Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Kupujecie Dobry Pellet?


sambor

Rekomendowane odpowiedzi

Osobiście, nauczony doświadczeniem, nie patrzę na kolor pelletu. Obecnie używam takiego za 660 zł i na tę chwilę nie zamieniłbym go na żaden inny. Spala się w pył, którego zresztą jest bardzo mało, moce palnika musiałem zredukować na minimum, żeby zbyt szybko kocioł nie dochodził do zadanej. Kolega w Biawarze też go używa i twierdzi, że niczym nie różni się od certyfikowanego za 1050 zł, którym palił do tej pory, oczywiście oprócz koloru i ceny

 

 

IMG_20191103_211325.jpg

Edytowane przez Benton661
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

oczywiście, że są niecertyfikowane dobre. Ja taki zmienilem na Olczyka bo był klopot z terminem dostawy. Już nie kupie Olczyka i wracam do poprzedniego. swoją drogą mam klopoty z tym forum. dostaje powiadomienia a rzadko strona mi sie otwiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Drugi sezon zacząłem palić pelletem "No name" od tego samego dostawcy i nie wiem co to spieki, a na workach nie ma żadnych napisów, certyfikatów i jak widzę opisy kolegów że palą pelletem z ceryfikatami, DIN-ami i co tam jeszcze, to pytam się czemu ten pellet znane nazwy często tu na forum przywoływane powodują tyle problemów. Niech mi ktoś to wyjaśni. Wiem mi też może trafić się partia że zaczną się problemy, ale póki co jest dobrze - w popielniku pyłek, Kipi ładnie się czyści tylko jeden problem jest - trzeba zasobnik uzupełniać raz w tygodniu i popielnik czasami czyścić.

Po tym jak przeszedłem ze "śmieciucha" na pellet rozleniwiłem się strasznie. Tylko pomyśleć że przez tyle lat musiałem rozpalać codzienne w piecu i doglądać tego.

Może kiedyś sprawdzę jak pellet z Certyfikatem i DIN-em się pali i będę miał porównanie, ale póki co mam zapas na zimę.

Pozdrawiam wszystkich peleciarzy, oby żadnych spieków nie mieli.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@slawul, Ile płacisz za tego no name?

Edytowane przez Benton661
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Benton661 za tego no name płacę 750 zł.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska to taki kraj gdzie można sprzedawać  żarcie czy pellet  z  lipnym certyfikatem i czasami można to robić latami zanim ktoś to sprawdzi.

slawul

Daj namiary na ten pellet za takie pieniądze to może być nawet przeciętnej jakości

 

Edytowane przez Marek33K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd jesteś? Większość ludzi w tym wątku pali pelletem 650-750zł i nikt nie płacze. Byle był z drzewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

podłącze się ja kupiłem wspólnie z sąsiadami 24 tony takie pelletu jak w załączniku za 730 zł z dostawa do domu,wszystkie piece które posiadamy Kostrzewy  PALNIKI VG nie dają rade tzn spieki spieki i spieki  natomiast ci co maja kotły z palnikami kipi to u każdego ok

20191118_092904.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy że na palnikach Kipi nie powstają spieki a na Kostrzewie są?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet jak serwisant ustawiał piec na sondę itd , spieki SA takie twarde ze ciężko je nawet  roztrzaskać jakby siatka metalowa była w środku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby tak ale sadzy brak , sprężyny ładnie wypalone  bialutki nalot. To co zmienić żeby było ok? dymek z komina jasny bialutki jak para.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.