Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kotły Rtb i Blackstar, sterownik v13


hydro521

Rekomendowane odpowiedzi

Fajne,ale nie znalazłem w ofercie regulowanych kolan.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6000 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jaką macie u siebie maksymalna temperaturę spalin w kominie? Ja mam od 55 do 75 stopni i zastanawia mnie to czy to nie za nisko.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6000 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

75 to mi nawet nie dobiło. Zwiększyłem temp. kotła do 70 bo miałem max 65. Teraz buja się koło 70 stopni. Narazie woda wyczystką nie leci. Zobaczymy zimą. 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie tak samo. Obawiam się zimą wody,poczekamy zobaczymy.
Pogodówke używasz?

Wysłane z mojego ONEPLUS A6000 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, te kotły mają wysoką sprawność, więc spaliny będą miały niskie wartości. Przed kondensatem w kominie chroni wkład kominowy z systemem odprowadzenia skroplin do kanalizy albo jakiegoś naczynia, ale to powinniście wiedzieć i się na to przygotować wcześniej

Edytowane przez Benton661
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz 100 % racji jednak myślę też, że instalator przed założeniem powinien podpowiedzieć i szepnąć słówko. 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro widział, że komin nie ma wkładu to powinien

Edytowane przez Benton661
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ten argument nie zawsze trafia do klienta. Czasem musi być tak jak u mojego znajomego który przed Wigilią musiał tynki kuć bo się naczytał że komin w środku to nie trzeba. Ja wiedząc o tym fakcie u siebie nawet nie próbowałem ryzykować. Ale cudów nie ma, skoro mam 83*  temperatury spalin na pełnej mocy to ile może być 12m wyżej? Dlatego siły nie ma, cegła tego nie wytrzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent RTBków wysyła fabrycznie kotły z nastawą 70 stopni.. bo różnie bywa. Ja jeszcze nie widziałem kondensatu w kominie w żadnym rtbku i nie zobaczę. prędzej w BSplusach bo tam potrafi spaść do 35 - 50 stopni... i wtedy trzeba pomyśleć. Pamiętajcie też Panowie, że duńczycy na niskich mocach mają bardzo napowietrzone spaliny 16-18 procent tlenu po spalaniu. Celowo! i tak ma być.
 

W dniu 19.09.2019 o 21:56, hydro521 napisał:

75 to mi nawet nie dobiło. Zwiększyłem temp. kotła do 70 bo miałem max 65. Teraz buja się koło 70 stopni. Narazie woda wyczystką nie leci. Zobaczymy zimą. 

Hydro521, zimą jak piec przestanie się opierdalać to zobaczysz 80 - 90

 

W dniu 16.09.2019 o 18:36, hydro521 napisał:

Pytanie mam. W harmonogramie czasu pracy kotła można ustawić on, off lub -0. Co oznacza -0?

 

on off to wiadomo - zatrzymanie pracy pieca.

-0 to nastawa " obnizenie nocne" w kotle. Stosowane gdy używasz mieszacza z siłownikiem. Zbija to temperaturę przepływów i kotła w dół. Ostrożnie z tym bo niektórzy lubią sobie ustawić zadana kotła 60 i obniżenie l10l i wtedy kotły schodzą z temp pracy na 50 stopni...

Serwisant pozdrawia.

Edytowane przez ŁukAsh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ŁukAsh napisał:

Hydro521, zimą jak piec przestanie się opierdalać to zobaczysz 80 - 90

Kolego, chyba nie wiesz, o czym piszesz. Nawet spaliny rzędu 80-90 stopni nie gwarantują, że nie będzie kondensatu w kominie, szczególnie takim ceglanym, bez wkładu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie gwarantują. Jak 12m powyżej kotła na wylocie spaliny mają 25* to siłą rzeczy coś wytrącić się musi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy moglibyście pomóc w wyjaśnić ustawienia pogodówki?
Chodzi mi o lewą stronę na panelu obsługi.
W tej chwili mam takie. Jak u was?
22fc482366f7a5e3f7babc6b6b3c41ba.jpg

Wysłane z mojego ONEPLUS A6000 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ! 
Przeglądam to forum i często przekrzykujecie się kto powinien kupić jaki kocioł, w jaki sposób wykonać przyłącze, instalacje .. 
To może pomożecie mi ? :) 
Całkowita powierzchnia do ogrzania 160 m2, dół najpewniej podłogówka + grzejnik w łazience, może też w wiatrołapie. Jeszcze na ten temat myślę, jestem przed hydrauliką, także wciąż mam pole manewru, ktoś pomoże ? :) Jeśli chodzi o góre, to łazienka podłoga + grzejnik, pokoje i korytarz grzejniki. 
Sprawdzałem na cieplowlasciwe zapotrzebowanie i wyszło ok 12 kw - Podłoga na gruncie 15 cm styropian, elewacja 20 cm białego styropianu, wełna pewnie ok 30 cm, szyby 3 szyby ciepły montaż u=0.5 
Wspomne też, że dom to prosta bryła, daach dwuspadowy + wykusz. 
Komin systemowy, Schiedel rondo plus fi 20, jakieś 8m, także pewnie będę musiał doposażyć go w rck.. 
Liczę na Waszą pomoc, dzięki ! 
Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ten temat kolego

Wysłane z mojego ONEPLUS A6000 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.