Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Kupujecie Dobry Pellet?


sambor

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

A tak w okolicy Bydgoszczy ma ktoś jakiś ciekawy pellet za rozsądne pieniądze znaczy mniej jak 800 zł . Producenci twierdzą że z powodu epidemii spadła produkcja mebli  i brak surowca  więc ceny rosną .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze będą straszyć . Szukać i jeszcze raz sukać . Ja w ubiegłym roku kupiłem bardzo dobry  zresztą pellet Poltarex u pośrednika za 1000 zł , a w ty roku zawołał 1080  za tonę . Poszukałem i kupiłem pellet ( po uprzednim zakupie kontrolnym 5 worków ) po niecałe 850 . Można ?   Można !  Za mało znajomych narazie w okolicy z kotłami na pellet , bo można by taniej ukraiński po 700  tylko  ,że 20 ton .   To na 6 czy 7  chętnych można by wyrwać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja już dawno trąbię że straszą. Konkurencja większa, pellet już kilka lat nie drożeje a tylko przypomnę że Lava 10 lat temu kosztowała 870zl gdzie najniższa krajowa wynosiła 984zl. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.08.2020 o 12:53, mikifac napisał:

Witajcie

A tak w okolicy Bydgoszczy ma ktoś jakiś ciekawy pellet za rozsądne pieniądze znaczy mniej jak 800 zł . Producenci twierdzą że z powodu epidemii spadła produkcja mebli  i brak surowca  więc ceny rosną .

Mój producent też podobny tekst zamieścił, Z powodu pandemii ilość trociny mocno ograniczona więc ceny pójdą w górę "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziwne bo z powodu pandemii i braku eksportu na zachód w takiej ilości jak kiedyś, większość mocno obniża ceny bo magazyny pełne. Przypominam że ponad 70% pelletu idzie za granicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na próbę kupiłem ponad  3  m3  trocin  świerkowych za  jedyne  200zł transport w swoim zakresie , wartość opałowa tych trocin to równowartość  około 800kg pelletu . Dosypywałem   30% trocin do 70% pelletu  i spalało idealnie  nawet pelelt  lepiej dopala   . 

Czysty Zysk  tyle że trzeba mieszać z głową  nie   50/50  szczerze polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecaj bo nie masz kotła do trocin. To że spala nie znaczy że zawsze będzie ok. W razie awarii jesteś w pupie. 

Poza tym liczysz trochę nie tak, bo do tony pelletu potrzebujesz 6-7m3 trocin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile teraz "krzyczą" za Smile?

Edytowane przez radik81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

2 tony kupione 750 brutto z dostawą   mieszanka liściasto 70% iglasty 30% zobaczymy  zaryzykowałem bez kontrolnego zakupu . Jeszcze takim nie paliłem zobaczymy . Ciekawe jak z kalorycznością .  W przyszłym tygodniu ma dojechać 2 tony iglastego 80% liściasty 20 % za 790 brutto z dostawą.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie możesz włożyć do słoja z wodą i zobaczyć czy nie pływa i jak się rozpuszcza. Potem po wysuszeniu możesz obejrzeć co jest w środku. Ważne żeby pellet miał jak najniższą wilgotność a prawdziwy test będziesz miał w kotle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

Czy macie namiar na dobry pellet w okolicach Poznania? Ja palę aktualnie włoskim i nie jest zły,ale jak widzę,że kupujecie dobry za 700-800 zł to człowiek też by chcial...

Aktualnie płacę 900 zł za tonę z dostawą.

 

Będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Ukrainę, złego słowa nie powiem.

 

14 godzin temu, wojtas85 napisał:

Pale przemyslowym a2 po 500 zl i

A2 to nie przemysłowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.09.2020 o 17:24, wojtas85 napisał:

Pale przemyslowym i jest ok. 

A co takiego jest OK?, spalając najgorszy syf jaki można wyprodukować... Pewnie jeszcze się  przed sąsiadami chwilisz jaki Ty to  jesteś EKO. 

Nie kompromituj się człowieku, bo takie teksty działają na mnie ja płachta na byka. 

Przemysłowy, to ***, a trocin jest tam może ze 30%.

 

Edytowane przez Trener40
Wyedytowano wulgaryzm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trener40

Nie ma zadnych przeciwskazan prawnych do spalania pelletow gorszej jakosci. Jezeli mi doplacisz 500 zl do kazdej tony to prosze bardzo. Mam bufor wiec idzie to na mocy max i z komina spaliny sa praktycznie niewidoczne. Pale tym co mi pasuje i na co mnie stac wiec sie ***.  

Ty pewnie jestes super EKO cool trendy, masz auto elektryczne i teczowa flage przed domem.

 

Edytowane przez marcin
Wyedytowano wulgaryzm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja palę tzw przemysłówką, nazwa Pellet REGA 8 mm. Wypala sie praktycznie na pyłek, z komina widac tylko podczas mrozów parę. Cena około 550zł/tona i niech mi malkontenci nie mielą jęzorem, że skład to 30% trocin. Trzeba spróbować i zobaczyć, a potem podejmowac się dyskusji.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palisz tym co ja , ale to jeden z nielicznych za tą cenę który jest ok i nawet sosenką coś tam pachnie , w zeszłym sezonie kupiłem za te same pieniądze dwie tony gdzie indziej i byś się zdziwił jaki syf potrafią produkować ,sam na siebie klonem tak że kupując taki tani pellet trzeba bardzo uważać .Jak zaczynałem palić ta regą jakieś 5 lat temu to kosztowała 380 zł w bikbaku to była taniocha teraz już chyba 570 zł kosztuje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.