Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kotły Rtb i Blackstar, sterownik v13


hydro521

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, HarryH napisał:

U mnie kWh 26 groszy, a pellet nawet teraz 1030 PLN, czyli niestety dobrze to nie wygląda. Nawet jeśli ktoś, gdzieś na czarno dorwie za 800, to i tak ponad 20 lat.

Mnie 1kWh z pelletu kosztuje ok 16 groszy, kiedyś to liczyłem na forum, a w tym roku kupiłem pellet taniej niż w poprzednich 2 latach, czyli mnie się opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś zapomniał o zmianie taryfy i jechał po 60 gr/kWh ? Oczywiście 26 gr/kWh przy obecnych cenach węgla i emisji jest wyłącznie polityczna, ale póki co trwa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, pospisz napisał:

W sumie to może i fajne dostęp live. Gorzej jak jakieś psikusy wystąpią bo nie możemy tego przeanalizować, coś za coś dzisiaj nie ma nic za darmo. 

A co tu analizować ( ew analiza spalin ale tego przez internet jeszcze się zrobić nie da ( w lagunie). Alarmy się zapisują a reszta to już mechanika albo elektronika. I tyle. Jedziesz wymieniasz element i po robocie. 

Edytowane przez Puławiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację dla normalnego Kowalskiego to wystarcza. NBE chyba jednak monitoruje zalogowane kotły i wylapuje błędy nawet z ilości rozpaleń. Wtedy dostajesz powiadomienie na maila w celu korekcji ustawień. Jeżeli nie dasz rady proszą chyba o dostęp do kotła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj w niewielkiej skali to tak ale jak z zakładu wyjeżdża kilka set tysięcy (a może i wiecej) urządzeń do całej europy i nie tylko. To śledzić te wszystkie urządzenia i sprawdzać ile klient ma rozpaleń na dobę to normalnie niewyobrażalna robota i niewyobrażalna ilość ludzi do obsługi tego. Samo to wyjdzie w praniu po awariach zapalarek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po co do tego internet, z prostszych rozwiązań to wystarczy zadać mu maxymalna dobowa liczę rozpalen i po jej przekroczeniu wyskakuje komunikat przekroczyła liczbę rozpalen skontaktuj się z serwisem. Proste? - proste. I po co do tego internet? Na siłę szukacie zalet internetu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka. W kołach gazowych dopiero teraz pojawiają się jakieś systemy sterowania kotłem przez net wcześniej nawet nikt o tym nie myślał. Co ciekawe net pojawił się głównie w kołach na paliwo stałe - nie wiem bo nigdy się tym nie zajmowałem ale pewnie już do śmieciucha była opcja internetu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówimy o sukcesie Laguny i Blackstara ze względu na to że sterownik jest stworzony pod kocioł a przy okazji pod dedykowaną instalację. Tutaj mamy przykłady zarówno pozytywne jak i negatywne dzięki czemu możemy się odnieść i wyciągnąć wnioski ze swoich błędnych decyzji dotyczących instalacji jak i ustawień. Wszyscy na tym korzystają łącznie z firmą NBE która może udoskonalić V13 i rozwijać się na podstawie nieświadomej burzy mózgów swoich użytkowników. Kto się rozwija ten nie stoi w miejscu nawet ten Kowalski który włącza wtyczkę do gniazdka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale firmy się rozwijają również bez takiej internetowej statystyki. Ale nie chodzi o to po co firmie taki podgląd ? Tylko po co taki rozbudowany podgląd przeciętnemu Kowalskiemu i jakie korzyści przyniesie to takiemu przeciętnemu kowalskiemu ( kupowanie miejsca na serwerze) . To taka akademicka dyskusja akurat na przykładzie NBE i Laguny dobre porównanie bo to dwie różne ścieżki rozwoju produktu i dwa rózne systemy sterowania urządzeniem przez net. 

Edytowane przez Puławiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OOOO właśnie i to staram sie uświadomić nie skupiamy się na poprawnej pracy urządzenia  ( kocioł) tylko na całej tej otoczce ( sterujemy 10 pompami 20 mieszaczami opcji w czort, statystyki 20 lat wstecz wykresy amplitudy krzywe wznoszące krzywe opadające, internety serwery gry takie siakie owakie) ale żeby się kocioł odpalił to musisz Pan ustawic dawkę paliwa czas pracy grzałki obroty wentylatora a jak się rozpali to jeszcze poustawiać dawki paliwa obroty wentylatora itd. Może trzeba spróbować odwrotnie - poustawiać to wszystko i jeśli to zagra super to dopiero bawić się w te wszystkie dodatki, myślę że to dużo lepsza droga która nam wszystkim ułatwi życie. Ale to niestety wymaga czasu i zabawy w labolatorium. 

Edytowane przez Puławiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak a propos ceny kWh z pelletu to mi po odliczeniu sprawności kotła wychodzi 17gr. Kolejny sezon w tej samej cenie.

Wierzcie mi, chociaż by mi teraz dawali kocioł który faktycznie wysyła rakiety w kosmos i kosztuje 30 000zl, nie zamienił bym mojego, zwłaszcza teraz gdy wiem co mam.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

10 minut temu, Puławiak napisał:

OOOO właśnie i to staram sie uświadomić nie skupiamy się na poprawnej pracy urządzenia  ( kocioł) tylko na całej tej otoczce ( sterujemy 10 pompami 20 mieszaczami opcji w czort, statystyki 20 lat wstecz wykresy amplitudy krzywe wznoszące krzywe opadające, internety serwery gry takie siakie owakie) ale żeby się kocioł odpalił to musisz Pan ustawic dawkę paliwa czas pracy grzałki obroty wentylatora a jak się rozpali to jeszcze poustawiać dawki paliwa obroty wentylatora itd. Może trzeba spróbować odwrotnie - poustawiać to wszystko i jeśli to zagra super to dopiero bawić się w te wszystkie dodatki, myślę że to dużo lepsza droga która nam wszystkim ułatwi życie. Ale to niestety wymaga czasu i zabawy w labolatorium. 

Ale to My jesteśmy tym laboratorium. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki co do internetu,  chodzi o to, że Duńczycy są mocni w sofcie internetowym i dają go jako wartość dodaną poprostu:

  • Podgląd i kontrola dla klienta,
  • Algorytm Online monitoruje kotły a nie ludzie. ( jest 1 facet na całą europę do dziwnych przypadków),
  • Możliwość korekty ustawień, sprawdzenia stanu kotła zza biurka,
  • Dystrybutor/Serwisant sam ocenia stan kotłów u swoich klientów. Dla przykładu jeżeli chodzi o serwis to mam w podglądzie kilka RTB 16kW i u jednych klientów spalą one 5.5tony/rok pelletu a u innych tylko 2.5 tony pelletu, tym pierwszym powiem, że serwis powinien być wykonany po roku a innym, że można serwis odłożyć w czasie bo kotły się nie napracowały. 

W skrócie, kowalski może sobie wyłączyć i właczyć kocioł w czasie gdy jest na nartach oraz ma wgląd w mistrzowskie wykresy kolumnowe spalania, które dały oszczędności naszym klientom już teraz, z kolei serwis ma wgląd w kotły bez konieczności wykonywania telefonów i może planować przeglądy/serwisy z wyprzedzeniem no i łatwiej.

Edytowane przez ŁukAsh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie aleście się Kowalskiego u czepili  dobrze że jeszcze jest Nowak , ja już sam nie wiem do których się zaliczam , na siłę próbujecie  w mówić że tacy użytkownicy jak ja skazani są na siedzenie w kotłowni a tak nie jest , osobiscie nie chciał bym żeby serwis grzebał mi w ustawieniach i miał podgląd jak palę i ile spalam to moja prywatna sprawa jak chcę się tym podzielić to to robię , to tak jak byś kupił samochód i serwis by obserwował  gdzie jedziesz jak szybko i ile spalasz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie mamy teraz czasy że dużo firm monitoruje swoje urządzenia.
W autach nie wymienie marki, są zbierane dane o pozycji GPS, prędkości, sprawności układów bezpieczeństwa,telemetria,i nikt nie protestuje, ponieważ w sytuacjach gdy dochodzi do kolizji auto informuje o wypadku służby. Na co dzień wydaję się to zbędne,ale w pewnych sytuacjach pomaga.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6000 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.