Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stalmark Eko Pionier 17Kw Ślimak Z Sterownikiem St-750 Z Pid


M4TY5

Rekomendowane odpowiedzi

@jasiekk7  po pierwsze to nie są właściwe obroty. Widać że ktoś pozmieniał ustawienia- porażka.

Po drugie  obroty to 100-320 dla groszku grubego. 

Po trzecie konkrety wchodzisz w menu serwis 5162 przewijasz do hallotronu ma być załączony. Następna pozycja to nadmuch kod 5163 wybierasz przepływ ma być załączony. Jak i tam było grzebane i zmieniane to jest jeszcze jedna opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że są to obroty przepływomierza bo tam jest czujnik (dlatego nie wiem, z jaką prędkością obraca się dmuchawa i czy to faktycznie maksymalne obroty tym bardziej, że na samej dmuchawie nie ma napisanych obrotów. Nie wiem również dlaczego na ręcznej regulacji dmucha tak samo już od ok. 50% - oceniam na słuch i po płomieniu). Porównywałem ustawienia z tymi tu na forum i wszystko było tak samo (2 impulsy na obrót, bo jedynie tu zmieniając otrzymywałem inne wyniki w obrotach). Natomiast maksymalne obroty nadmuchu są wpisane 1100.

Halotron załączony, przepływomierz załączony. Szukałem opcji gdzie wybiera się wentylator ale nie znalazłem. A i w nastawach nie mam opcji groszek drobny/gruby a jedynie "węgiel".

Rozpalam na sterowaniu ręcznym przechodzę na PID. Pomimo, że ciągle nie mam osiągniętych temperatur to po chwilowych wyższych obrotach wentylator niemal ustaje. Na sterowniku przy ikonie wentylatora pojawia się wartość 1%, potem 10%... aż do 100 ale wentylator ciągle na minimum, potem zmniejsza się do 90% a dmuchawa... ciągle minimum. Chyba, że to wysoka temp. spalin tyle, że skoro nie ma jeszcze temperatury CO to jaka ma być ta temperatura? Bo przy ręcznym mam ok. 110, przy PID schodzi poniżej 80 ale i tak bardziej nie dmucha. Długo tak nie trzymam bo widzę, że wszystko stygnie a węgiel się nie pali tylko wędzi.

W tym tygodniu powinienem dostać oryginalnie pakowany ekogroszek z kopalni to będę widział na ile może być przyczyną paliwo (choć w innym starszym piecu pali się całkiem dobrze, ale tam PIDa nawet nie ma).

 

ps

Nie było miejsca gdzie wpisać mocy palnika jak przy wentylatorze, skoro przy ręcznym sterowaniu to moc nadmuchu??? Pomysłowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To z innej beczki przy załączonym PID wejdź w menu serwis ale kod 5164 wybór mocy wybierz następna 18- 25 i wtedy sprawdź jakie będziesz miał parametry. Później możesz wrócić do swojej mocy w ten sam sposób. W funkcji nadmuch mini max obroty powinny być 30-700. Jeżeli tam było coś grzebane to kiedy wrócisz na swoją moc powinno to wrócić do fabrycznych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile zawirowywaczy dają do kotłów Vegas (wymiennik poziomy)?, na przekrojach wychodzi że powinny być 3 na wymienniku i jeden na półce nad paleniskiem, mam 3 jednakowej wielkości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 1mps jesteś moją ost deską ratunku. Piec Stalmark 20kw sterownik st755 z Pid próbowałem już wszystkich ustawień które tu wypisywaleś i ciągle mi przesypuje eko niespalone do popielnika. Mój metraż do ogrzania to ponad 300m2 budynek 2 piętrowy ale większość to podłogówka. Mam zawór 4 drogowy ręczny i wszystko na nim ustawiam tylko pod podlogówkę bo na tym mi zależy. Jak do tej pory ja zaworze ustawiam między 1 a 3 i temp w domu 22-23 max na dom idzie do 38stopni. Nie mam pompy obiegowej tylko moja instalacja jest trochę skomplikowana bo mam też wymiennik ciepła a to pozostałość po starym piecu. Spalanie mam całkiem przyzwoite bo 15-25 kg na dobę ale napewno mogło by być mniejsze gdyby tak nie przesypywal. Pomimo braku pompy na powrocie piec chodzi całkiem stabilnie a skoki są tylko jak bojler 300l się załączy ale to spadek 4-5 stopni w dół i raczej szybko dogrzewa. Mam ust temp kotła na 60 a cwu 45. Próbowałem CWU na stałe żeby było włączone i powrót dobrze dogrzany ale to u mnie się nie sprawdziło i napewno oszczędności z tego nie było. Dom mam dobrze ocieplony. Co przesłać żeby można było liczyć na Twoją pomoc. Na Twoich ustawieniach u mnie to wygląda tak. Pozdrawiam

inbound769925060075000876.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie wiem o jakich moich ustawieniach piszesz, więc nie mogę się odnieść jak zrobić żeby było dobrze. Wolałbym kontakt telefoniczny, zresztą wysłałem ci wiadomość na priw ale jak widzę nie raczyłeś jej do tej pory odczytać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały dzień patrzyłem czy odp. Poszło na priv a nawet nie wiedziałem że tak można 😂. Jak coś to postaram się jutro Cię przyatakowac 👊 pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.