Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kotły Rtb i Blackstar, sterownik v13


hydro521

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś może wie dlaczego czyszczenie kompresorem w moim kotle odbywa się po każdym zatrzymaniu kotła harmonogramem? Pomimo że, ustawione jest po 32 kg to nawet jak spali 3kg i zatrzyma kocioł z harmonogramu to następuje czyszczenie. Wcześniej kocioł się zatrzymywał i czyścił tylko tak jak było zaplanowane czyli po np. 32 kg.spalonego paliwa teraz po każdym zatrzymaniu z harmonogramu odpala kompresor. Czy panowie serwisanci i instalatorzy mają jakiś pomysł? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Z tego co zaobserwowałem u siebie, to po tych 30kg kocioł wykonuje kompletne czyszczenie,kolejno uruchamia zawory od 1-4.
W momencie gdy kocioł wygaśnie z harmonogramu, to czyści sam palnik. Poprawcie mnie jeśli jest inaczej.
Wersja softu v13.1016.9


Wysłane z mojego ONEPLUS A6000 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bzyker napisał:

U mnie ustawiłem co 15 kg spalonego pellet. I co tyle się włącza kompresor. Jeszce jak piec wyłącza sam wtedy włącza się kompresor.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 

U mnie też tak było a od kilku dni odpala kompresor za każdym zatrzymaniem z harmonogramu. Nie istotne ile jest ustawione. Przy zatrzymaniu od kompensacji pogodowej jest już normalnie. Czyli tak jak jest zaplanowane. Przy harmonogramie włącza czyszczenie z każdym zatrzymaniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Neosternik napisał:

Witam.
Z tego co zaobserwowałem u siebie, to po tych 30kg kocioł wykonuje kompletne czyszczenie,kolejno uruchamia zawory od 1-4.
W momencie gdy kocioł wygaśnie z harmonogramu, to czyści sam palnik. Poprawcie mnie jeśli jest inaczej.
Wersja softu v13.1016.9


Wysłane z mojego ONEPLUS A6000 przy użyciu Tapatalka
 

Gdyby czyścił sam palnik to nie powinien resetować odliczania spalonego pelletu do kolejnego czyszczenia. A tak robi. A jest różnica w zapisanych zdarzeniach między czyszczeniem kompletnym a samego palnika? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może zmienić tylko serwis. Kompresor jest ustawiony na ileś tam kilogramów i czyści wg harmonogramu lub ma czyszczenie wymuszone, czyli jak masz ustawione dajmy na to 15kg to wyłącza kocioł, czyści i uruchamia się ponownie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można samemu ustawić co ile xx spalonego pellletu chcemy czyścić kompresorem palnik i wymiennik kotła. Przy gorszym pellet zaleca się częściej. U mnie akurat pellet lux A też ustawiłem co 15 kg czyszczenie kompresorem palnika i wymiennika.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, eliks napisał:

To może zmienić tylko serwis. Kompresor jest ustawiony na ileś tam kilogramów i czyści wg harmonogramu lub ma czyszczenie wymuszone, czyli jak masz ustawione dajmy na to 15kg to wyłącza kocioł, czyści i uruchamia się ponownie. 

Wszystko ok tylko mi czyści czasami i 2x doba niezależnie od ilości spalonego pelletu i ustawionego harmonogramu. Nawet po 2 kg wypalonego paliwa. Gdy kocioł kończy pracę z harmonogramu tygodniowego wygasza się i załącza się kompresor nawet gdy licznik wskazuje do czyszczenia jeszcze sporo kg. Bardzo to mnie nurtuje gdyż wcześniej tak się nie działo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można samemu ustawić co ile xx spalonego pellletu chcemy czyścić kompresorem palnik i wymiennik kotła. Przy gorszym pellet zaleca się częściej. U mnie akurat pellet lux A też ustawiłem co 15 kg czyszczenie kompresorem palnika i wymiennika.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka


I co 15 kg wygasza ci kocioł żeby wyczyścić?

Wysłane z mojego ONEPLUS A6000 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, bzyker napisał:

Można samemu ustawić co ile xx spalonego pellletu chcemy czyścić kompresorem palnik i wymiennik kotła. Przy gorszym pellet zaleca się częściej. U mnie akurat pellet lux A też ustawiłem co 15 kg czyszczenie kompresorem palnika i wymiennika.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 

Nie rozumiesz. Kompresor uruchamia się wbrew ustawieniem. Czyli np. tak jak Ty masz ustawione co 15 kg po spaleniu 2 kg i zatrzymaniu pracy kotła z harmonogramu uruchamia sie kompresor mimo, że do następnego czyszczenia zostało jeszcze 13 kg. 

Edytowane przez hydro521
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Neosternik napisał:

I co 15 kg wygasza ci kocioł żeby wyczyścić?

Wysłane z mojego ONEPLUS A6000 przy użyciu Tapatalka
 

Tak, bo ma czyszczenie wymuszone. Przy słabszym jakościowo pelecie palnik nie ogarnie kilkugodzinnej pracy na samych przedmuchach z wentylatora co widać bo spadku np. ilości luxów.

@hydro521 nie masz żadnego pezestawu w Zdarzeniach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz. Kompresor uruchamia się wbrew ustawieniem. Czyli np. tak jak Ty masz ustawione co 15 kg po spaleniu 2 kg i zatrzymaniu pracy kotła z harmonogramu uruchamia sie kompresor mimo, że do następnego czyszczenia zostało jeszcze 13 kg. 
Rozumiem.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, eliks napisał:

Tak, bo ma czyszczenie wymuszone. Przy słabszym jakościowo pelecie palnik nie ogarnie kilkugodzinnej pracy na samych przedmuchach z wentylatora co widać bo spadku np. ilości luxów.

@hydro521 nie masz żadnego pezestawu w Zdarzeniach?

Co takiego? ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hydro521 rzuć screena tych 3 pozycji w Menu Czyszczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to. Żadnego wymuszenia czyszczenia nie masz. Harmonogram masz aktywny, kliknij sobie w to i zobacz czy możesz podejrzeć. Masz czyszczenie po bardzo dużej ilości pelletu bo 36kg. Trzeba pamiętać że kocioł odpopiela się po każdych 40kg niezależnie od harmonogramu, może tu jest jakiś konflikt ale ja Cię nie chce w błąd wprowadzać. Skontaktuj się z serwisem Enecom,.bardzo dobrze działają. Gość Ci wejdzie na Twój kocioł i poprawi jeśli będzie błąd. 

Rozumiem że ten RTB 10KW koło Łodzi jest Twój :-) Pellet spala Ci się na pyłek? Bo masz momentami spadki jasności płomienia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, eliks napisał:

O to. Żadnego wymuszenia czyszczenia nie masz. Harmonogram masz aktywny, kliknij sobie w to i zobacz czy możesz podejrzeć. Masz czyszczenie po bardzo dużej ilości pelletu bo 36kg. Trzeba pamiętać że kocioł odpopiela się po każdych 40kg niezależnie od harmonogramu, może tu jest jakiś konflikt ale ja Cię nie chce w błąd wprowadzać. Skontaktuj się z serwisem Enecom,.bardzo dobrze działają. Gość Ci wejdzie na Twój kocioł i poprawi jeśli będzie błąd. 

Rozumiem że ten RTB 10KW koło Łodzi jest Twój :-) Pellet spala Ci się na pyłek? Bo masz momentami spadki jasności płomienia. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.