu korzyści pod względem czystości spalania i ilości spalonego opału.

 

Na pewno SKZP jest w stanie pracowac w trybie ciaglym bez odstawiania sie na duzo nizszych mocach nic ecoal, trzyma zadana nie przekraczajac jej tak jak misiek, spala czyszczej, a wiec i bardziej ekonomiczniej niz misiek w automacie, ale za to wymaga poswiecenia nieco wiecej czasu na ustawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, MarioMK85 napisał:

Z tego co się dowiedziałem to może pod koniec listopada 

Szkoda że tak późno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MarekDabrowski napisał:

Co można by jeszcze poprawić?5ba009883e805b10c96564efa12a8857.jpgdb53078f7688408419aaad26073be704.jpg

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka
 

Idź chłopie na piwo  jak masz takie spalanie  :) A nie pytasz co poprawić  ;)

A jak już chcesz coś poprawić to zmień modulacje minimum na 10% i będzie prosta krecha  ;)  

Edytowane przez TomekMM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu z SKZP sp18l to kibel jakich mało jak by się nie zepsuł to dalej spalał bym 16kg przy obecnej temp.za oknem

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem jak czytam posty to myśle że niektórzy chcieli by mieć spalanie z minusowym wynikiem :-))

Może po aktualizacji będziemy sprzedawać węgiel bo w zasobniku będzie rosło zamiast ubywać ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powietrze 6-26 podawanie 5s modulacja 5-50 choć jak dam 5-100 nic to nie zmienia groszek karlik 26mj temp zadana za mieszaczem 28stopni pompa co i kotłowa zawsze gdy mieszacz

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, 8010 napisał:

Czasem jak czytam posty to myśle że niektórzy chcieli by mieć spalanie z minusowym wynikiem :-))

Może po aktualizacji będziemy sprzedawać węgiel bo w zasobniku będzie rosło zamiast ubywać ;-)

 

Poplakalem się prawie  ;)

Ja na tą chwilę mam koło 16 kg... także wiesz  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, MarekDabrowski napisał:

W porównaniu z SKZP sp18l to kibel jakich mało jak by się nie zepsuł to dalej spalał bym 16kg przy obecnej temp.za oknem

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka
 

Identycznie ja mogę powiedzieć na temat Tango Negro a SkZP w tej chwili to już się cieszę że Tango się zepsuł.

@8010 oj tam od razu węgiel sprzedawać mi by wystarczyło żeby po aktualizacji sterownik sam popiół wyniósł i zasobnik napełnił :)

WP_20181101_20_55_08_Pro.jpg

Edytowane przez meff
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.