Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Deflektor - Rodzaje, Kształty, Materiał - Fakty I Doświadczenia


shogunzlasa

Rekomendowane odpowiedzi

@YaroXylen wymiana byla 2 dni temu. Multipal kopcil jak cholera, za czesto przechodzil w podtrzymanie. Zreszta motoreduktor juz siadal a sam palnik tez juz byl mocno zuzyty po 5 latach eksploatacji (tesc palil mokrym paliwem)

 

@Jasa Nie wazne jaki nadmuch bym dal to i tak mocno kopcil. Przyslona tez byla odslonieta na maxa. Widocznie spaliny sie zbyt wychladzaly.  No to bedzie lipa...Tesc na mnie nie zostawi suchej nitki :) A kurde mowilem wywalic ten piec i wstawic eko m plus...

 

Pokombinuje jak bede mial czas. Na razie doraznie cos musze zastosowac. Tyle ze plomien siega dobrych 10 cm ponad ruszt

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj z ekranem szamotowym pod rusztem , jak wcześniej pisałem  - robota żadna . Płomień sięga Ci ponad ruszt , więc ekran ten powinien pozwolić na dopalenie niespalonych węglowodorów , poprawić czystość w kotle i zmniejszyć stratę kominową.

Na tym palniku , po przygodzie z multipalem  , na pewno sobie poradzisz.

Uwagi teścia bezcenne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Listekcr napisał:

wymiana byla 2 dni temu.

Witam.

Cieplutko pozdrawiam. YARO

Niestety w profilu masz jeszcze multipala, w poprzednich postach  zobaczyłem zmianę na APRQ

Posłuchaj się podpowiedzi i sugestii kolegów, możesz skrócić ucho deflektora i zamocować pod samym rusztem tak jak jest w SAS SLIM 17kw

Ten palnik całkiem dobrze u klientów pracuje oczywiście trzeba sobie jego "wytresować". Później będę u klienta to zrobię fotkę jak deflektor jest zamocowany w slimie.

Myślę że pomysł z miską jest u Ciebie godny uwagi.

Cieplutko pozdrawiam. YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś serwisant przyspawał nowe mocowanie deflektora teraz jest centralnie nad palnikiem , a nie jak wcześniej centralnie w kotle ale obok palnika .

Zauważalna różnica narazie jest taka , ze piec bardzo powoli dochodzi do zadanej w porównaniu do wcześniej umiejscowionej ceramiki przy tych samych nastawach .

Jak to rozumieć dobrze , złe ? Jak długo dochodzi to automatycznie więcej groszku bierze niż wcześniej jak te same parametry .

DBE167CC-1895-4B93-B58A-5CB4BF430F3A.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że dłużej dochodzi do zadanej nie zawsze oznacza wyższe zużycie.
Pytanie o ile przebija zadaną temperaturę i na jak długo starcza.

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

mój pierwszy eksperyment z garnkiem ze "szlachetnej chińskiej stali nierdzewnej" się nie powiódł. Nie to że źle się coś paliło w piecu, tylko garnek bardzo szybko się przepalił. Co ciekawe miał bardzo grube dno, które na pierwszy rzut oka wydawało się solidne. Ale jak widać nie wszystko co się błyszczy to stal. Dzisiaj poszedł do kosza, a na ruszcie znowu wisi deflektor betonowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać stal stali nie równa

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinienem teraz ten garnek reklamować ;-) . Na denku było wytłoczone edelstahl. Chyba to nawet obok stali nie stało. Wczoraj zamówiłem wklęsły deflektor żeliwny do ekoenergii (taki prostokątny). Zobaczymy jak się sprawdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od jakiegoś czasu też testuję koncepcję deflektora z miski w swoim kotle. Zrobiłem drobną modyfikację, deflektor składa się z dwóch części. W środku jest izolator w postaci pokruszonej płyty krzemianowo wapiennej. Mam ruszt wodny, wiec jestem ograniczony jeżeli chodzi o głębokość miski. Jak narazie same pozytywy, w wymienniku jest zdecydowanie mniej pyłu.b57225189a10e25de8bc01537bba922b.jpgf18a0d1543e102a1d0e150a28adc053b.jpg6d74d1009ed1d927caa64e5a21d01ecf.jpg44e971bb014351e23b28fa978896b1b9.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe.... Tylko co daje ta górna część oprócz dołożenia masy i wagi...

Cienka blacha rozgrzewa się momentalnie i szybciej zaczyna sadze dopalać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przyznam że pomysł "w dechę"  mogłeś pominąć tą małą michę a po zawieszeniu nasypać popiołu. Popiół jest świetnym izolatorem, a i tak sam utworzy Tobie po kilku dniach fajną górkę.

Ale pomysł ciekawy :-))

Pozdrawiam. Yaro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, kukri napisał:

Moim zdaniem na niskiej modulacji daje to pozytywny efekt.

Rozumiem że to pracuje w PID - to jest OK  ale myślę że w dwustanie lepiej stosować samą blaszaną miskę , szybciej się nagrzewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszedł zamówiony wklęsły deflektor żeliwny. Prosty montaż, bo na śrubę M12. Zawieszony na ruszcie wodnym, maksymalnie podniesiony. Abu regulować swobodnie jego wysokość nad palnikiem najpierw na śrubę nakręciłem nakrętkę a potem dałem dużą podkładkę. Deflektor jest prostokątny, więc jeszcze popróbuję z jego ustawieniem.

@kukri Fajna konstrukcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Garnek wytrzymał rok i miska kolejny rok, czy oszczędności, to nie wiem, ale w kotle czysto, zero jakiegokolwiek dymu, tylko tekie zafalowania gorącego powietrza widać, jak sie mocnym światłem latarki zaświeci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.