Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kotły Rtb i Blackstar, sterownik v13


hydro521

Rekomendowane odpowiedzi

Po 1,6 tony pelletu. Blackstar+ 16. Jeszcze bez sondy, teraz już z.

 

@slawe72 jakim pelletem palisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Ja kupuje pelet w Sosnowcu  Kupilem 10 ton przez 2 lata Cena na ten sezon 850 zł Pelet jasny A1

 

20200101_204556.jpg

20200101_204520.jpg

20200101_204505.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

W popielniku widać nie tylko popiół ale i pył z procesu czyszczenia. Jest wyjątkowo jasny. Zazdroszczę wam trochę tych kotłów. Gdybym dziś kupował stałby najprawdopodobniej taki właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kotły dobrze się sprawdzają. Kocioł uruchomiony 5 października. Do końca grudnia w popielniku było 3.3 kg popiołu bez spiekow jedynie te kilka sztuk które są wyzucone razem z czyczeniem palnika . Wartość w porównaniu to co miałem z kotła drewno-węgiel wręcz śmieszna wartość.
Użytkowanie narazie bez problemów. Co do spalania dom około 145m2 spalanie w grudniu od 18-28 kg na dobę. Dam z 1998 roku do dużej termomodernizacji. Bojler CWU 250 litrów grzane do 45 stopni. 9d4779e650d23d4f2f09df5f2a25a478.jpgeffd6f3b198e5f1d3c8d349ca87ede5c.jpg404286557404012100ef580255add66d.jpg

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie koledzy moje głupie pytania, bo ja z innej "parafii". Tzn, że raz na rok przyjeżdża serwis, rozbiera kocioł i czyści co trzeba, a użytkownik-palacz ma za zadanie tylko opróżnić tą wielką szufladę z popiołu i nasypać pellet? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to powiem Wam-szacun. Przed wypadem do opery, można sobie zejść w smokingu do kotłowni, opróżnić pojemnik na popiół (bo akurat jest ten czas), puścić robota sprzątającego w kotłowni- też raczej się nie zmęczy... Pozazdrościć...

A powiedzcie jeszcze, palicie jakimś przypadkowym pelletym, produkowanym w stodole i kocioł sobie radzi (nie mówię o jakimś dziadostwie z płyt meblowych czy innym nie drewnianym), czy raczej wskazane jest uważniejsze dobieranie jakości pelletu? 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanudzicie się panowie przy tych kotłach. Żony to was pewnie mają dość, że tyle czasu z nimi spędzacie. Nawet nie macie wymówki, żeby się wymigać od zmywania naczyń albo odkurzania, bo co powiecie: kochanie, muszę iść do kotłowni, bo tyle obowiązków na mnie czeka...? Przy takim kotle hobby to chyba wręcz obowiązek... Jako opcję powinni jakieś akwarium wbudowane w kocioł dodawać czy coś, żeby chociaż czasem na niego popatrzeć...

P.s. Fajnie macie.;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest na Androidzie, zawsze se można grę odpalić :-)

 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, cezar76 napisał:

A tego RTB, oprócz opróżnienia tego przepastnego pojemnika na popiół to w ogóle się czyści, bo jakoś po zdjęciach nie mogę dojrzeć gdzie można by to zrobić? 

https://youtu.be/u_Ts26ByX8s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie a szkoda. Bo trudno stwierdzić czy wart jest swojej ceny. Mi 15 Kw lita z zasobnikiem 200 kg wycenili za 21500 zł. I szukam dalej. Myślę że do wiosny coś kupię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega robil kosztorys Nowy RTB Pfenix to ok 20 tyś  netto 16 kW wiec bierze Blackstara Dołożyli w standardzie wentylator wyciągowy i zabudowali kompresor Zasobnik w standardzie to 120 litrów  wiec  trzeba doliczyc jeszvze kilka stow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej podjedz do kogoś  kto ma taki kocioł i obejrzyj na żywo Mnie też odstraszala ta cena ale teraz po 16 miesiącach  użytkowania ni wybrał bym innego Zobacz na sokercloud gzie jest najblizej i podjedz Ja mieszkam na Ślasku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.