Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Kotla Skzp-02 - Aplikacja Mobilna, Konwertery


wojszym2244
Wiadomość dodana przez marcin

Tutaj piszemy tylko o aplikacji mobilnej dla SKZP autorstwa @wojszym2244.

Główną dyskusję o SKZP 02 znajdziesz klikając tutaj.

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, wojszym2244 napisał:

Apka działa do wersji 2.11 i nie wiem czy z nowszymi wersjami będzie działać. Napewno jest zmieniony protokół komunikacji a może doszło zabezpieczenie tokenem jak przy konwerterze timela? tego nie wiem bo mam jeszcze starszą wersję.

Jak będę coś rozwijał to raczej pod konwerter timela bo taki mam.

Wojszym, a jak będzie możliwość w 2.17 to zrobisz zaktualizujesz też aplikację? Bardzo na Ciebie liczymy.

Ja mam w plusie publiczny zmienny IP i działa wszędzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wojszym2244 korzystam z korekty pogodowej zarówno w odniesieniu do mieszacza jak i do kotła. Czyli wraz że wzrostem lub spadkiem temperatury na zewnątrz zmienia się temtperatura na kotle i mieszaczu. Czy możesz zaimplementować temperaturę kotła uwzględniającą korektę pogodową? Moja propozycja miejsca tak jak na grafice

 

Zrzut ekranu 2018-12-11 o 20.07.29.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem nową wersję strony skzp.ct8.pl

Zmiany umożliwiają oglądanie wielu sterowników w różnych zakładkach przeglądarki. Wykresy działają po staremu czyli wyświetli wykres ostatniego zalogowanego sterownika. 

Odświerzenie strony załaduje ostatni zalogowany sterownik.

Do danego sterownika można robić skróty np: http://skzp.ct8.pl/index.php?DevId=wojszym224&Pin=1519

 

Na górze panelu wyświetla się ID lub Nick.

Jeśli Nick jest pusty to wyświetli się ID.

Jeśli Nick jest niepusty to wyświetli się u góry, chyba że zawiera tylko spacje to u góry nie będzie nic.

Nick proszę traktować jako login na forum lub własny opis sterownika jeśli ktoś ma więcej sterowników do podglądu.

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak ktoś monitoruje 4 sterowniki (niekoniecznie własne) to może zabraknąć przeglądarek :)

ps. troszkę poprawiłem wygląd ustawień sterownika w edge

Edytowane przez wojszym2244
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Panie Wojtku. Panie Tomku.

Po aktualizacji na soft 2.17 mam niezgodny co do ustawień zapis wykresu dotyczącego czyść palnik.

mianowicie przy przerwie 60 min  zapisuje wykres co 180 min. mam teraz ustawione 20 min i jest przedmuch co godzinę.

Pozdrawiam

T.L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam zapytanie odnośnie aplikacji na Androida.Do kotłowni mam dość daleko i po drodze muszę się przedostać przez teren wroga (czytaj.miesZkanie teściowej) Chciałbym ją aktywować u siebie na telefonie żeby tyle nie biegać.

Zależy mi głównie na niedużym zasięgu w okolicy mojego wifi. Czy da się to wykonać?

Edytowane przez dadex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wersji softu 2.11 bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewodu przez strop nie planuje poprowadzić więc takie wyjście odpada. Wyczytałem o możliwości dokupienia wzmacniacza wifi który następnie podłącze pod skzp. Co dalej jak sparować urządzenia?

Edytowane przez dadex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Skzp, to możesz podłączyć konwerter, który pobierze dane ze sterownika i pośle do repeatera, a ten dalej do WiFi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewodu przez strop nie planuje poprowadzić więc takie wyjście odpada. Wyczytałem o możliwości dokupienia wzmacniacza wifi który następnie podłącze pod skzp. Co dalej jak sparować urządzenia?
Przerabiałem dokladnie to samo. Ladnie ujales ten teren wroga:) Ja zastosowałem router z funkcja klienta ktory odbiera wifi z mieszkania wroga i dalej do konwertera. Wyglada to tak. Router glowny z wifi->router tesciowej z wifi->router w kotlowni z funkcja klienta->konwerter timel. Internet mamy wspolny wiec uprzedzam ze nie kradne internetu od wroga:)

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ze strona bo nie nie działa?81702c414ec509c751f982a6a54e83ea.jpg

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam konwerter zbudowany na esp8266, esp połączone jest ze sterownikiem przez konwerter rs232 ttl. Wszystko działa dobrze do momentu podpięcia lini rx w sterowniku do tx w konwerterze, w tym momencie zawiesza się sterownik i robi reset. Sam podgląd działa bez problemu. Jakieś rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.12.2018 o 18:44, wojszym2244 napisał:

Takie uroki darmowego hostingu. Nie ma co narzekać, i tak dobrze działa. Serwer cały czas zapisywał dane do wykresów.

 wojtku nikt nie  narzeka  wiadoma sprawa  ja i  tak  ci wdzieczny jestem ze  dzialasz   takie cuda i  

Edytowane przez asder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam konwerter e-cov. Po podłaczeniu kabla sterownik robi zwiechę.

Obecnie używam usr-tcp232-410. Jak jest podpięty i zasilony konwerter to po włączeniu sterownika ten nie uruchamia się. Musi być najpierw uruchomiony sterownik i dopiero potem zasilanie do konwertera. Dlatego kupiłem ups-a.

Może trzeba zostawić w kablu tylko 3 linie podpięte? RX,TX i masa?

Przy ustawionym Flow Control na hardware nie zapisuje do portu. Musi być none.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wojszym2244 napisał:

Mam konwerter e-cov. Po podłaczeniu kabla sterownik robi zwiechę.

Obecnie używam usr-tcp232-410. Jak jest podpięty i zasilony konwerter to po włączeniu sterownika ten nie uruchamia się. Musi być najpierw uruchomiony sterownik i dopiero potem zasilanie do konwertera. Dlatego kupiłem ups-a.

Może trzeba zostawić w kablu tylko 3 linie podpięte? RX,TX i masa?

Przy ustawionym Flow Control na hardware nie zapisuje do portu. Musi być none.

RS232 który jest ok to WIZ110SR dostępny za pare zet w TME.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam tylko podgląd, czyli podłączone dwa przewody, GND i Rx w konwerterze i w takiej konfiguracji działa. Jak podłącze Tx to od razu zwiesza się sterownik. Na początku testów strony, działało wszystko dobrze, po kilku dniach zauważyłem że w nocy sterownik się wyłączył bo wykresy zaczęły rysować się od nowa, uznałem że był chwilowy zanik prądu z sieci, ale zaczęło się to zdarzać częściej a teraz za każdym razem gdy podepnę Tx z konwertera. Dokładnie tego https://allegro.pl/konwerter-rs232-ttl-max3232-uart-db9-arduino-d-sub-i7641906900.html

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie skzp-porady nie ma co pisać to piszę tutaj. Po aktualizacji do 2.18 nie macie problemów z zapisem ze strony skzp.st8.pl ? Odczyt działa ale musiałem wpisywać na sterowniku nowe ustawienia po resecie. Jedno ustawienie się wpisało ale reszta nie chce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.