Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 + Brager BCA-02


Kijasr
Wiadomość dodana przez marcin

Tutaj piszemy tylko o współpracy SKZP 02 z analizatorem Brager BCA 02.

Główną dyskusję o SKZP 02 znajdziesz klikając tutaj.

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, wypalaczu napisał:

Nieźle. Przedwczoraj wysłałem bca 02 do bragera na serwis a dzisiaj już naprawiony przyszedł spowrotem. @Kijasrmiał rację żeby słać to odrazu do nich bo timel jest tylko sprzedawca tego sprzętu.

A co u Ciebie się działo i jaki koszt naprawy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonda przestała działać. Koszt naprawy zerowy, analizator na gwarancji. Poniosłem tylko koszt kuriera do serwisu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za kuriera cie skasowali? W jedną stronę czy we dwie? Jeśli w jedną to możesz darować, ale jeśli po naprawie też musiałeś zapłacić za przesyłkę to ja bym pisał do nich o zwrot kosztów przesyłki, w obydwie strony. 

W regulaminie gwarancyjnym jest mowa o bezpłatnym usuwaniu usterek i wad oraz o kosztach przesyłki pokrywanych przez serwisanta. 

Nie daj się dymać. Kupiłeś produkt po normalnej cenie, z gwarancją na 24 m-ce bezawaryjnej pracy urządzenia. Dlaczego miałbyś pokrywać jakiekolwiek koszty za usterki nie z twojej winy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DozyNie skasowali tylko zapłaciłem za wysyłkę do nich. Nic strasznego.

Po za tym mam wrażenie że teraz analizator lepiej pracuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie.Nie chcę zaśmiecać tematu.Kto pomoże z ustawieniem Hallotronu na dmuchawie 75w .Startuje od 1%.Powietrze mam wtej chwili ustawione min 8% a maksimum 27%.Jak ustawić minimum i maximum obrotów z hallotronu.Można pisać na priv.Bragera nie używam bo mam retortę obrotową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dozy napisał:

Za kuriera cie skasowali? W jedną stronę czy we dwie? Jeśli w jedną to możesz darować, ale jeśli po naprawie też musiałeś zapłacić za przesyłkę to ja bym pisał do nich o zwrot kosztów przesyłki, w obydwie strony. 

W regulaminie gwarancyjnym jest mowa o bezpłatnym usuwaniu usterek i wad oraz o kosztach przesyłki pokrywanych przez serwisanta. 

Nie daj się dymać. Kupiłeś produkt po normalnej cenie, z gwarancją na 24 m-ce bezawaryjnej pracy urządzenia. Dlaczego miałbyś pokrywać jakiekolwiek koszty za usterki nie z twojej winy? 

Wszystko odbyło się zgodnie z warunkami opisanymi w karcie gwarancyjnej . Wystarczy ją przeczytać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ty przeczytałeś i dosadnie zrozumiałeś to, co ja napisałem, czy tylko dojrzałeś się kilku słów i bezmyślnie zacytowałeś moją wypowiedź? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Polecam zrobić to samo." Pfff... Też mi rada. 

Nie kwestionuję twojego przeczytania regulaminu, ale zrozumienia mojej wypowiedzi, którą wcześniej zacytowałeś już owszem. Zrozumiałeś tylko jej ostatnie zdanie i tego się uczepiłeś. Bywaj zdrów. 

@wypalaczu, czy mógłbyś rozwinąć myśl o lepszej pracy analizatora po naprawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z twojej wypowiedzi wynika że  kolega dał się "wydymać" na kosztach wysyłki , a tak nie było. Tylko na to zwróciłem uwagę.Tyle w tym temacie z mojej strony. Pozdrawiam i życzę miłego weekendu.

@wypalaczu potwierdzam u mnie też pracuje inaczej

Edytowane przez altoro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dozy nie wiem jak to opisać... Hmm. Po naprawie analizator działa jakby miał mniejszy "ping", tak jakby szybciej reagował. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.10.2022 o 11:56, altoro napisał:

Z twojej wypowiedzi wynika że  kolega dał się "wydymać" na kosztach wysyłki , a tak nie było. Tylko na to zwróciłem uwagę.Tyle w tym temacie z mojej strony. Pozdrawiam i życzę miłego weekendu.

Wypalaczu zrozumiał moją wypowiedź zgodnie z moją intencją i krótko acz treściwie odpowiedział. A, że ty masz z tym problem...

W mojej wypowiedzi padło słowo "dymać", a nie "wydymać", a to jest różnica i to nawet DUŻA!
Drugim faktem jest to, że zacytowałeś całą moją wypowiedź, ale odniosłeś się tylko do ostatniego jej zdania, tym samym wyrywając go z kontekstu.
Dodam jeszcze, że dwa posty później proponujesz mi żebym przeczytał regulamin (i skorzystał z warunków gwarancji?), nie będąc nawet świadomym, że w mojej (wcześniej zacytowanej) wypowiedzi jest przytoczenie postanowień 2 i 8 z owego regulaminu. 😂

Weź się chłopie ogarnij zanim spróbujesz zgrywać najmądrzejszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam jedno pytanie. Czy wskazania jakości spalania w bragerze bez czujnika spalin mogą być realne? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Panowie mam pytanie dlaczego mam wysoki poziom tlenu 17%przy 30% mocy, wszystko co możliwe zostało uszczelnione . Palnik sv200 ten najmniejszy dmuchawa DM 85 40w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo masz za wysoki nadmuch i/lub za małą dawkę paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz ustawiony poziom tlenu w konfiguracji? W ogóle jak masz skonfigurowanego bragera w skzp02?

U mnie jest tak, że jak kocioł  przekracza temperaturę zadaną, to zaczyna ignorować ustawienia tlenu. Tak się dzieje głównie przy pracy na minimalnej modulacji. Mam wrażenie że sterownik chce jak najszybciej obniżyć temperaturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego 0 na korektę podawania? Z tego co pamiętam to timel zalecał w swoim filmie dla SV 70.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano "podgladowo" stad nie korekta.70,to troche masakrowe,mi wystarcza i dziala 25-30.

Przy 17 tlenu staral bym sia o ustawienie nadmuchu.Przy niskich mocach palenie z braggerom powoduje mi niedopalki,przy zwiekszeniu nadmuchu nie dopal znika,ale tlen leci do gory.Ustawujem przedmuch palnika co godzine 10s i jest o.k.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Kijasr napisał(a):

Jak korekta podawania 0 to nie będzie działać

W tej chwili bez korekty próbuje ustawiać nadmuch 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mkwapisz napisał(a):

U mnie jest tak, że jak kocioł  przekracza temperaturę zadaną, to zaczyna ignorować ustawienia tlenu.

A to w ogóle da się tak zrobić? To moim zdaniem bez sensu.
U mnie jest tak, że gdy modulacja leci w dół i dmuchawa zwalnia, wtedy korekcja podawania na -50 aby podnieść tlen do wartości adekwatnej do modulacji, a wtedy palnik szybciej zwalnia z mocą. I to mi się bardzo podoba. 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnia nie wažne,czy kratkodobo jest tlen po przestapieniu dolnego,czy gornego sczytu mocy mimo.Wažne,czy z korekta jest na tej drodze mocy w stanie ustalic sia za kazdym razem na danych nastaweniach.Oczywiscie z dobrym,stabilnym paleniskom.W wymieniku tež widac,že dziala :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.