Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stalmark Eko Pionier 17Kw Ślimak Z Sterownikiem St-750 Z Pid


M4TY5

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest ktoś w stanie mi wytłumaczyć czemu piec potrafi chodzić po 2-3 godziny i się nie wyłączyć nawet na chwilę. Mam piec ustawiony na 60st gdy temp dochodzi do 64st (nie wiem czemu bo histereza jest 2) obroty dmuchawy spadają do 1% i tak sobie piec pracuje powolutku aż temperatura nie spadnie do 58 st  a potem od nowa dmuchawa na 70% częstsze podawanie i znowu do 64 jeśli cudem uzyska 66st to piec przechodzi w nadzór na 15 min. Dlaczego dmuchawa nie idzie dopóki nie nagrzeje się az do podtrzymania zwłaszcza ,ze spaliny osiągaja najwyżej 100st. Oczywiście piec idzie w systemie pid. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego piec widzę masz ustawiony na pracę w pidzie i serwis zapytany dlaczego przebija temperaturę o 5 stopni twierdzi, że tak ma być. W pidzie też wentylator pracuje ciągle tylko na różnych obrotach. Dlatego ja preferuję pracę ręczną, gdzie temperatura zatrzymuje się na zadanej i pracuje gdy tylko spadnie 2 stopnie poniżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy bezPIDowcy, jaką macię temperaturę spalin podczas pracy dmuchawy? Ja mam nastawy wg Stalmarka 5s podawanie i 40s przerwy podawania i trzyma się temperatura ok 57-58 zasilanie, na powrocie mam 35 a tempperatura spalin rzędu 70-80 stopni. Naprawdę rzadko wchodzi w tryb podtrzymania. W domu znośnie 22 stopnie.

 

NIby od wczoraj 20kg na dobę (spadło z 33 minimum które udało mi się osiagnąć kiedyś) zobaczymy na ile się tak utrzyma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć mam 25kw i za radą maho wyłączyłem pida teraz mam podobne do ciebie ustawienia 5na 46sek 23dmuchowa podtrzymanie mam 6/25min dmuchawa co 15minut 12sek tak poradził mi koleś z serwisu tech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego xzibit a jak tam komin masz ustawiony. ja mam przymkniete na 3/4 i spaliny osiagaja ok 110°-120° max. jak jest w podtrzymaniu to spadaja nawet do 40.

Kolego bobcat a jak tam efekty u ciebie? ile teraz spalasz? cos sie poprawilo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie po wielu tygodniach walki z ustawieniami w Pid z pomocą kolegi 1mps, przeszedłem i tak na pracę ręczną z ustawieniami jak poprzednicy : 6/46 38 dmuchawa, polecam jak ktoś się nie boi dorobienie kompensacji powietrza, założenie RCK -rewelka u mnie nie przesadzając spada spalanie żeby nie przesadzić z opinią minimum 1/3 spalonego opału. A tak na marginesie spróbujcie wrzucić do swoich pieców pelet węglowy wiadomej firmy ( V....O) zobaczycie co to jest niskie i efektywne spalanie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy bezPIDowcy, jaką macię temperaturę spalin podczas pracy dmuchawy? Ja mam nastawy wg Stalmarka 5s podawanie i 40s przerwy podawania i trzyma się temperatura ok 57-58 zasilanie, na powrocie mam 35 a tempperatura spalin rzędu 70-80 stopni. Naprawdę rzadko wchodzi w tryb podtrzymania. W domu znośnie 22 stopnie.

 

NIby od wczoraj 20kg na dobę (spadło z 33 minimum które udało mi się osiagnąć kiedyś) zobaczymy na ile się tak utrzyma

Dokładnie wczoraj udało mi się uzyskać podobne parametry w PiDzie . Czasami tylko przy wyższych obrotach dmuchawy temperatura spalin dochodzi do 100st, ale zaraz potem maleje i  wyskakuje 1-2 stopnie więcej na piecu. Jaką masz ustawiona temp co? Czy to dobrze ,że  piec praktycznie nie wchodzi w nadzór?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie wczoraj udało mi się uzyskać podobne parametry w PiDzie . Czasami tylko przy wyższych obrotach dmuchawy temperatura spalin dochodzi do 100st, ale zaraz potem maleje i  wyskakuje 1-2 stopnie więcej na piecu. Jaką masz ustawiona temp co? Czy to dobrze ,że  piec praktycznie nie wchodzi w nadzór?

Mam zadaną na 67 ,dochodzi do 115 w spalinach,u mnie bez problemu wchodzi w podtrzymanie, robotę u mnie robi RCK bez niego miałem spaliny nawet 160^C,moim zdanie pid nie daje rady z algorytmem przydusza ogień po przez zmniejszanie powietrza, jedyna rada to zwiększenie w serwisowych temperatury spalin na 240^C, ale kosztem straty kominowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dluzszego czasu trabie zeby wylaczyc te pidy i przejsc na ustawienia reczne. Po co kombinowac jak cos dziala i mało spala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zadaną na 67 ,dochodzi do 115 w spalinach,u mnie bez problemu wchodzi w podtrzymanie, robotę u mnie robi RCK bez niego miałem spaliny nawet 160^C,moim zdanie pid nie daje rady z algorytmem przydusza ogień po przez zmniejszanie powietrza, jedyna rada to zwiększenie w serwisowych temperatury spalin na 240^C, ale kosztem straty kominowej.

Ja mam zadaną 60st lecz zeby wszedł w podtrzymanie musi być 66st. Jeśli  już wejdzie w podtrzymanie to po 15 min temp na kotle spada czasem nawet do 54st. Jeśli chodzi o spalanie to nawet nie jest tak źle bo spala ok 17-22kg na dobę, ma do podgrzania 100m2 podłogówki, 6 grzejników i bojler 300l, dom nie ma skończonego ocieplenia i bez regipsów na poddaszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maho, nie mam klapy na kominie, tylko zawirowywacze na wymienniku i klapkę przy dmuchawie. Temp kotła mam 62 stopnie, histereze kotła na 1 stopień

 

Sent from my E5603 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podtrzymanie jest w trybie bez PID.

Nadzór jest w PID..

 

Temperaturę na kominie mam ok 80-100 stopni, zależy ile mam ust ciepła na dom. Teraz więcej bo zimno w nocy..

Temp w podajniku 25 stopni. Wcześniej miałem problem bo czujnik wskazywał 45 i wyżej czasami.

 

Sent from my E5603 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zdradzcie mi co to jest ten rck?

Google panie, google! Regulator ciągu kominowego

 

Sent from my E5603 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja od 2-ch dni jestem po prostu zachwycony myślałem że ten groszek jest całkiem do du..y ale na manualu idzie to SPALIĆ i nawet temp trzyma ten pid to jest jedna wielka kicha jak palilem pidem to miałem take Skwary w piecu i po 1 dniu pelniusienki piec popiołu nie wspominając już o spalaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz testuje tylko podawanie i nadmuch czas ale to tylko parę sek. przestawiam mam :

5sek.podawanie

58sek przerwy

nadmuchu o dziwo 18 bieg i daje radę:-)

podtrzymanie spokojnie 25minut went.bodajze 15 sek

spalanie myślę ok 25kg co na moja stara niedocieplony budynek jest mega dobre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O taki f4a37839973eb418668640ca4f022c7a.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja dziś rozpocząłem palenie na ustawieniach ręcznych. Ustawiłem temperaturę zadaną 54 st. podawanie na 7 sek., przerwa na 75 sek., histereze na 1 st., obroty wenty. na 23 bieg, zawór 4-ny ustawiony na 4 w skali 1-6 i mam na nim temperaturę około 40 st., a pompa ustawiona na najniższy bieg i włącza się przy temperaturze 51 st. 

     Piec osiąga zadaną temp. czyli te 54 st. (na kominie jakies 220st.) i przechodzi w stan podtrzymania. Wtedy temp. na kotle wzrasta do około 56-57 st. po czym spada i gdy tylko ponownie piec zacznie prace przy 53 st. to w bardzo krótkim czasie spada temperatura na kotle do 43-44 st., a na kominie jest wtedy jakies 85 st. Oczywiście w tym czasie wyłącza się pompa,a wentylator zaczyna normalną prace... aż osiągnie znów 54 st. 

   Proszę powiedzcie mi,  czy jest to normalne, że tak właśnie się dzieje czy coś muszę ustawić? Dodam, że wcześniej używałem PID i nie przydarzało mi się to, a piec nie przechodził prawie wcale w stan podtrzymania tylko ciągle pracował i dmuchał ( spalanie wtedy okolo 20kg na dobę) 

 

Jeśli możecie mi coś doradzić to był bym bardzo wdzięczny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dominik20 moim zdaniem coś za dużo ci w komin idzie. U mnie mam bardzo podobne nastawy ale temp skacze 1-2 stopnie od zadanej a temperatura na kominie max 90-100°. Jaka masz moc pieca? Przysłoń komin na 3/4. Na ustawieniach recznych trzeba w wentylatorze wykrecic taka mala srobke od blokady klapki i ustawic ja zeby sie otwierala jak pracuje wentylator a zamykala kiedy nie pracuje.

Kolego Wado ja przy obecnych temperaturach okolo 13-15kg/dobe. W sobote bede wiedzial dokladnie jak bede fosypywal. Dom nowy.pierwszy rok grzania. 180m juz prawie docieplony. piec stalmark duo pod 21lw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.