Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Deflektor - Rodzaje, Kształty, Materiał - Fakty I Doświadczenia


shogunzlasa

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tego nie wyciągam. Najpierw zaopatrzyłem się w szczotkę do wyciora o takim rozmiarze żeby zmieściła się pomiędzy boczna ściankę a cegły, a do tego giętki wycior (wykonane ze splecionego drutu gotowiec z allegro). Ten drut dodatkowo wygiołem pod kątem prawie 90 stopni i w ten sposób czyszczę przestrzeń za cegłami. Tu na forum ktoś już polecał do czyszczenia kotła taką zmiotke do kurzu i mnie udało się nabyć 2 sztuki każdą za 5 zl (powinno wystarczyć na jeden sezon). Warunek kocioł musi mocno wystygnąć. Szybkość i jakość czyszczenia dużo lepsza niż tradycyjnym wyciorem. A co do sanek to stelaż skręciłem z płaskowników i jakiś elementów które przypominają Literę T po odwróceniu tego T stoi sobie na ruszcie wodnym. Wszystkie elementy zakupione w markecie budowlanym (obeszło się bez spawania).

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecywane zdjęcia, wymiennik brudny nie czyszczony 2 tygodnie, ostatnie zdjęcie poruszone ale spokojnie widać o co chodzi. Pierwsze zdjęcie to czyścić do kurzu którym czyszczę kocioł. Palnik zamontowany nisko c0c734574a9131a8fe81a70bc11965d7.jpgaa0bb178d4ac798790efa8464ec9299e.jpgadd66c554b875e4f26149a26b9da6391.jpg7901122fd2c826c5a95ec2db1406634e.jpg0888ac2476f76465f5d22b40521ea254.jpg03db3299fdd3894f4708138320b28e0d.jpgc3e21bf3bd0999ce1ad8ba932837718f.jpg

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wysokość palnika wybrałem sam choćby kosztem wygody w obsłudze kotła (podczas montażu nowego palnika). Ale pod palnik wchodzi mi szufelka do popiołu. A co do szalotki przed drzwiami to pierwotnie wycinałem z płyty szamotowej ale to właśnie też mi pękło więc zrobiłem z górkala na wymiar (ciut mniejsze) i otoczyłem to sznurem niepalnym tak aby nie popękało.

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie, jaki tam masz palnik bo coś duży się wydaje tzn. nie tyle wyjście paliwa co właśnie talerz (powinno się na nim wszystko fajnie dopalać). Ja bym na twoim miejscu dał jeszcze okładziny szamotowe na boki i tył ale to po testach (czy się nie spieka od tego deflektora co założyłeś)

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No całkiem możliwe że 25 kw ale nie spotkałem się jeszcze z palnikiem o takim dużym rancie dopalającym ( nie licząc palników o dużej mocy które też były montowane w takich kotłach). A co do wysokości palnika to jeśli masz miejsce pod palnikiem i nie boisz się wywalić popielnik (wybieranie popiołu bezpośrednio z dna podstawy kotła) to latem możesz sobie zrobić taką modyfikację i wywiercić 4 otwory montażowe poniżej obecnych, skrócić stopkę zbiornika na węgiel i tyle. Gdyby nie spiekanie popiołu to wybierałbym popiół odkurzaczem przemysłowym z osobnym zasobnikiem-przejsciówką (z aluminium) na popiół. Taki popiół miałem z bartexa silver oraz gold, a po wymianie oprogramowania w SPP V2 boleckiego popiół mam teraz lepszy ale i tak beznadziejny (z Jareta).

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką dużą miał w kielarze eco czp (ten od cegieł). Może na jego stronie są zdjęcia bo opisywał podmianę na mniejszą wersję i efekty w spalaniu. A teraz zauważyłem że masz miejsce więc spokojnie możesz obniżyć a gdybyś zdecydował się na inny palnik to są niższe palniki więc można by było rzeźbić jakieś podwójne deflektory

 

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

A i jeszcze jedno co zauważyłem że nie masz ocieplonej tej podstawy podejrzewam że grzejesz nią kotłownie . Wiem to bo miałem tak samo. Montaż wszelakim deflektorów powodował wzrost temperatury w pomieszczeniu gdzie stoi kocioł. Ja od środka wyłożyłem te blachy szamotem (wszystkie i te które są na wysokości płomienia i te gdzie jest palnik) a na zewnątrz owinąłem podstawę wełna mineralna i obłożyłem blacha trapezowa (innej nie miałem a szkoda mi było kasy na tego gniota). Dodatkowo zrobiłem takie pseudo drzwi z wełny ale dziś bym tego nie robił tylko przykręciła wełnę i jakieś płaskowniki na tą śrubę (oczywiście dłuższą) co trzyma szamot w drzwiczkach.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idealny popiół to SEKO MAXX LE, 

fotki poniżej. 

Pozdrawiam Krzysiek 

Ps: ale

DSC_0041.JPG

DSC_0040.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaz jakies foto ;)

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


No i są zdjęcia, tak jak mówiłem nie jest to zbyt ładnie wykonane. Patrząc z perspektywy dzisiejszej podstawę kotła pewnie ociepliłbym i obłożył tym co mam pod ręką, natomiast te drzwi dodatkowe bym sobie darował a jedynie ocieplił drzwi kotła. Pierwotnie miałem ocieplone (przeze mnie) te drzwi kotła ale wówczas jeszcze paliłem na ruszcie wodnym i odkleiło mi się to ocieplenie. Dorzucam zdjęcie popiołu. No nie jest to taki popiół jak z seko max le ale tam jest palnik obrotowy jeśli dobrze kojarzę. Popiół jest lekko spieczony ale rozsypuje się w rękach (i tak zdemontowalem płytki szamotowe które leżały na deflektorze i zatrzymywały pył właśnie ze względu na spiekanie się popiołu). Załadunek węgla miał miejsce w sobotę rano, popiół wybierany wieczorem w środę, spalany jaret zwykły ( dużo popiołu) z domieszką pelletu (30 kg pelletu na zbiornik 150 kg)c1e68a224588affd2c7423e5d8133be5.jpg88f5fde957dcbb0bb2bd01bc390126a3.jpg93ca4102f1e94f2a67872733e452a22d.jpg063b6e2c3670babd0ef59377ac9065b3.jpgdde646020b08030c3409a35db061b2a1.jpg151324a4617314514d35420d74febec7.jpg

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie wiem, palę JARET PLUS, w popiele zero kamieni (tylko pył) czy w węglu, są kamienie nie mam pojęcia. Zabezpieczenie nigdy jeszcze mi nie zadziałało. Pozdrawiam Krzysiek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Odświeżam temat .

W kotle defro palnik nie jest centralnie pod deflektorem który jest wycentrowany . Serwis w ramach gwarancji chce przyjechać i przyspawać uchwyty aby deflektor był nad palnikiem , czy to dobre wyjście z sytuacji .Czy to nie będzie tak ,ze jedna strona kotła będzie bardziej odgrzana niż ta druga ?? Na ten moment borykam się z zasyfieniem w piecu mimo PID czy zmiana położeni deflektora poprawi problem , spaliny będą się lepiej rozbijać / odpalać ?

26CE9DA4-696C-479B-A144-C70162D312B5.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.