Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kotły Rtb i Blackstar, sterownik v13


hydro521

Rekomendowane odpowiedzi

Chętnie bym Cię odwiedził na początku sezonu grzewczego:-). Jakbyś chciał namiar na super pellet w dobrej cenie pisz na priv, bo masz niedaleko:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40
5 minut temu, Benton661 napisał:

Nieźle. Palnik pelletowy modulujący od 1,6 kw to ewenement.

Jak chcesz, to Ci pokaże, że mini bio będzie modulował od 1 KW. Kwestia ustawienia pewnego parametru,ale to będą tylko " cyferki" 

Pozdro ludziska. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko z jaką sprawnością mini bio moduluje na takiej mocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40
1 minutę temu, Benton661 napisał:

Pytanie tylko z jaką sprawnością mini bio moduluje na takiej mocy

Przecież napisałem jasno " to będą tylko cyferki na wyświetlaczu",  zmienię pewny parametr i tyle...,a palnik będzie śmigał tak jak śmiga. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Benton661 napisał:

Chętnie bym Cię odwiedził na początku sezonu grzewczego:-). Jakbyś chciał namiar na super pellet w dobrej cenie pisz na priv, bo masz niedaleko:-)

Chętnie się zainteresuję. Kwestia odwiedzin też jest do ustalenia. Pozdrawiam. A skąd Ty jesteś kolego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okolice Turku. W sumie nie tak daleko:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawał drogi z Sopotu. Ja mieszkam pod Wieluniem i się zastanawiam na BS+ ale z dystrybucją tej marki trochę słabo jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłeś do nich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, walek79 napisał:

Kawał drogi z Sopotu. Ja mieszkam pod Wieluniem i się zastanawiam na BS+ ale z dystrybucją tej marki trochę słabo jest.

Kolego do Wielunia to ja mam 35 km i przyjechali. Poza tym to z tego co wiem to mają dystrybutora i serwisanta z Wielunia ale to musisz się upewnić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @hydro521, można podpytać, dlaczego akurat wybrałeś RTB a nie Blackstara?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten kompresor pozwala w nocy spać? Nie hałasuje zbytnio? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na wykresy pracy Twojego kotła, to jednak wychładza się poniżej 30 stopni przy grzaniu CWU w harmonogramie. Myślałem że mają mniejsze straty postojowe te kociołki, ale widocznie tak musi być. Za to rozgrzewa się bardzo szybko

Edytowane przez Benton661
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robie to bardzo oszczędnie i grzeje CWU tylko raz na dobę w harmonogramie bo więcej nie potrzebuje na dwie osoby, które w domu są tylko wieczorem. Podejrzewam, że przy grzaniu dwa razy(rano i wieczorem np.) lub częściej strata ciepła była by o wiele niższa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Benton661  dziś  temp kotła spadła o  38 C w 13 h, więc myśę że nie jest tak źle. Kocioł ma mała pojemność wodną, tak więc straty są małe. Najważniejsze że jak nie ma potrzeby to nie ma bezsensownych rozpaleń.  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że tak. Skoro wystarczy raz dziennie, to nie ma co kombinować

@Kroitzman, byłeś niedaleko i się nie pochwaliłeś :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230
7 godzin temu, Kroitzman napisał:

@Benton661  dziś  temp kotła spadła o  38 C w 13 h, więc myśę że nie jest tak źle. Kocioł ma mała pojemność wodną, tak więc straty są małe. Najważniejsze że jak nie ma potrzeby to nie ma bezsensownych rozpaleń.  :)

Gratuluje zakupu i troche nawet zazdroszcze :)

Kroitzman: troche duzy masz ten spadek na kotle. U mnie w 10 godz. spada o 15 stopni. Jezeli nie masz to warto zalozyc RCK. Mniej z kotla wtedy wyciaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że RCK niewiele pomoże. Biawar ma bardzo dobrą izolację termiczną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie te kociołki jak i włoskie nie są mistrzami w izolacji ścian, chociaż całe boki i tył w jakiejś tam wełnie i otulinie u mnie są wyłożone. Oczywiście nie był bym sobą gdybym wczoraj nie przepalił z racji tego że na dworzu 13* i wiatr. Od końca palenia minęło 17h, na kotle temperatura spadła o 31*.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.