Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomoc w ustawieniu pieca Eko Pal 25kw


igor090

Rekomendowane odpowiedzi

To zwykly zawor

Musisz niestety zainwestowac w kompletny zawor z glowica termostatyczna

Tu masz przyklad

https://www.obi.pl/instalacje-grzewcze/invena-komplet-termostatyczny-grzejnikowy-3-czesciowy-katowy-chrom-1-2-/p/5822606

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.obi.pl/instalacje-grzewcze/ferro-komplet-termostatyczny-katowy-/p/6376024

Ten jest bardziej atrakcyjny cenowo

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz zależy od Ciebie w jaki sposób chcesz kontrolować temperature w domu. A jak sobie radziłes  z temperatura w domu do tej pory? 
Klapouchy zadal odpowiednie pytanie

Moze masz zawor 3d albo 4d

Do sterowania temperatura

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. pomińcie kwestię zaworów głowic czy innych pierdół......sorki.

Kolega  i jego kocioł, nie może wyprodukować tyle ciepła aby nagrzać dom, a wy jeszcze jakieś zawory które służą do przymykania jak jest za ciepło, i nic mu teraz nie da jak nie ma ciepła skąd wziąć i zimno w domu. Jak kocioł zacznie produkować za dużo ciepła i będzie miał za ciepło to sobie założy 3D 4D 5D i 10D a tak wszystko jest do jednej.... D.....  D**PY

Ciepło bierze się z kotła a nie z zaworów. Z to zaworów bierze się komfort i oszczędność opału, przez ograniczanie i rozdział już wytworzonej mocy... a jak nie ma co ograniczać i rozdzielać to żaden zawór nie pomoże  :(((

Yaro

Edytowane przez YaroXylen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ten zawór co mam to szajs tak? Do tej pory jak mówię, temp w domu 23 st. Generalnie np jeden grzejnik skrece i jakos kontroluje sam. Nie mam zaworu trojdroznego niestety. Zastanawialem się nad nim, bo to dopiero pierwszy pełen sezon grzewczy na tej instalacji i majster tak niestety zrobił. Chociaż nie wiem czy lepszym wyborem nie będą te głowice. 

Ale cały czas mam problem z tą temp. Jak jej nie osiągne to nic mi nie da kontrola, bo grzejniki chodza na full teraz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, YaroXylen napisał:

Panowie. pomińcie kwestię zaworów głowic czy innych pierdół......sorki.

Kolega  i jego kocioł, nie może wyprodukować tyle ciepła aby nagrzać dom, a wy jeszcze jakieś zawory które służą do przymykania jak jest za ciepło, i nic mu teraz nie da jak nie ma ciepła skąd wziąć i zimno w domu. Jak kocioł zacznie produkować za dużo ciepła i będzie miał za ciepło to sobie założy 3D 4D 5D i 10D a tak wszystko jest do jednej.... D.....  D**PY

Ciepło bierze się z kotła a nie z zaworów. Z to zaworów bierze się komfort i oszczędność opału, przez ograniczanie i rozdział już wytworzonej mocy... a jak nie ma co ograniczać i rozdzielać to żaden zawór nie pomoże  :(((

Otóż to, tu właśnie jest cały problem, dobrze to ująłeś. Na razie właśnie temp jest priorytetem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, YaroXylen napisał:

Panowie. pomińcie kwestię zaworów głowic czy innych pierdół......sorki.

Kolega  i jego kocioł, nie może wyprodukować tyle ciepła aby nagrzać dom, a wy jeszcze jakieś zawory które służą do przymykania jak jest za ciepło, i nic mu teraz nie da jak nie ma ciepła skąd wziąć i zimno w domu. Jak kocioł zacznie produkować za dużo ciepła i będzie miał za ciepło to sobie założy 3D 4D 5D i 10D a tak wszystko jest do jednej.... D.....  D**PY

Ciepło bierze się z kotła a nie z zaworów. Z to zaworów bierze się komfort i oszczędność opału, przez ograniczanie i rozdział już wytworzonej mocy... a jak nie ma co ograniczać i rozdzielać to żaden zawór nie pomoże  :(((

Yaro

witam

 

to fakt ciepło bierze się z kotła

1. kolega ma ustawiony kocioł na 15 kw

2. dom ocieplony

3. w domu powinni mieć saunę od tej pełnej mocy ( u mnie średnia dobowa to 30%) a tu jest liniowe oddawanie mocy

 

kolega niech sprawdzi w menu serwisowym taki parametr

"czas rozpalania"

 

bo nie rozumie dlaczego temp rośnie a potem spada coś to wywołuje i nie sądzę ze nagły odbiór ciepła bo kolega nie ma zaworów

 

sprawdź i podaj wszystkie parametry bo ten sterownik jest dość oryginalny

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie pomijaj późniejszego montażu zaworu np.4D i głowic bo to naprawdę jest bardzo oszczędne i komfortowe, jednocześnie zabezpiecza kocioł przed niską temperaturą i korozją nią związaną.

Kolego mkaczko  , właśnie na sterowniku palniku i kotle bym się skupił i cieszę się że to również zauważyłeś, oczywiście jak kolega  igor090   później złoży temat "ratunku za gorąco co mam zrobić" to wtedy pójdą zawory w ruch  :)))))

A na razie poczekamy na parametry aktualne sterownika i objawy teraz występujące.

Yaro.

Edytowane przez YaroXylen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak:

Korekcja nocna 2st

Temp zadana 50st (i tak nieosiągalna na automatycznym rozpalaniu i załączonych pompach) 

Temp załączeniu pompy 40st

Czas podawania 10 s 

Przerwa podawania 50s

(czas podawania i przerwa dotyczą tylko rozpalania i regulacji. Te dwa tryby różnią się tym, że rozpalane dotyczy pierwszego załączenia sterownika a regulacja jak spadnie temp z zamierzonej. W trybie regulacji nie nastąpi wygaszanie jak nie osiągne temp. A w rozpalaniu po 2h i nie osiągnięciu temp nastąpi wygaszanie) 

Krotnosc podawania 2

Czas przedmuchu 28 s

Czas pomiędzy przedmuchami 3min

Dmuchawa 30%

Ustawienia serwisowe:

-temp minimalna 40st

-temp max 80 st

-alarm 70st

-hiztereza 1st

-min moc dmuchawy 23%

-max moc dmuchawy 45%

-czas odlaczenia pompy 3 min

-czas przesypywania 5min

-czas wygaszania 2h

Cwu nie posiadam, grzeje bojler

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, YaroXylen napisał:

Oczywiście nie pomijaj późniejszego montażu zaworu np.4D i głowic bo to naprawdę jest bardzo oszczędne i komfortowe, jednocześnie zabezpiecza kocioł przed niską temperaturą i korozją nią związaną.

Kolego mkaczko  , właśnie na sterowniku palniku i kotle bym się skupił i cieszę się że to również zauważyłeś, oczywiście jak kolega  igor090   później złoży temat "ratunku za gorąco co mam zrobić" to wtedy pójdą zawory w ruch  :)))))

Yaro.

Marzę o tym, żeby założyć taki temat :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, igor090 napisał:

min moc dmuchawy 23%

To pierwszy ciekawy parametr ...dlaczego aż tak duży? Może to nie przyczyna ale do sprawdzenia.

8 minut temu, igor090 napisał:

-min moc dmuchawy 23% 

-max moc dmuchawy 45%

8 minut temu, igor090 napisał:

Dmuchawa 30%

czyli mocno wieje....i mały zakres regulacji ://

Kolego napisz jaki ty masz ten sterownik...

Yaro

Edytowane przez YaroXylen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, mkaczko napisał:

bo nie rozumie dlaczego temp rośnie a potem spada coś to wywołuje i nie sądzę ze nagły odbiór ciepła bo kolega nie ma zaworów

Ciekawe czy kocioł się nie odstawia albo coś go obcina??? Może pompy włączyć niżej bo kolega ma na 40 stopni ustawione albo na próbę na sztywno włączyć?????

Yaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.12.2018 o 21:16, Jasa napisał:

Nawet po zmianie parametrów ( niepotrzebnie wszystkich naraz ale to w tej chwili nie ma znaczenia ) 60/8 generujesz bardzo dużą moc na palniku- 17 kW - chyba że spalasz paliwo o innej niż deklarowana wartości opałowej . Swoją drogą jaki to konkretnie

- Jak najdokładniej opisz , zrób zdjęcia instalacji-

Yaro , jak zwykle masz  w pełni rację , a lepiej tego wyłuszczyć się nie da . Przy głowicach termostatycznych i obecnych kłopotach z kotłem to dopiero byłaby " huśtawka " temperatury w instalacji.

Od kilku dni nie zabieram głosu w wątku ze względów oczywistych - zbyt dużo "doradców" nie służy rozwiązaniu problemu a jedynie powoduje zamęt.

Jak było do przewidzenia , zmiana opału na mniej kaloryczny poprzez mieszanie z brunatnym nie jest wystarczająca do osiągania przez kocioł zadanej. Ale u kolegi występuje dziwne zjawisko " pożerania " mocy kotła po załączeniu pomp. Może to być spowodowane , w moim mniemaniu , dwoma czynnikami:

- rzeczywista moc kotła może być, pomimo generowania dużej mocy palnika ( jeżeli tak jest faktycznie jak kolega pisze ) zbyt mała , żeby uzupełniać straty cieplne budynku.

- brak jest możliwości sterowania odbiorem ciepła  przez instalację. Jakaś możliwość regulowania przekazywaniem ciepła w instalację jednak być musi . Kocioł podajnikowy to nie zasypowiec  i jego praca ogranicza się do uzupełniania strat cieplnych budynku. Jestem zwolennikiem jak najprostszych instalacji , bez udziwnień  - sam zresztą mam instalację na jednej pompie , z możliwością pracy w grawitacji -  ale jednak jakieś sterowanie instalacją być musi

Reasumując - kolego Igor  - pokaż nam schemat , zdjęcia instalacji , bo rzeczywiście jest coś dziwnego w tym nieosiąganiu zadanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, YaroXylen napisał:

To pierwszy ciekawy parametr ...dlaczego aż tak duży? Może to nie przyczyna ale do sprawdzenia.

czyli mocno wieje....i mały zakres regulacji ://

Kolego napisz jaki ty masz ten sterownik...

Yaro

 z nazwy kotła wnioskuje ze to 

kom-ster negros

http://www.stalkot.pl/plik,68.pdf

 

na stronie 10 jest parametr "czas rozpalania"

 

kolega Igor nam go nie podał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest i tryb automatyczny bo już myślałem że dwustan..

6 minut temu, Jasa napisał:

Jestem zwolennikiem jak najprostszych instalacji , bez udziwnień  - sam zresztą mam instalację na jednej pompie , z możliwością pracy w grawitacji -  ale jednak jakieś sterowanie instalacją być musi

100% racji przyznaję. Ja właśnie chciałem zaproponować załączyć pracę pompy na stałe aby przynajmniej wyeliminować szarpnięcia kotła, albo pominąć chwilowo parametr rozpalanie albo skorygować (skrócić czas przejścia w pracę ew. obniżyć  temperaturę przejścia w stan pracy). Nie chcę zamieszać ale nie znam sterownika, jednak widząc instrukcję żadnych fajerwerków tam nie ma.  Dopiero jak dojdziemy do produkcji mocy przez kocioł i dogrzania CO wtedy dopiero ustawić precyzyjnie sterownik. Cały czas też zwracam uwagę na dmuchawę.

Yaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Jasa napisał:

Kolego mkaczko , może czegoś nie rozumiem , ale jaki jest związek czasu rozpalania ze spadkiem temperatury w instalacji?

Może mieć, zależy od stera, jeśli spadnie temperatura poniżej czegoś ustawionego lub minie czas jakieś ustawionej progowej temperatury , palnik przechodzi ponownie w tryb rozpalania i znów do góry i w dół. Inne ustawienia rozpalania a inne pracy. Niektóre sterowniki przechodzą od razu w wygaszanie.

Yaro

Edytowane przez YaroXylen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Jasa napisał:

Ale poleciało. Zanim, zabrałem się do pisania ,to już jest w "obiegu " kilka postów.

Kolego mkaczko , może czegoś nie rozumiem , ale jaki jest związek czasu rozpalania ze spadkiem temperatury w instalacji?

str 17 instrukcji

w geco g403p02 były 2 tryby pracy czyli rozpalanie do zadanej a potem pauza czasowa

tutaj jest

rozpalanie - rozgrzanie do zadanej temperatury

nadzór - czas kiedy jest osiągnięta temperaturę

grzanie - czyli temp osiągnięta spadnie o histerezę powtórne zagrzanie

 

i tu sedno  sprawy te rozpalanie trwa zadany czas pytanie co sie dzieje jak minie ten czas - czy to nie jest ten moment kiedy spada temperatura

 

zadana temp 50 jest za niska powinien ustawić z 58

 

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yaro , tam chyba jest tylko dwustan. Ale to w tej chwili mało ważne , bo i przy dwustanie można wystarczająco , a często lepiej , wysterować kotłem .

Jeżeli chodzi o czas rozpalania , to wydaje mi się , że Igor pisał , iż temperatura "zjeżdża"  tylko wtedy  jak załączy pompy , nawet po długim czasie od rozpalenia , ale może się mylę.

Ale nie zabiera głosu . Czyżby czekał ,aż za niego rozwiążemy problem . Jeżeli tak , to pewnie to trochę potrwa ...............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Jasa napisał:

Jeżeli chodzi o czas rozpalania , to wydaje mi się , że Igor pisał , iż temperatura "zjeżdża"  tylko wtedy  jak załączy pompy , nawet po długim czasie od rozpalenia , ale może się mylę.

I o to walczę...włączyć pompy na stałe albo od 25stopni :)) i dopiero zabawa.

Tak własnie doczytałem że jednak to chyba zwykły dwustan :))

14 minut temu, mkaczko napisał:

i tu sedno  sprawy te rozpalanie trwa zadany czas pytanie co sie dzieje jak minie ten czas - czy to nie jest ten moment kiedy spada temperatura

zadana temp 50 jest za niska powinien ustawić z 58

Właśnie bez pomocy samego użytkownika i obserwatora ciężko będzie ustalić ... oj czasami taka szklana kula by się przydała...  :)))

A nie można przełączyć od razu w pracę pomijając rozpalanie?

Yaro

Edytowane przez YaroXylen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro zrobię zdjęcia instalacji. 

Podałem czas rozpalania. 2h,musialem go i tak wydłużyć żeby nie przeszło w tryb wygaszania jak nie będę miał kontroli nad tym. 

Sterownik tigra https://kom-ster.pl/sklep/regulatory-temperatury-do-kotlow/sterownik-tigra

Druga pompę mam "ciągnąca", na poddasze. Niestety nie rozumiem tych parametrów max i min moc dmuchawy w ustawieniach serwisowych. Nie można ich też zmienić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.