Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kotły Rtb i Blackstar, sterownik v13


hydro521

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko zależy w moim przypadku 3 obiegi grzewcze + CWU. Sama skrzynia PRIOMO BOX ze sprzęgło rozdzielaczem około 4800zl. Plus reszta naczyn i robota materiał. Wszystko zależy od instalacji co jest i co trzeba zmienić. Jak był jakiś Eko groszek to na pewno mniej niż przesiadka że "smieciucha" jak w moim przypadku całość od zera.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, a ja dostałem wycenę przekraczającą 30 tysięcy brutto (w tym cena kotła niecałe 20 tysięcy, czyli w normie) i troszkę mnie dziwi koszt przeróbki rzędu 11 tysięcy, a obecnie mam kocioł na ekogroszek, trzy osobne obiegi, w tym jeden na zasobnik CWU (zasobnik zostaje bez zmian). Nie wiem co o tym myśleć.

Edytowane przez prez991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wyszło 3500 robocizna wraz z noclegiem i dojazdem oraz 4500 za resztę nie licząc kotła. W drugiej kwocie bojler 120, pompa obiegowa, zawór ochrony powrotu, elektrozawór rozdzielający grzanie od c.w.u. oraz rurki, nyple, złączki itp. pierdółki. 

 

Dodam, że przez ogólnie ostatnio panujący socjalizm cena kotłów znacznie wzrosła w stosunku do roku poprzedniego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Od 11 marca używam kotła BS+ 16. Kilka razy pojawił mi się komunikat: sterownik jest rozłączony. Proszę sprawdź podłączenie. Gdzie to sprawdzić, z czym jest rozłączony? Drugi problem: w pojemniku na popiół jest niedopalony pellet. Jeszcze jedno: prawie codziennie pokazuje mi się średnia wartość ref. i stan rzeczywisty 999,9 stopnia a potem się zmienia na N/A albo odwrotnie, najpierw N/A a potem temperatura jak z pieca hutniczego. Czy ktoś wie, o co chodzi, co źle robię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik rozłączony bo gubi Ci internet. Pellet niedopalony, wystarczy zgłosić do serwisu i online skorygują Ci wydajność podajnika żeby pellet w całości się wypalał. A ta temperatura to czego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik pokojowy po WiFi napewno chodzi. 

Trzeba wzmocnić sygnał. Spotkałem się też z dziwna sytuacja po wpięciu laptopa po kablu pod router. Zmieniana jest wtedy adresacja IP i czujnik nie działa. Zresetować repeater lub router sytuacja wraca do normy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, eliks napisał:

Sterownik rozłączony bo gubi Ci internet. Pellet niedopalony, wystarczy zgłosić do serwisu i online skorygują Ci wydajność podajnika żeby pellet w całości się wypalał. A ta temperatura to czego?

Temperatura na pierwszym ekranie: Komp. pogodowaStrefa 1Wartość zadana50 °CAktualny przepływ37.7 °CPozycja zaworu0 %Średnia wartość ref.22.5 °CStan rzeczywisty22.5 °C. W tej chwili jest prawdziwa, ale robi się ta dziwna wartość prawie codziennie.

54 minuty temu, pospisz napisał:

Czujnik pokojowy po WiFi napewno chodzi. 

Trzeba wzmocnić sygnał. Spotkałem się też z dziwna sytuacja po wpięciu laptopa po kablu pod router. Zmieniana jest wtedy adresacja IP i czujnik nie działa. Zresetować repeater lub router sytuacja wraca do normy. 

Nie mam możliwości wpięcia laptopa po kablu pod router, mam mobilny. Wiesz może, czy czujnik pokojowy łączy się z WiFi kotła, czy przesyła sygnał przez mój internet? 

Edytowane przez Klara62
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 11 marca używam kotła BS+ 16. Kilka razy pojawił mi się komunikat: sterownik jest rozłączony. Proszę sprawdź podłączenie. Gdzie to sprawdzić, z czym jest rozłączony?

Hej. Masz tego rodzaju komunikat "Disconnect"?98ba432a815fc0034af85db98d7fdab8.jpg&key=96d5e07c953b6c31bdcc2355c360f362df8edfaa1b94b0d647b50a551d9db062

 

Wysłane z mojego ONEPLUS A6000 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Neosternik napisał:

Hej. Masz tego rodzaju komunikat "Disconnect"?98ba432a815fc0034af85db98d7fdab8.jpg

Wysłane z mojego ONEPLUS A6000 przy użyciu Tapatalka
 

Nie, jedynie pojawia mi się informacja o temperaturze 999 stopni C., lub później "n/a" zamiast 999 stopni C.

999.PNG

13 minut temu, pospisz napisał:

Przesyła sygnał przez internet domowy do którego też jest wpięty kocioł. 

Aha, dziękuję. Zainteresuję sie w takim razie stanem mojego internetu domowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Mnie też  kilka razy tak się  działo Ostatnio przedwczoraj  Najlepiej  zresetuj kociol przez wyłaczenie go całkowicie  z prądu  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, slawe72 napisał:

 Mnie też  kilka razy tak się  działo Ostatnio przedwczoraj  Najlepiej  zresetuj kociol przez wyłaczenie go całkowicie  z prądu  

Spróbuję, dzięki.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz  też  zobaczyć baterie  bo te w zestawie wytrzymały mi 6 miesięcy  W czujniku jest tez przełącznik  Wyjmij baterie i zresetujesz czujnik pokojowy Ja mam kociol RTB 2 lata i też to przechodziłem Powodzenia  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, slawe72 napisał:

Możesz  też  zobaczyć baterie  bo te w zestawie wytrzymały mi 6 miesięcy  W czujniku jest tez przełącznik  Wyjmij baterie i zresetujesz czujnik pokojowy Ja mam kociol RTB 2 lata i też to przechodziłem Powodzenia  

Ja mam ten kocioł od 11 marca, to może jeszcze baterie dobre. Ale dziękuję, sprawdzę i to.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witajcie , Czy warto dokładać do Blackstara sondę lambdę ? Czy poprawi mi się jakość spalania wyraźnie ?  Czy ten sam efekt co sonda uzyskam przeważając pellet ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, pospisz napisał:

Myślę że to nie podlega zastanowienia i dyskusji. Znajdź kwoty dopłat do sond w polskich kotlach i porównaj. Zdziwienie będzie bezcenne. 

jak dobrze znalazłem np w kostrzewie 1 990 :O , bezcenne zdziwienie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.