Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Deflektor - Rodzaje, Kształty, Materiał - Fakty I Doświadczenia


shogunzlasa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość berthold61

Jako że nudy a i sezon skończy się za 3 miesiące a nowy dopiero za 4 się rozpocznie to naszła mnie ciekawość czy ktoś testował zamiast deflektora zwykły poroterm to te cegły dziurawki z czego domy budują , chyba kupię sobie potnę i wstawię z ciekawości już teraz bo za długo czekania na rozpoczęcie sezonu pod koniec sierpnia bo pewnie już mrozy będą ?☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawijany żyją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cegła dziurawka jako katalizator miała by sens gdyby była rozgrzana do odpowiedniej temperatury trzeba by to podgrzewać z zewnątrz np elektrycznie jakaś spirala grzejna .Jak masz stary toster to masz gotowy katalizator możesz testować .

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie na dekiel tylko takie dziurawe przepisy rządzący ustanowili.

 W Mediamarkcie mi wytłumaczono że mogą być czynne te hipermarkety które mają fizyczną możliwość ograniczenia powierzchni do 200 metrów kw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, berthold61 napisał:

Pojechałem ,,,

Nadaremno.

Katalizatora z tego pustaka poryzowanego,  nie zrobisz
O deflektorze można snuć opowieści, pod warunkiem, że źródło ciepła czyli palnik będzie cały czas pracował.
Przy pracy palnika interwałowej (przerywanej), ceramika prawdopodobnie bardzo szybko ulegnie destrukcji (popęka).


W sierpniu 2011 roku ukazał się na stronach ICHPW w Zabrzu artykuł pana Piotra Hrycko zatytułowany „Redukcja emisji NOx z wykorzystaniem katalizatorów dla ogrzewnictwa indywidualnego”, tam także w jednym z doświadczeń była wykorzystywana ceramika budowlana poryzowana.  

Niestety nie udało mi się pobrać artykułu z sieci, został on także opublikowany miesięczniku  „Instal” 5(318)/2011, którego także nie mogę pobrać.


Co prawda, praca badawcza pana Piotra Hrycko dotyczyła redukcji emisji tlenków azotu, ale wnioski badawcze były niepomyślne.
Co najbardziej utkwiło mi w pamięci z tegoż artykułu, to to, że kotły z zasypem ręcznym emitują mniej związków tlenku azotu w spalinach iż kotły z automatycznym podawaniem opału. 

Cytat z artykułu, który kiedyś tam zacytowałem na innym forum:
"Spalanie węgla w kotłach małej mocy jest istotnym źródłem emisji tlenków azotu (NOx) do atmosfery. Emisja NOx z kotłów z automatycznym załadunkiem paliwa jest około 40% wyższa w porównaniu do emisji z załadunkiem ręcznym spalających węgiel (ze względu na charakter procesu spalania - wyższe wartości temperatury spalania w palenisku). "

Edytowane przez Witek-z-Ulicy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Možno založyc w kociol EGR wentyla do walkowania z NOx.Czesc spalin powrocic w dmuchawe,no bedzie to gnoj w kanaloch napowietrzajacych ? Cos jako kat musialo by byc dužo,dužo rozgrzewane,do swiecenia.Potym možno grzac tylko tym.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
1 godzinę temu, Witek-z-Ulicy napisał:

Nadaremno.

Katalizatora z tego pustaka poryzowanego,  nie zrobisz
O deflektorze można snuć opowieści, pod warunkiem, że źródło ciepła czyli palnik będzie cały czas pracował.
Przy pracy palnika interwałowej (przerywanej), ceramika prawdopodobnie bardzo szybko ulegnie destrukcji (popęka).


W sierpniu 2011 roku ukazał się na stronach ICHPW w Zabrzu artykuł pana Piotra Hrycko zatytułowany „Redukcja emisji NOx z wykorzystaniem katalizatorów dla ogrzewnictwa indywidualnego”, tam także w jednym z doświadczeń była wykorzystywana ceramika budowlana poryzowana.  

Niestety nie udało mi się pobrać artykułu z sieci, został on także opublikowany miesięczniku  „Instal” 5(318)/2011, którego także nie mogę pobrać.


Co prawda, praca badawcza pana Piotra Hrycko dotyczyła redukcji emisji tlenków azotu, ale wnioski badawcze były niepomyślne.
Co najbardziej utkwiło mi w pamięci z tegoż artykułu, to to, że kotły z zasypem ręcznym emitują mniej związków tlenku azotu w spalinach iż kotły z automatycznym podawaniem opału. 

Cytat z artykułu, który kiedyś tam zacytowałem na innym forum:
"Spalanie węgla w kotłach małej mocy jest istotnym źródłem emisji tlenków azotu (NOx) do atmosfery. Emisja NOx z kotłów z automatycznym załadunkiem paliwa jest około 40% wyższa w porównaniu do emisji z załadunkiem ręcznym spalających węgiel (ze względu na charakter procesu spalania - wyższe wartości temperatury spalania w palenisku). "

Mam pracę ciągłą , toć to kocioł na ekogroszek który pracuje w pid cały czas ale z taką mocą że na niewiele się to pewnie zda bo to 2-3kw obecnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca ciągła w sensie praca na mocy zbliżonej do maksymalnej.
Na pracy z pid gdzie aktualnie masz 2-3kW to taki deflektor na dobrą sprawę jest tyle że ciepły.

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, berthold61 napisał:

Mam pracę ciągłą , toć to kocioł na ekogroszek który pracuje w pid cały czas ale z taką mocą że na niewiele się to pewnie zda bo to 2-3kw obecnie .

 

53 minuty temu, Przemyslaw85 napisał:

,,, Na pracy z pid gdzie aktualnie masz 2-3kW to taki deflektor na dobrą sprawę jest tyle że ciepły. ,,,


Więc należało by coś zrobić, by temperaturę takiego deflektora w miejscu przepływu spalin podnieść.
Proponuje radykalne ograniczenie powierzchni przepływu spalin, przez taki typ deflektora.
Procedura NIEBEZPIECZNA

 

Edytowane przez Witek-z-Ulicy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tyle żeśmy już o tym pisali . Tu chyba kwintesencja wszystkich tych doświadczeń .

Deflektor w kotle na ekogroszek ? czy jest potrzebny? - YouTube

Polecam te doświadczenia jockey-a a w zasadzie to już gotowiec .

Deflektor z miski nierdzewnej cz.2 - YouTube

Edytowane przez mac65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, berthold61 napisał:

Pojechałem do castoramy po te porotermy 11 cm a tu zonk zamknięte ,co za drnota a obok carefor normalnie otwarty , komuś dobrze na dekiel padło .

Zamów sobie to co potrzebujesz przez neta, jedziesz i odbierasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas są też Castodrive
Podjeżdżasz na parking w Castoramie, dzwonisz przez wskazany numer na plakatach. Zamawiasz towar i odbierasz na zewnątrz sklepu po kilku minutach.
Na początku po zamknięciu sklepów przez Pinokia nie bardzo wiedziałem czemu przed Castaramą są auta na parkingu i masa ludzi chodzących po parkingu z towarem.

Wysłane z mojego Redmi 7A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego czuda odczuli od nas.We are best in kóvid powiedzal tu wielki sternik i po czasu bylo tak  ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.04.2021 o 13:22, Witek-z-Ulicy napisał:

 


Więc należało by coś zrobić, by temperaturę takiego deflektora w miejscu przepływu spalin podnieść.
Proponuje radykalne ograniczenie powierzchni przepływu spalin, przez taki typ deflektora.
Procedura NIEBEZPIECZNA

 

 

W sobotę wstawiłem takie coś z tylnej tarczy hamulcowej Audi A3 i kawałka rury 2''. Przy pracy z ciągłej, przy obecnych temperaturach  nawet nieźle to wygląda, ale w potrzymaniu  przykapca.

Deflektor.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
15 godzin temu, czeslaw napisał:

 

W sobotę wstawiłem takie coś z tylnej tarczy hamulcowej Audi A3 i kawałka rury 2''. Przy pracy z ciągłej, przy obecnych temperaturach  nawet nieźle to wygląda, ale w potrzymaniu  przykapca.

Deflektor.jpg

W sterowniku na pid nie możesz dać ? nie ma tej opcji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, robinet napisał:

I potem się dziwić, że retorta i ślimak przytopione.

Jeżeli topi się z tego powodu retorta i ślimak, to znaczy że z jakiegoś gównolitu zostały zrobione. Żeby podajnik się mocna grzał, to musiałby ci się cofać żar, a to już zupełnie innego rodzaju problem jest. Tutaj kwestią jest tylko jak wysoko nad retortą jest ta tarcza.

W podtrzymaniu zawsze będzie trochę kopcić, ale wystarczy grzanie wody i ładnie się wszystko wypali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, berthold61 napisał:

W sterowniku na pid nie możesz dać ? nie ma tej opcji ?

Obecnie jest tak mały odbiór ciepła że i tak wchodzi w podtrzymanie. 

2 godziny temu, mkwapisz napisał:

Jeżeli topi się z tego powodu retorta i ślimak, to znaczy że z jakiegoś gównolitu zostały zrobione. Żeby podajnik się mocna grzał, to musiałby ci się cofać żar, a to już zupełnie innego rodzaju problem jest. Tutaj kwestią jest tylko jak wysoko nad retortą jest ta tarcza.

W podtrzymaniu zawsze będzie trochę kopcić, ale wystarczy grzanie wody i ładnie się wszystko wypali.

Nic się nie topi, tarcza wisi ok 13-15 cm nad retorta. Średnica tarczy jest trochę większą od retorty. 

Edytowane przez czeslaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pomysł z rurą może być niezły. Będzie działać jako dopalacz. Ja niestety mam ruszt w środku i pomarzyć o takich modyfikacjach sobie mogę. Zastanawiałem się czy czasem nie podwiesić pod rusztem płyty szamotowej, ale chyba szkoda na to pary i pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.