Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Deflektor - Rodzaje, Kształty, Materiał - Fakty I Doświadczenia


shogunzlasa

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra droga .Mam przerobiony U 26 na wzór A3C. Podstawa własnej roboty wyższa od twojej.Spalam 25 kg na dobę max 28 kg.przy -12.Groszek 26 MJ.

Deflektor to psia miska zajumana Maxikowi ,dostał nową.Dom 300m.

Viadro.jpg

Viadro2.jpg

Viadro 1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwrócić się da ,sprawdzę ,może będzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na deflektor potrzebujesz wiekszego psa.-faktycznie dla mocy kotla :-).Moj kociol tež przewymiarowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuningi  czas zacząć . No czas będzie jutro po czyszczeniu . Maly zestaw hihi

 

 

 

 

 

 

IMG_20190208_175207988.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam


Koledzy drobne pytanie


Przejrzalem posty powyzej i mam pewien dylemat

Mialem deflektoe 18 cm srednicy

Zamontowalendeflektoe 21 srednicy wisi na dodatek wyzej ze wzgledu na krotszy hak jakies 2 cm

Mam tez kupiona plyte ceramiczna 25x25 ale mam problem z jej zawieszeniem - nisko umieszczony wymiennik rurowy - pionowy

I teraz moja watpliwosc

Isc w kierunku ceramiki czy tez kupic garcek i zamocowac do gory nogami ???

Jesli dobrze rozumie oba rozwiazania zapewniaja lepsze dopalanie gazow i podnosza temperature paleniska

Pozdrawiam

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Užyč dužego keramicznego doniczki i odciač czesc scianki,može dobry pomysl.Nie wiem,czy w kotlu nie peknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę powiedzieć na chwilę obecną że za wielkie osłonięcie palnika powoduje dość długie dochodzenie pieca do zadanej. Testuje teraz nieco mniejsza tortownice i jest ciutke lepiej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.11.2018 o 11:26, dormario napisał:

Pochwalę się swoją konstrukcją dopalacza spalin. `Wszystko zbudowane ze zużytych garnków z nierdzewki.

Zamysł był taki żeby dopalać spaliny w pełnym zakresie mocy stąd powstała taka swoista piramida.

Na filmiku kocioł pracuje z mocą 8KW.

IMG_0561.JPG

Moim zdaniem jedno z najlepszych rozwiązań, ponieważ dolny element to coś w rodzaju leja który kieruje płomień ku górze, środkowy element powoduje ciąg od dołu podając dodatkowy tlen do procesu spalania skupionego płomienia przez pierwszy dolny element "efekt rakietowy" element na samej górze to zarówno komora spalania jaki odwrócenie kierunku spalin dzięki czemu iskry cofają się do popielnika i wymiennik pozostaje czysty.

Moim zdaniem dwa elementy nie wiele poprawią proces spalania w porównaniu do pojedynczej, jedyna różnica to skupienie płomienia w centralny punkt górnego elementu bez podania dodatkowej porcji tlenu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.02.2019 o 15:46, FAFAŁ napisał:

Mogę powiedzieć na chwilę obecną że za wielkie osłonięcie palnika powoduje dość długie dochodzenie pieca do zadanej. Testuje teraz nieco mniejsza tortownice i jest ciutke lepiej .

Zgadzam się z tym twierdzeniem, jednak to nie jest złe zjawisko, bo zamiast odbioru ciepła tylko przez wymiennik, więcej ciepła zaczynają pobierać ścianki komory spalania, czyli już od dołu pieca zaczyna się ogrzewać czynnik odbioru ciepła podwyższając temperaturę w komorze spalania co ma niewątpliwie  dobry wpływ na sam proces spalania.

Jeżeli piec pracuje dłużej, to lepiej, bo piec dłużej utrzyma optymalne warunki do procesu spalania, w krótkich sesjach będzie odwrotnie bo w momencie gdy wszystkie elementy poprawiające proces spalania się rozgrzeją i zaczyna się optymalne spalanie, wtedy piec przechodzi w stan podtrzymania, w analogi do samochodu, to lepiej pokonywać dłuższe trasy niż krótkie odcinki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogło by to tak być i działać . Tylko czy sam palnik nie miałby za dużej temperatury . Wlasnie mam teraz ten problem po zmianie sterownika . Jest mu po prostu za gorąco i oddaje temperaturę na rure podajnika . Alarm już miałem 70 stopni około 10 cm przed wlotem węgla z kosza ,tam mam czujnik . Dla tego tortownice podniosłem wyzej . Jeszcze moglbym ja dać w gore ,chociaż to przy większej mocy by się sprawdziło . Teraz jest cieplej i nie ma to większego sensu gdy piecyk moduluje na mniejszej mocy . Zapas do alarmu około 25 stopni :) pozwoli spać spokojnie . Mam nadzieję .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, FAFAŁ napisał:

Mogło by to tak być i działać . Tylko czy sam palnik nie miałby za dużej temperatury . Wlasnie mam teraz ten problem po zmianie sterownika 

Temperatura palnika moim zdaniem zależy od jego konstrukcji. Ja u siebie nie miałem wyższej niż 27 st. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ja mam rynne . Kolano po prostu ma dalej żar . No i też pewnie wiele zależy od konstrukcji palnika . Dolotu powietrza i tak dalej. W dwustanie miałem też koło 30 ,na pewno nie wiecej . Teraz modulacja utrzymuje żar cały czas a to zaś zwieksza temperaturę całego palnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak to zmienic . Próbowałem ustawic podawanie nawet dwie sekundy i dalej to samo . Po prostu modulacja mniej wieje przez co węgiel wolniej się wypala . Dać więcej wiatru to zaś dobija spalinami do 200 . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, FAFAŁ napisał:

Dla tego tortownice podniosłem wyzej . Jeszcze moglbym ja dać w gore ,chociaż to przy większej mocy by się sprawdziło .

Polecam tortownicę zamienić na coś na kształt miski, łok, tortownica jest nieco za głęboka i za bardzo odwraca spaliny ku dołowi stąd za wysoka temp. palnika, polecam też minimalną wysokość umieszczenia dolnego rantu miski lub łoka 15 cm. na retortą, ja ustawiłem wysokość około 20 cm. miska i tak dość szybko się rozgrzewa bo to cienka blacha, a palnik się nie przegrzewa. Moim zdaniem optymalna średnica naczynia to ok 3-4 od ścianek paleniska, optymalna też będzie dwupoziomowa regulacja wysokości 15 cm. na cieplejsze dni jak ostatnie dni i 20 cm. na większe zapotrzebowanie na ciepło w zimne dni, po prostu dwa ogniwa łańcuszka by szybko w rękawicy podnieść lub opuścić deflektor.

Wynalazek kolegi "Dormario" nazwałbym raczej dyfuzorem a nie deflektorem, będę robił coś takiego lub podobnego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest mój temacik . Tam też są fotki i jakaś relacja co na co wpływa . Chodzi o to że mam rynne w ukladzie v . To cudo wieje na boki . Miske testowalem z nazwana po mojemy dysza kierunkową . Tortownica wisi dość wysoko tak by przy 70% mocy kotla płomień lekko się rozbijał o dno . Zerkam kombinuje tylko ten palnik no tak ma i trudno go ukierunkować . 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przydałby się ale w tym przypadku może być ciężko go zmieścić (może być za mały odstęp od kopczyka do deflektora). Dlatego ja u siebie montując w żeliwnym kotle palnik ekoenergia 15-25 zamontowałem go najniżej jak się da (popiół wybieram z podłogi kotła jak w marketowcach). W tym przypadku lepszym rozwiązaniem może być rurka napowietrzająca płomień (taki okrąg z dziurkami wokół retorty tzn nad nią)

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli oczywiście pytasz się o tą rurkę. Z mojego montażu palnika fotek nie mam. A od siebie mogę dodać że lepszym rozwiązaniem niż szamot ułożony w V są sanki tak jak zrobił to kolega czp użytkownik kielara eco. U mnie dodatkowo w to żebrowanie u góry mam wyłożone na płasko paski z blachy trapezowej raz jako zawirowywacze a dwa wyłapują mnóstwo pyłu więc ekologia.

 

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.