Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kotły Rtb i Blackstar, sterownik v13


hydro521

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, Outsider napisał:

Ha ha. Po prostu kocioł jest zagrzewany przez układ CO. Nie wiedziałeś?

Jakieś dodatkowe źródło ciepła jest wpięte chyba od sąsiada. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompy muszą mieć jakieś ustawienia przepływów czyli auto, stałe ciśnienie, zmienne, 1,2,3.

A jeszcze jedno gdzie jest ten czujnik pokojowy?

Edytowane przez pospisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro pompy są elektronicznie GRUNDFOS UPM3 HYBRID 15-70 i same się dostosowują do kazdego obiegu grzewczego. Z tego co pamietam sa ustawione w tej chwili na AUTO. A i tak przeważnie działają 1-2 obiegi na raz.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, bzyker napisał:

Skoro pompy są elektronicznie GRUNDFOS UPM3 HYBRID 15-70 i same się dostosowują do kazdego obiegu grzewczego. Z tego co pamietam sa ustawione w tej chwili na AUTO. A i tak przeważnie działają 1-2 obiegi na raz.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 

Bzyker co nie działa, że chcecie zmieniać ustawienia pomp? Najlepiej nic nie ruszać - pozdrowienia od ekipy z Sopotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pospisz pamiętasz co było u mnie jak robiłem "swój" czujnik? Ile pokazywało mi stopni na powrocie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pamiętam ale nie zawsze auto adapt sprawdza się najlepiej. Gdyby mieli wyświetlacz z przepływem tak jak w alpha 2,3 wiedzieli by o czym mówię. Po drugie pompę kotłowa w NBE ciężko oszukać trzeba kręcić po stronie instalacji. Ja też mam auto adapt ale już nie korzystam z tego, sprawdzam tylko przepływ jaki pokazuje. 

Edytowane przez pospisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię o tych głupotach które pokazywało, ponad 70* na powrocie przez czujnik o złej rezystancji. Potem wpadła ekipa 3 miasto i dali mi odpowiedni czujnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bzykerUmiejscowienie albo rezystancja. Spojrzymy przy serwisie.

Swoją drogą taka ciekawostka; to co pisaliście wcześniej, że czujnik powrotu jest nie ważny bo jest sprzęgłorozdzielacz i ATV może być mylące.

Czujnik powrotu jest bardzo ważny bo potrafi zamknąć siłownik mieszacza na 0% jeśli coś jest nie tak z przepływem ciepła.

W przeciwieństwie sprzęgło i/lub rozdzielacz chroni powrót dopiero od 5? 6? 7? kW mocy czyli w najnowszych kotłach nie tylko NBE 2-10  lub 3 - 16 kW  mocy  nie chronią powrotu przez połowę czasu pracy kotła.
ATV 55 chroni od 2.5/3 kW Mocy więc znowu na rozruchu kotła są braki...

@pospisz  Sprawdzałeś może jak sprawuje się to nowe oprogramowanie które wgrywaliśmy w kocioł klienta i chyba też do kotła u eliksa?

Mówię o pracy mieszaczy siłownika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, ŁukAsh napisał:

Czujnik powrotu jest bardzo ważny bo potrafi zamknąć siłownik mieszacza na 0% jeśli coś jest nie tak z przepływem ciepła.

Dawno tak twierdziłem, twierdzę że spełnia jeszcze jedna funkcje. 

Nowy soft ok nie zauważam dziwnych sytuacji. 

PS. Kroitzman czekam na maila. 

35 minut temu, eliks napisał:

Zmienialiscie coś w Lidzbarku? 

 

Spokojnie to nie w Lidzbarku. 

Screenshot_20200518_195509.jpg

Edytowane przez pospisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.01.2020 o 23:43, slawe72 napisał:

Najlepiej podjedz do kogoś  kto ma taki kocioł i obejrzyj na żywo Mnie też odstraszala ta cena ale teraz po 16 miesiącach  użytkowania ni wybrał bym innego Zobacz na sokercloud gzie jest najblizej i podjedz Ja mieszkam na Ślasku

Mozna jakoś nawiazac lontakt z użytkownikiem bo widzę że niedaleko mnie jest jeden ale nie bede pukać po kolei do domów z pytaniem panie jaki ma pan kocioł 

Mysle o użytkowniku blisko szubina w kuj-pom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, mirekx napisał:

Mozna jakoś nawiazac lontakt z użytkownikiem bo widzę że niedaleko mnie jest jeden ale nie bede pukać po kolei do domów z pytaniem panie jaki ma pan kocioł 

Mysle o użytkowniku blisko szubina w kuj-pom

RTBszkocja obok szubin mam kontakt. mogę spytać w tym tygodniu czy pozwala na rozmowę/spotkanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno może zdubluję pytanie ale nie znalazlem jaka jest różnica między RTB a BS+  

RTB czyszczenie wymienika kotła również przez sprężone powietrze. BS+ ręcznie. RTB nowy lambda w standardzie i wentylator wyciagowy czujnik poziomu pelletu i popiołu. Tak z grubsza. I RTB czujnik przepływu powietrza. To tak z grubsza to co wiem na ten moment. Palnik bodajże jest ten sam tak sami czyszczony sprężonym powietrzem. I BS+ ma troche inny wymienik kotła.

 

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodajże od września będzie wersja BS v16 Gdzie w kotle będzie wentylator wyciagowy, sonda lambda , przepływka powietrza, rozbudowane sterowanie - obsługa wielu pomp i mieszaczy w standardzie

Póki co na dzis jest jak na stronie tytułowej klikasz w ikonki kotły i czytasz: https://www.pelletexpert.pl/

RTB(fenix): mniejszy rozmiarowo, bardziej automatyczny, autoregulacyjny, droższy

BS+: mnimum 1x1m, trzeba czyścić wymiennik dzwigniami, nawet jak dokupisz sonde lambda to musisz wazyc pellet.  Tańszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.