Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kotły Rtb i Blackstar, sterownik v13


hydro521

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, mam dość nietypową prośbę, otóż przymierzam się do zakupu Blackstara lub RTB, ale najpierw chciałbym obejrzeć taki kocioł na żywo. Czy jest tu ktoś z okolic Lublińca/Częstochowy kto posiada taki kocioł? Na StockerCloud widzę, że jest Pan Michał z pod Częstochowy i Pani Iwona z Tworoga, to całkiem blisko mnie. Ma ktoś może jakichś kontakt do tych osób? Ewentualnie może jest ktoś jeszcze, ale niepodpięty do chmury?

Za wszelką pomoc z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.01.2020 o 21:24, hydro521 napisał:

Taka przykrość się dzisiaj wydarzyła, zaraz po czyszczeniu kompresorem. Ma ktoś jakieś pomysły dlaczego? Do tej pory nic się nie działo. 

Hej, zdarzyło się u Ciebie coś co zdarza się w wielu palnikach pelletowych - cofka spalin do podajnika. Kocioł szybko wykrywa takie zjawisko i wyłącza się dla bezpieczeństwa. (wg Duńczyków cofki nie powinny nigdy występować bo grożą zadymieniem) 

Taki coś pojawia się czasem w RTBkach gdy oprócz braku ciągu w kominie dodatkowo kompresor i wentylator zaczynają czyścić palnik, ciepło nie ma gdzie uciec i uderza w czujnik, nic groźnego, ale alarm może się powtórzyć. żeby to wyeliminować wejdź w menu kocioł, menu czyszczenie i w lewej kolumnie znajdź parametr: " Zatrzymaj pellet na" (dostępne tylko z poziomu tabletu)  Ustaw tam wartość 600 lub 650 sekund. To wydłuży czas chłodzenia palnika.

Jeśli mimo to alarm się powtórzy lub nawet i bez takiej sytuacji będzie taka możliwość, należy zaizolować komin izolacją alu do kanałów wentylacyjnych ( spaliny masz na poziomie 60-70, więc to nie problem użyć takiej otuliny)

pozdrawiam,

serwisant duńczyków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, prez991 napisał:

Witam, mam dość nietypową prośbę, otóż przymierzam się do zakupu Blackstara lub RTB, ale najpierw chciałbym obejrzeć taki kocioł na żywo. Czy jest tu ktoś z okolic Lublińca/Częstochowy kto posiada taki kocioł? Na StockerCloud widzę, że jest Pan Michał z pod Częstochowy i Pani Iwona z Tworoga, to całkiem blisko mnie. Ma ktoś może jakichś kontakt do tych osób? Ewentualnie może jest ktoś jeszcze, ale niepodpięty do chmury?

Za wszelką pomoc z góry dziękuję.

Kominki Jurajskie Ogrodzieniec, Pan Piotr 664 170 519

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Dzięki wielkie.

A więc tak: przy ujemnych temperaturach masz ustawione przez nas podtrzmanie, np: -2 wypada między linijkami 4 i 5 A więc kocioł widzi że ma dodać 4-5% mocy ( minimalna moc to 2kW ) więc pewnie na tylu Ci operował. Mam nadzieję, że nie powiesz mi, że przy ujemnych temperaturach 2kW przegrzewają Ci dom :)

ps widzę na twoich zdjęciach, że temp na dworzu była 0,4 stopnia ale w pogodówce 2 masz temperaturę odczuwalną + 40% kocioł policzył więc odczuwalną -2... Możesz zmniejszyć odczuwalną z 40 do 25% lub do 0%

pozdrawiam.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdej wersji softu ważysz paliwo. Tu masz instrukcje do V13

https://drive.google.com/file/d/1DXbnZH2EV2sse2UF1GnPxk50DaUS_d7c/view?usp=drivesdk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden. Potem w trakcie widzisz jak wypala pellet i reagujesz zmieniając wagę w sterowniku. Podawanie na każdym z progów mocy zmienia się już automatycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ważymy worka z partii tylko robimy próbę / ważenie pelletu z kotła: przy pierwszym uruchomieniu, oraz gdy zmieniamy paliwo z 6mm na 8mm lub z 1 marki na inną. Dodatkowo serwis 1 raz w roku też waży paliwo dla świętego spokoju.

Ładujemy zasobnik, uruchamiamy podajnik na 15min by go przegonić / wypełnić i następnie uruchamiamy jeszcze raz na 6minut

Wyplutą ilość pelletu ważymy i wprowadzamy do kontrolera.

https://c98b2632-ebc1-431e-9fee-43b7e62a0398.filesusr.com/ugd/7718f7_71fbd23f6f4146a29862fd96e35ee455.pdf

str 24. wszystko opisane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Kolega nie mówił przecież o ważeniu całego worka. Poza tym ważenie ważeniem a życie życiem, trzeba obserwować jak się pellet spala bo zważenie nie gwarantuje idealnego popiołu, czasami trzeba skorygować tak jak pisałem wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie, w jakiej mniej więcej kwocie powinna zamknąć się przeróbka instalacji w kotłowni pod kocioł BS/RTB?

Tj. przeróbka przyłączy pod nowy kocioł, nowe pompy, zawory, naczynie przeponowe, montaż całości.

Ile to u Was Koledzy wyszło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie koszt materiałów wyniósł ok 2700. Prosta instalacja grzejnikowa,jedna pompa,zabezp powrotu, zawór przełączania na CWU, naczynie,rury,zawory,itd..do tego trzeba doliczyć koszt robocizny.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6000 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.