Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kotły Rtb i Blackstar, sterownik v13


hydro521

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, eliks napisał:

No tutaj dopłata wynosi 500zl, nawet nie ma co się zastanawiać.

wiem wiem ... już taką informację dostałem od ekipy z 3miasta.

Swoją drogą mają cierpliwość do mnie. Tyle co ich męczę pytaniami na FB to sam już pewnie bym tego nie wytrzymał na ich miejscu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w BS+ 10 12 kw jest pompa ? Chodzi mi o obieg kotłowy ? Czy trzeba dołożyć na zasilaniu/powrocie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KruQ wszyscy ci, którzy mają te kotły nie mają po co przesiadywać na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No domyslam sie ale powiadomienia na maila mozr dostaja :) a opini na temat tych kotlow w pl jak na lekarstwo. Bardzo malo informacji. I tak na prawde czlowiek decyduje sie na kociol za nascie tysi na podstawie opini 2-3 osob.

Wiem ze na fora przychodzi sie glownie jak cos sie zepsuje czyt. Kostrzewa :) (ktorego sam chcialem brac) ale patrzac na chmute to w pl tych kotlow i tak jest jeszcze bardzo malo w porownaniu do konkurecji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze takie osoby jak Puławiak, Eliks, Outsider czy Kroitzman lub ja nie są wiarygodne i sądzicie ze ktoś was naciąga. Rachunek jest prosty trzeba wziąść polski kocioł i dodać sondę, internet i wtedy porównać i okaże się że polski kocioł wyjdzie drożej. Brak mu będzie nadal odpopielania i czyszczenia sprężarka palnika czy wymiennika nie mówiąc już o zaawansowanych instalacjach gdzie trzeba będzie dokupować moduły obsługujace dodatkowe mieszacze. Kol. @KruQ identycznie myślał i chciał tylko kontaktu z właścicielami mających taki kocioł. Raczej opinia powinna być identyczna bo produkt w 100% obroni się sam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy kupowałem swój kocioł nie wiedziałem, że kotły włoskie czy duńskie są tak dobre. I jaka przepaść technologiczna dzieli naszych producentów w stosunku do w/w.  Gdybym to wiedział, to kupiłbym prawdopodobnie RTB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pospisz nic takiego nie napisalem o Was :) jestem z tych osob co lubia wiedziec jak wszystko dziala i dlaczego tak a nie inaczej to dziala :) i dlatego tak wypytuje. A ze mieszkam jeszcze w bloku to moja wiedza o kotlach i instalacjach znikoma. Hydraulikiem nie bede ale tez nir chce zeby mi ktos zrobil w kotlowni "bedzie pan zadowolony".

 Na budowie bylo 4 instalatorow. Kazdy doslownie kazdy twierdzil co innego zachwalajac swoje. W regionie nikt nie zna BS czy RTB a w nacie tak jak pisalem znikome info dlatego nie dziwcie sie ze dopytuje :)) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie będę miał Feniksa (kwestia papierologii trwa), to wtedy chętnie opiszę coś więcej na temat użytkowania i obsługi, bo sam przypadkiem dowiedziałem się o tych kotłach i gdyby nie to forum i stokercloud, na którym sobie podpatrzyłem jak to działa, to pewnie wylądowałbym z jakimś Defro i musiał szukać pomocy na forach odnośnie ustawień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KruQ wejdź sobie na mapę Stokercloud i zobacz który z kotłów NBE są blisko ciebie. Tak złapiesz kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę to samo, co eliks: wejść na stronę Stockercloud. Można zobaczyć, ile kotłów NBE jest nie tylko w Polsce, ale na świecie. U każdego użytkownika można obejrzeć wszystko: ustawienia pogodowe, konsumpcję pelletu, wykresy, wszystko to, czym sterujemy. Ja mam Blackstar+16 dopiero 2 miesiące, ale po 30 latach używania zwykłego węglowego kotła ogrzewanie obecnym jest czystą (dosłownie) przyjemnością.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 sezon spalone +- 4.2 T. Choć cześć termomodernizacji odbyła się w listopadzie (piana dach 25cm) i lutym okna 3 szybowe 0.8, bramą garaż 6cm.panel i dzwi wejściowe. Metraż 145m2. Co przyniesie nowy sezon jaka ilość liczę że 3.5 tony choć zależy od zimy. Przed zimą jeszcze dojdzie ocieplenie sufit piwnica styropian 15cm. I sufit na piętrze wata 2x15cm. Co do kotła przesiadka z kopciucha była gigantyczna. Co do RTB w zasadzie nie wiem co napisać. Kociol sprawuje się super, gdyby było jeszcze podawanie pelletu pneumatyczne w zasadzie obsługa by wyglądała jedynie popiół 2-3 razy na rok. Jak ktoś się zastanawia nad NBE czy BS+ czy RTB nowy Feniks. Dobry sprawdzony sprzęt.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pospisz napisał:

Wyjaśnij mi tylko jak to możliwe że temperatura powrotu wyższa od zasilania. 

Ha ha. Po prostu kocioł jest zagrzewany przez układ CO. Nie wiedziałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre też tak sądziłem. .Sądzę że czujnik zasilania jest gdzieś oryginalnie montowany. Przy serwisie rocznym sam znać. Choć obecnie nie ma mnie w domu. A mało tam zaglądam tym bardziej z tylu pieca. Dam znać za tydzień co i jak tam jest.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Wezmę termometr laserowy i zmierze temperatury na wyjściu i powrocie.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Ten czujnik i tak nie ma takiego znaczenia na powrocie ponieważ jest sprzeglo-rozdzielacz i dodatkowo Zawór ATV więc zawór termostatyczny czuwa nad powrotem. A z czujnikiem zobaczymy przy przeglądzie.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Prawdopodobnie będę miał Feniksa (kwestia papierologii trwa), to wtedy chętnie opiszę coś więcej na temat użytkowania i obsługi, bo sam przypadkiem dowiedziałem się o tych kotłach i gdyby nie to forum i stokercloud, na którym sobie podpatrzyłem jak to działa, to pewnie wylądowałbym z jakimś Defro i musiał szukać pomocy na forach odnośnie ustawień.
"Będzie Pan zadowolony"

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Screenshot_20200516-174139~2.pngTutaj u znajomego kocioł ma co robić, działa od listopada i przepalił 6,5t bez żadnych problemów. Niektóre kotły przez 2 sezony tyle nie zjarają. Chata dziurawa z za małymi grzejnikami, w lato będzie modernizacja. Wymiennik wygląda wzorowo, to samo palnik. Taka praca to właśnie najlepsza reklama bezawaryjności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.