Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kotły Rtb i Blackstar, sterownik v13


hydro521

Rekomendowane odpowiedzi

Piłeś coś dzisiaj? Histereza zasobnika ma priorytet nad harmonogramem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlituj się.... wiem o tym, dlatego uważam że powinna być możliwość zmiany tego priorytetu.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6000 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to od godziny 20.00 do 18.00 ustaw sobie obniżenie temperatury na bojlerze i zmniejsz histerezę. Od 18.00 do 20.00, jak będzie grzał CO, załączy się wlasciwa temperatura bojlera i zazębi się to z grzaniem CO

Pomijając już to, szkoda Ci 1,5 kg pelletu i 1 rozpalenie zapalarki na dogrzanie CWU, a widziałeś na wykresie, jakie masz straty postojowe bojlera grzejąc go do 65 stopni? Jak szukasz oszczędności, to raczej nie tędy droga...

Edytowane przez Benton661
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to od godziny 20.00 do 18.00 ustaw sobie obniżenie temperatury na bojlerze i zmniejsz histerezę. Od 18.00 do 20.00, jak będzie grzał CO, załączy się wlasciwa temperatura bojlera i zazębi się to z grzaniem CO
Pomijając już to, szkoda Ci 1,5 kg pelletu i 1 rozpalenie zapalarki na dogrzanie CWU, a widziałeś na wykresie, jakie masz straty postojowe bojlera grzejąc go do 65 stopni? Jak szukasz oszczędności, to raczej nie tędy droga...
Nie szkoda mi pelletu i nie szukam oszczędności na nim, chodzi mi o grzałkę. Na bojlerze mam 65 stopni przez kilka godzin, gdy nie chcę rozwoju bakterii,bo tak zaleca producent bojlera. I jest to ustawienie raz na kilka miesięcy.
Spróbuję oczywiście twojej metody ustawień i sprawdzę jak to zadziała.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6000 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Już wcześniej zakładałem post o wyborze kotła na pellet. Przerabiam temat od ponad dwóch miesięcy. Mam swojego lidera tj. WINDHAGER Biowin lite 15 Kw 200 kg. Kwota 19958 zł + sterowanie Mes Infiniti 2136 zł, termostat pokojowy 573 zł, regulator ciągu 751 zł, razem ok. 24124 zł. W związku z tym zastanawiam się nad alternatywą tzn. Edilkamin Laguna 18, czy RTB, czy Blackstar, no ewentualnie HKS Lazar. Jak by ktoś z kolegów mógł coś podpowiedzieć. Z góry dziękuję i pozdrawiam. 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laguna i RTB to 2 kompletnie różne kotły. Zależy czego potrzebujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam, który mógłby godnie zastąpić Windhagera o ile można je w jakimś stopniu porównywać do Biowin. Może ktoś co. Powinien mieć automatycznie czyszczony palnik, mechaniczne czyszczenie wymiennika, kompensacja popiołu zbyteczna. 

Edytowane przez mpawlo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230
47 minut temu, mpawlo napisał:

no ewentualnie HKS Lazar

Tego bym nie kupil. Laguna to swietny kociol. Ale tu nie ma chyba jeszcze neta. I jeden niewielki minus to maly zasobnik. W RTB masz cale sterowanie przez neta, wykresy zabawki i wogole. Rozne zbiorniki na pellet.  Gdybym dzis kupowal kociol bylby to RTB. Potrzebuje stalego podgladu na kociol. Bo przewaznie nie ma mnie w domu. A tak nawiasem mowiac tez sie Biowinowi przygladalem. Tylko bylo mi troche za drogo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten model Windhagera nie ma neta ani wyświetlacza dotykowego. Natomiast cała reszta jest ta sama co w modelach za ponad 30000 zł. Czyli jak się nie zdecyduję na biwina lite. To zarówno laguna jak i rtb powinno być dobrym wyborem? Wiem ile kosztuje laguna a wiesz może ile musiałbym wydać za rtb w granicach 16 kw. I czy w okolicach Jarocina znajdę jakiegoś dystrybutora. Z góry dziękuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze coś o RTB. Przeglądając się za piecem też brałem pod uwagę Windghager LITE CENA +- 22-23tys. Mówimy cały czas o LITE. U MNIE instalacja trochę rozbudowana 3 obiegi grzewcze + CWU. W moim przypadku nie dwa dodatkowe moduły rozszerzeń cena idzie do góry. Wybrałem RTB płyta rozszerzeń 700zl. I zasobnik na 330kg. Sterowanie i kontrola przez NET rewelacja. W windghager w standardzie ale w wersji TOUCH nie pamiętam jak z LITE. Napewno Windghager by wyszedł mnie drożej dużo. Co do Lazar cenowo podobnie bądź to samo co defro alfa . Wybrałem RTB ponieważ moduluje od 10% mocy. I pełen automat piec na Full opcji. Nie mam czasu siedzieć w kotłowni i pytać się o "nastawy kotlow". Piec pracuje od początku października, jedynie wsypuję pellet.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Visitor1230 napisał:

Tego bym nie kupil. Laguna to swietny kociol. Ale tu nie ma chyba jeszcze neta. I jeden niewielki minus to maly zasobnik. W RTB masz cale sterowanie przez neta, wykresy zabawki i wogole. Rozne zbiorniki na pellet.  Gdybym dzis kupowal kociol bylby to RTB. Potrzebuje stalego podgladu na kociol. Bo przewaznie nie ma mnie w domu. A tak nawiasem mowiac tez sie Biowinowi przygladalem. Tylko bylo mi troche za drogo. 

Laguna ma neta ale generalnie nie ma się czym chwalić porównując to do stokerclouda. Za to system spalania ma najbardziej podobny do Windhagera bo również ma optymalizacje spalania.

Edytowane przez eliks
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cysterna podjeżdża?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest naprawdę z modulacją Blackstar - producent podaje zakres mocy 3-12kW, a pisze, że moduluje od 10% (a to przecież 1,2 kW, a nie 3)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.