Skocz do zawartości

mac65

Stały forumowicz
 • Zawartość

  2137
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  30

Ostatnia wygrana mac65 w dniu 10 Maj 2018

Użytkownicy przyznają mac65 punkty reputacji!

Reputacja

103 Doskonały

O mac65

 • Tytuł
  Doświadczony Forumowicz

O sobie

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  małopolska

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. mac65

  Biurokratyczne szaleństwo ?

  Jak w tym filmie powrót do przeszłości .
 2. mac65

  Biurokratyczne szaleństwo ?

  Niestety nie ma tu żadnej przesady . Byłem dzisiaj na składzie i się potwierdziło .
 3. Już przechodzą sami siebie https://expressilustrowany.pl/z-dowodem-osobistym-po-wegiel-smiac-sie-czy-plakac/ar/858927
 4. mac65

  Piec gaśnie w nocy

  Kiszka za duża amplituda między dniem a nocą , kocioł źle ustawiony w podtrzymaniu dlatego przesypuje palenisko . ten pokojowy niezły bajzel musi wprowadzać . Taka pokojówka to jest dobra do sterowania pompami z bufora albo piecem gazowym w tym przypadku powinna sterować zaworem mieszającym ( nie wiem czy jest zainstalowany ) . Lepiej było wykorzystać funkcję programatora tygodniowego w sterowniku bo jest nieźle rozbudowany jeśli nie ma zaworu mieszającego .
 5. mac65

  Manometr Do Wody

  Szukasz cudów a praktycznie wszystkie działają tak samo . Kup normalny manometr a przed nim załóż zawór kulowy który będzie normalnie otwarty . Jak się popsuje to zawór zamkniesz a manometr wymienisz i cała filozofia .
 6. mac65

  Duże płytki a ogrzewanie podłogowe

  Niestety takie rzeczy trzeba sobie zaplanować wcześniej tak jak planuje się przyłącza wody ,gniazdka lampy i wszystko inne w budynku . ostatnia szansa była przy układaniu pętli podłogówki a potem wylewek . Teraz to już tylko rzeźba i docinki przy ścianach ( średnio estetycznie to wygląda chociaż nie jest to niemożliwe chyba że zakryją to meble ) Kleje j/w kolega napisał są specjalne do płytek wieloformatowych i patrz na materiał żeby nie było przebarwień od kleju bo klej powinien być również dostosowany do materiału z jakiego są płytki .Warto zrobić próbę przed klejeniem .
 7. mac65

  Duże płytki a ogrzewanie podłogowe

  Robi się tak żeby dylatacja wypadała na łączeniu płytek i nie inaczej . Jak dylatacja jest *** i pod kątem skośnym do ścian to nikt tak płytek nie położy i to tak dużych bo tylko zmarnuje materiał . Jak nie ma podłogówki to dylatację można wykonać nową nacinając wylewkę w potrzebnym miejscu i wtedy nic się nie będzie działo bo w razie czego wylewka pęknie w miejscu nacięcia a nad nią i tak będzie łączenie fug więc przy fudze elastycznej nic nie będzie widać .
 8. mac65

  Piec gaśnie w nocy

  Moderator przeniesie . W nocy teoretycznie spada zapotrzebowanie bo dom zaczyna się wygrzewać i ilość podawanego paliwa może być w takiej sytuacji za duża a to głupie urządzenie powinno na to zareagować i nie wypychać palącego się paliwa do popielnika a niestety tak się dzieje . Podaj typ sterownika i co to za kocioł . Nowe sterowniki z algorytmem powinny same zareagować na zmianę warunków pracy instalacji . Możliwe że przestawiłaś coś czego nie powinnaś ruszać . Podaj więcej danych o kotle i instalacji . Pozdrawiam
 9. mac65

  Pomocy instalacja w bliźniaku nie mam już sił.

  Sterownik nie ma wielkich tajemnic a jedynie ustawienia CWU mogą trochę namieszać w pracy samego kotła ale zawsze można wrócić do ustawień fabrycznych i wprowadzić sobie swoje.
 10. mac65

  Pomocy instalacja w bliźniaku nie mam już sił.

  zgadza się ale teraz pracuje na ok 13 kW biorąc za wskaźnik jedynie dobowe zużycie .
 11. mac65

  Pomocy instalacja w bliźniaku nie mam już sił.

  Tam i tak powinien być inny zawór a obieg i tak jest zamknięty więc znaczenie ma głównie czy pompa po napełnieniu instalacji zaleje się wodą czy będzie pracowała na sucho , bo jak na sucho to i tak nic nie pociągnie .Tam jest sporo do poprawki ale przecież nie teraz jak trzeba grzać . Pozdrawiam
 12. mac65

  jaki najlepszy sposób na odpowiednie ciśnienie wody

  Może nie ciśnienia ale raczej przepływu .
 13. mac65

  Pomocy instalacja w bliźniaku nie mam już sił.

  No i potwierdza się to co pisałem wcześniej odnośnie zużycia . Paliwa nie marnujesz a dom tyle potrzebuje . Jak chcesz podnieść temperatury kotła musisz dać więcej paliwa , podnieść temperaturę na sterowniku i dopasować do tego nadmuch (zwiększyć ) . Napisz jeszcze jaki to sterownik bo może ma jakieś sekrety , chociaż nie podejrzewam .Pozostałe tematy jak pomiar wydajności podajnika i termometr spalin aktualne . A może sterownik ma pid i ograniczony jest temperatura spalin ale tego na razie nie wiemy .
 14. mac65

  Pomocy instalacja w bliźniaku nie mam już sił.

  Przy pompach w połączeniu równoległym ale nie pracujących równolegle zawory kierunkowe powinny być zamontowane bo inaczej w w równoległym obiegu w którym pompa nie pracuje zmienia się kierunek przepływu cieczy a obwód pracujący jest wtedy zasilany dodatkowo zimna wodą z obwodu który nie pracuje co obniża jego wydajność a dodatkowo obwód niepracujący ( pompa wyłączona ) zaczyna grzać przez powroty .
 15. mac65

  Pomocy instalacja w bliźniaku nie mam już sił.

  No niestety wydatek podajnika to podstawowy parametr a najgorsze że nie jest stały bo zależy w dużej mierze od granulatu paliwa i taki pomiar powinno się w zasadzie robić zawsze po zmianie paliwa lub nowej dostawy . Ważny jest dlatego że pozwala ustalić ile razy podajnik ma podać dawkę ( w przypadku tłoka ) paliwa dla uzyskania wymaganej mocy na palenisku uwzględniając kaloryczność paliwa . W skrócie z kilograma groszku 25 MJ masz około 6-7 kWh energii czyli spalając 1 kg paliwa w czasie 1-ej godziny palenisko pracuje z mocą 6-7 kW. Czyli licząc dalej aby Twój kocioł pracował z pełna mocą 40 kw przy paliwie jakie masz musiał by spalić ok 5,7 kg w ciągu godziny . Przy pojemności zasobnika jaki masz nie ma takiej możliwości żeby starczył na 24 godziny ciągłej pracy kotła z taką mocą . Na szczęście takie sytuacje są tylko przy nagrzewaniu kotła i całej instalacji . Po nagrzaniu instalacji i budynku razem ze wszystkimi gratami w środku kocioł zaczyna tylko uzupełniać ubytki energii które uciekają z budynku i zazwyczaj nie jest to już ta pełna moc . http://cieplowlasciwie.pl/start Policz to sobie traktując te dwa budynki jako jeden i wklej link do wyniku . To już da jakieś pojęcie o tym co jest do ogrzania i ile tego ciepła potrzeba . Im dokładniej podasz parametry budynku tym wynik będzie bardziej dokładny . Do tego nie musisz wygaszać kotła . PS . Te powyższe przykładowe wyliczenia nie uwzględniają sprawności wymiany kotła a przy jej uwzględnieniu zużycie paliwa jest jeszcze większe. Co do podajnika to niepotrzebna nam informacja ile podaje na minutę tylko w przypadku tłoka ile przepycha paliwa na palnik w jednym ruchu tłoka bo na tej podstawie będziemy wiedzieć ile tych ruchów ma do wykonania w ciągu minuty , godziny itd . Znając ten parametr można ustawić czas przerwy w podawaniu i krotnośc podań tłoka a potem do tego dopasować nadmuch na podstawie obserwacji spalania i stanu popiołu w popielniku .
×

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.