Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kotły Rtb i Blackstar, sterownik v13


hydro521

Rekomendowane odpowiedzi

RTB i BS to fajne palniki z bardzo dobrymi sterownikami. Nie ma sensu porównania tego do Windhagera który w inny sposób spala pellet i ma optymalizacje spalania. Tutaj w BS jednak trzeba ważyć a i to nie zawsze przy nie klasowym pellecie daje poprawne spalanie. Równie dobrze popiół może wyglądać tak:

20191118_083318_01.jpegResized_20191121_221452.jpeg

Na szczęście to nie jest wielki problem bo wystarczają korekcje wagi pelletu i wszystko można wyregulować w czym pomocny jest porządny serwis i możliwość wprowadzenia tych zmian zdalnie. 

@bzyker dasz namiary na swój kocioł w stokercloud?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to był pierwszy kocioł w tym regionie Od niego zaczynał z RTB i Blackstarem Kolega z osiedla wlasnie zamówił 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mpawlo napisał:

No właśnie a szkoda. Bo trudno stwierdzić czy wart jest swojej ceny. Mi 15 Kw lita z zasobnikiem 200 kg wycenili za 21500 zł. I szukam dalej. Myślę że do wiosny coś kupię. 

Nowy RTB 16 zasobnik 200 kg. - u Puławiaka kosztuje brutto 18 600 zł 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też  tam kupowałem  W 2018 roku 16 kW z zasobnikiwm 220 kosztowal 18 800 brutto Z tego co wiem RTB Feniks jest droższy  Na odpalenie i serwis tez do mnie przyjechali Byłem Ich pierwszym klientem na Śląsku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, slawe72 napisał:

Witam Wpisz RTB Pilica Serwisant mieszka w Ogrodzieńcu

No jest, dzięki. Chciałem zapytać ile ogrzewasz ale już widzę w stopce, masz podobnie jak u mnie z werandą, tyle że grzejników mam 12. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, audilhr napisał:

Przepraszam ze sie wtrące ale jaki jest sens kupowania kotła za 18k nie ma takiego wysokiego drzewa zeby spaść z niego na głowę zeby go kupic. Za ta cene można mieć już pompę i zapomnieć o kotłowni.

Znajomy robił pompę gruntową w zeszłym roku. Koszt grubo ponad 40 tys. Za 18 to raczej nie da rady. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupisz chińską powietrze woda i będzie działać. Ale niektórzy na siłę próbują to wepchnąć wszędzie i każdemu. Wiele domów jest modernizowanych, nie wszystkie mają 100% podłogi, są już kominy i pellet w dobrej cenie. Najgorsze jest to że tak polecają Ci którzy nie mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RTB i BS to fajne palniki z bardzo dobrymi sterownikami. Nie ma sensu porównania tego do Windhagera który w inny sposób spala pellet i ma optymalizacje spalania. Tutaj w BS jednak trzeba ważyć a i to nie zawsze przy nie klasowym pellecie daje poprawne spalanie. Równie dobrze popiół może wyglądać tak:
20191118_083318_01.thumb.jpeg.38ee566f9b8dcb7b0cd6b12a579de588.jpegResized_20191121_221452.thumb.jpeg.fd65fb27ceb8d2b0e7169922bdf7e15a.jpeg
Na szczęście to nie jest wielki problem bo wystarczają korekcje wagi pelletu i wszystko można wyregulować w czym pomocny jest porządny serwis i możliwość wprowadzenia tych zmian zdalnie. 
[mention=43205]bzyker[/mention] dasz namiary na swój kocioł w stokercloud?
 
RTBmlawa, sorki że dopiero teraz odczytałem ..

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zanim kupiłem RTB brałem pod uwagę pompę, całość domu grzejniki. Koszt jaki wychodził to ok 45 tyś z wymianą grzejników na takie które pracują na temperaturach podłogówki. Rozmawiałem z Vaillant.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6000 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do PC wypada jeszcze założyć fotowoltaikę bo inaczej rachunki przy obecnych cenach prądu będą sporo powyżej 1000 zł. A co dopiero po podwyżkach, które są nieuniknione. Kolejne 30 tys do inwestycji. Także z tym spadniem z drzewa na głowę to gruba przesada. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie popiół od pierwszego odpalenia. W zasobniku pelletu od 5.października do końca grudnia było w sumie 3.3 kg popiołu. Plus coś w ślimaku i trochę wyczystka komin.6161518f15430ad23ed0f3640b403ead.jpg75d41a95efeaf97e9eec0be9bad4476e.jpg

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 

 

https://stokercloud.dk/v3/#/rtbmlawa/main-page

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok @bzyker ja Cię kojarzę przecież. Ty z Lipowca jesteś a ja z Lidzbarka.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bzyker widać pellet od Eco Polmar pierwsza klasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=43205]bzyker[/mention] widać pellet od Eco Polmar pierwsza klasa.
Jak narazie bez zastrzeżeń. jest ok. Tak sądzę bo to nie widziałem ale popiół ok. Na chwile obecna planu na kolejne ocieplenie strych i piwnica sufit.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Straszew po pellet masz rzut beretem. Ten z z Polmaru po ile kupujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałes w zdarzeniach czy minimalnie wcześniej nie było innego komunikatu. 

PS. Coś z ciągiem kominowym

Ps2. Sprawdź wężyk od podcisnienia. 

Edytowane przez pospisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.