Skocz do zawartości

mac65

Stały forumowicz
 • Zawartość

  2068
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  30

Ostatnia wygrana mac65 w dniu 10 Maj

Użytkownicy przyznają mac65 punkty reputacji!

Reputacja

97 Doskonały

O mac65

 • Tytuł
  Doświadczony Forumowicz

O sobie

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  małopolska

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Dzięki tedi już sobie poradziłem . Problem tkwił był w panelu pokojowym bo ktoś przestawił temperatury zadane ale już jest ok po zmianie ustawień .
 2. mac65

  Dworek - problem z rozpaleniem

  Paliwko Ci wyschło , suchy miał się nie pali .Zwilżyć i po 24 godzinach powinno być ok do palenia .
 3. Radio unitra śnieżka ma już ponad 30 lat więc i pojemność kondensatorów elektrolitycznych w prostowniku tegoż radia już dawno nie ma deklarowanej pojemności co odpowiada za wygładzanie napięcia za prostownikiem . po prostu filtry już nie działają jak należy bo kondziołki powysychały . Poza tym aby to radio działało bez zakłóceń na tym zakresie powinno mieć wpięte z tyłu w gniazdo uziemienie a w druga dziurkę antenę zewnętrzną ., następne dwie są dla anteny ukf 300 ohm. Jeszcze jeden powód to może być uszkodzenie cewki anteny ferrytowej wewnętrznej . Proponuję przestroić na wysoki ukf ( koszt parę złoty ) i słuchać miej zaangażowanych stacji ( oczywiście jeśli masz do niego taki sentyment) . Sam inwerter nie powinien być źródłem zakłóceń jeżeli jest sprawny . Problem może się pojawiać przy niewłaściwym ułożeniu kabli np. w pętlę która tworzy wtedy cewkę powodującą zakłócenia elektromagnetyczne jak również przy większych poborach prądu wytworzyć przepięcie które może zniszczyć sam inwerter . Takie zjawisko występuje nawet przy zwykłym przedłużaczu nawiniętym na bęben do którego podłączymy indukcyjne obciążenie rzędu np. 1 kW mocy . Pozdrawiam
 4. mac65

  Własnoręczne szlamowanie komina

  Albo frezowanie do jednego rozmiaru o ile górna część się nie rozleci .
 5. mac65

  Dworek - problem z rozpaleniem

  Sprawdź szczelność układu kominowego , czopuch , drzwiczki w wyczystkach itp. Gruby węgiel ciężko rozpalić od góry . Uzupełnij zasyp drobniejszym i rozpałka na całą powierzchnię paleniska ,tak żebyś zakrył cały węgiel .przy rozpalaniu .
 6. Panowie krótkie pytanie . Nie mogę przełączyć palnika w tryb zima . Do tej pory chodził na lato i pracowała tylko pompa cwu Kipi rotary 16kw ster ecomax 350 panel pokojowy wifi st 290 v2 Jak przestawiam eco max na tryb zima to i tak dalej pozostaje na lato - brak czujnika pogodowego i na wyświetlaczu tylko dwie pozycje lato i zima . Czy ja coś źle robię czy może ten st 290 ma tu jeszcze coś do powiedzenia . No chyba że się coś spierniczyło . pozdrawiam
 7. Jeden pasek to ok 2,5 cm . U mnie po montażu zostały 2 paski . Odłamuje się te po stronie kotła ( widać je na rysunku ) . Wystające blaszki zagina .Zmierzę Ci to dokładnie jak będę u rodziców . Wojtas , między drzwiczkami a palnikiem przy takim montażu KIPI powinieneś mieć podkładkę izolacyjną . Jeśli jest flansza podkładki nie potrzeba . Scianki wymiennika wewnątrz paleniska trzeba izolować tylko wtedy jeśli płomień przy max mocy ustawionej dla palnika dotyka płaszcza wodnego ( to przerywa spalanie ) . Pozdrawiam
 8. W żadnym wypadku jeśli komin nie ma wkładu - nie ten skład chemiczny i gradacja , tynk może odpaść . Kleju jeśli masz za dożo możesz użyć jako dodatek do ostatniej warstwy tynku . Suchą zaprawę cementowo wapienną kupisz w każdym sklepie budowlanym w workach po 25 kg za 15 zł jeśli nie masz trochę cementu , wapna , piachu sianego . Wydaje mi się że komin był murowany jeszcze na zaprawę z dodatkiem gliny chociaż nie mam możliwości tego sprawdzić ale jeśli dom ma ponad 50 lat to całkiem możliwe że glina była dodawana albo była to zaprawa wapienno gliniana a w takim przypadku to już musisz szukać jakiejś rodzimej gliny i dodać do zaprawy bo inaczej do tych oblepionych cegieł nic się nie przyklei .
 9. mac65

  Dobór kotła Piec na pellet

  W przypadku peletu to bardziej istotny typ i producent palnika .
 10. Wyskrobać wszystko co luźne , zagruntować gruntem , uzupełnić fugi zaprawą cementowo wapienną a potem szpryca i tynk właściwy (cementowo wapienny) . Nie musi być ładnie ale musi być szczelnie .
 11. No i tak to powinno działać cały rok a nie gotować wodę w czerwcu czy lipcu a reszta sezonu lipa .
 12. mac65

  Węgiel a gaz

  Możesz to sobie sam orientacyjnie policzyć http://cieplowlasciwie.pl/start
 13. mac65

  Dobór kotła kocioł kondensacyjny stojący jaka marka?

  Oj co do marki to nie do końca to tak jest jak wygląda . Dla buderusa robi wiele firm i to niekoniecznie z krainy kiełbasy i piwa oczywiście dając ich kolorki i znaczek . Nawet nasi producenci mają w tym swój epizod .
 14. Oj nie wiem w jaką branżę w tym sklepie celujesz ale przy spożywcę i takim ogrzewaniu to sanitarni Ci mogą zamknąć biznes . Poza tym nic nowego co pochodzi pod eko ustawę nie będzie tanie . Na Twoim miejscu jeśli myślisz przyszłościowo to zastanowił bym się nad prostym klimatyzatorem albo najtańszą pompą ciepła . Mały kocioł gazowy na ten metraż również nie powinien Cię puścić z torbami ale jednak instalacja + komin nie będą tanie ( chyba że do 21 kW i wylot przez ścianę bez komina ale nie wiem jak to u Ciebie wygląda i czy są takie możliwości ) Są jeszcze kaloryfery gazowe https://sprzedajemy.pl/gazowy-ogrzewacz-piecyk-grzejnik-mora-6140-walbrzych-2-a1d299-nr45058347 Pozdrawiam
 15. mac65

  Dobór kotła kocioł kondensacyjny stojący jaka marka?

  Co do wymienników CWU to dwupłaszczowe są bezkonkurencyjne jeśli chodzi o wydajność ale niestety do nowych instalacji z kotłami gazowymi nie bardzo chcą pasować ze względu na dużą bezwładność obiegu grzewczego ( pojemność płaszcza wodnego ) Dwupłaszcz jest super do kotłów węglowych czy HG gdzie bezwładność jest wskazana . Dla kotła gazowego który może pracować w sposób 0-1 taka duża bezwładność tylko przeszkadza . Co do samego kotła jeśli chcesz wykorzystać zalety kotła kondensacyjnego to zapomnij o temperaturach zasilania rzędu 70 C . To są temperatury tylko do okresowego przegrzewania zasobnika CWU . Przy takich temperaturach dla gazu to kocioł puścił by Cię z torbami . Tak na marginesie dlaczego chcesz koniecznie kocioł stojący . Jest sporo dobrych kondensatów wiszących które pasowały by do Twojej instalacji za połowę tej ceny jak również zestawów z zasobnikiem CWU w podobnej cenie jak ten który wybrałeś .
×

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.