Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Kupujecie Dobry Pellet?


sambor

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Ozi80 napisał:

ace2: pojawił się w naszych okolicach fajny producent peletu. Priv.

Nie, opcja Opole teraz w promocji Olczyk i Berlinek lub Berklin do którego wracam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za ile?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tam gdzie dałem ci namiar to taniej, a jakość nie mniejsza niż Olczyk.Pewnie jeszcze do tego koszty dostawy? Rób jak uważasz, ale radzę ci weź sobie parę worków na próbę. Z Jejkowic to tam masz rzut beretem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja na ten rok ten sam pellet i też po 700zl ale muszę czekać do czerwca bo teraz pakują w worki 20kg a ja chcę 15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Może miał na myśli odpady z desek meblowych,nie mdf czy paździerzy, takich solidnych,"drożsiejszych" kto go wie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien dostać antyNobla (albo Nobla,zależy jak na tą nagrodę spojrzeć w dzisiejszych czasach ;)) za propagowanie utylizacji szkodliwych produktów ubocznych rodzimego przemysłu meblarskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

białe "wstawki" w granulacie są charakterystyczne dla miksów z odpadami stolarskimi; jak kiedyś rozmawiałem z dystrybutorem takiego paliwa, "przytulonego" do kipi, to bardzo je polecał do tych palników.. czekamy na kolejne promocje z domieszką opon (wentyle będą gratis)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Mi 16 maja właśnie mija rok jak odpaliłem swój  kociołek, i tak przez. okrągły rok wyszło mi 3855 kg. zeszły rok w maju było bardzo zimny więc trochę przepalałem w samych łazienkach, sezon tak na serio zaczołem około 23 wrzesień, i tak od kilku dni do dnia   dzisiejszego przepalam z wieczora jak dzieciaki się wykapią .

Najwięcej poszło mi w grudniu,styczniu i lutym  około 40 worków na miesiądz.

A jak u was przeminą sezon grzewczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 4 tonach czyscilem kocioł, to było jakieś miesiąc temu. Kilka dni temu u mnie rano było kilka centymetrów śniegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.05.2020 o 15:02, Juzef napisał:

Pierwszy raz widzę żeby ktoś tak otwarcie oferował granulowane meble.

Screenshot_20200514_215516.png

Żeby was nie pokusiło kupić to gówno , to jest totalny syf można tam znaleźć wszystkie kolory plastiku nitki i szczątki gąbki na dodatek jest to zawilgocone spieka się i mało ciepła daje , zutylizowałem tego 2 tony w swoich dwóch palnikach mieszając pół na pół z lepszym żeby jakoś poszło . Ta zaraza pochodzi ze Świętochłowic , choć od pięciu lat pale pelletem a2 tanim i drogich się nie tykam , to ten stanowczo odradzam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie lokalny dystrybutor pelletu Poltarex ( bardzo dobry pellet - paliłem poprzedni sezon) wystawił cenę w tym roku 1080 zł !!!!!!!!!!!!!!!!!      I.... stracił klienta . Kupiłem u producenta  certyfikowany 250 zł taniej za tonę. Spala się i wszystko jest OK. Można ??? Można !!!! 

Prawdą jest , że pazerność ludzka nie zna granic. 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego zawsze mówię, trzeba szukać, szukać, szukać. 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I piętnować oszustów i tych  pazernych  co na trocinach  chcieli by zarabiać jak najlepszym  drewnie .

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupione 3 tony Smile od Libero się skończyły a, że jest dość chłodno i trzeba jeszcze grzać kupiłem 10 worków Olczyka A1 (tona 860 zł). Najtańszy pellet w okolicy jaki znalazłem. Powiem wam, że towar pierwsza klasa. Czuć sosną, pyłu niewiele, nie widać, żadnych "gratisów". Na workach informacja producenta "do produkcji wykorzystane są trociny i zrębki z okorowanego drewna". Zaspałem 4 worki zobaczymy jak spalanie ale myślę, że będzie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tom378 napisał:

Poltarex

Też słyszałem o nim dobre opinie. A cena... Jeszcze rok, dwa i tysiąc za tone nikogo już nie będzie dziwić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olczyka miałem w poprzednim sezonie 3T, dobry ale nie wart swojej ceny. Popiołu nie było mało i kaloryczność jest niezła. Kiedyś było ponad 18 a teraz na worku jest od 16.5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Outsider napisał:

 Jeszcze rok, dwa i tysiąc za tone nikogo już nie będzie dziwić. 

Mnie nie dziwi cena co rok droższa czy peletu czy węgla, mając tak wysoką inflację i rosnące koszty pracy cena musi iść do góy czy tego chcemy czy nie. Zresztą wystarczy się rozglądnąc wokół nas,ceny idą ostro w góę,nie licząc benzyny,ale to kwestia czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest takie powiedzenie - Bierz małą łyżeczką . Producent dobrego pelletu,  który wystawi rozsądną cenę wyeliminuje z rynku cwaniaków. Niższa cena dobrego pelletu i zero problemów ze zbytem   i zaleganiem  towaru.  To samo tyczy się dystrybutorów . Oczywiście.  Swoją drogą podatek na dobre ekologiczne paliwo , akcyza itd. ALE to już nasi politycy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pellet wbrew pozorom stoi w miejscu już parę lat.... Ja wiem że zaraz się odezwą ludzie i powiedzą "ale u mnie kosztowało 800, teraz 1000", no ok, to olać takiego gościa. Powstało dużo nowych, konkurencyjnych firm które robią dobry pellet. 860zl za Olczyka to bardzo dobra cena, a kaloryczność piszą 16,5MJ bo tak mówi norma A1. Jeśli to iglak to ma dużo więcej. Mniej kaloryczne są pellety liściaste i mieszane. Chociaż ten co mam ma 17,4MJ i w porównaniu do certyfikowanych które próbowałem, mocą od nich się nie różni. Fakt, że popiołu jest więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście na fali Eco sprzedawcy chcą zarobić szybko i ceny są zbyt wysokie. Efekt taki że wielu pelleciarz przeszło lub przejdzie na gaz lub pompę ciepła. Są dotacje i nie jest to już tak bolesne cenowo. Ja chyba ostatni sezon będę z pelletem. Nie będę się martwić o składowanie, czyszczenie pieca i poszukiwania tańszego pelletu.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.