Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Kupujecie Dobry Pellet?


sambor

Rekomendowane odpowiedzi

W poprzednim poście zamieściłem  zdjęcie obydwu pelletów , porównajcie sobie  ,  Pellet Olimp zamawiany u przedstawicieli Kostrzewy w  Żywcu  3 lata pod rząd i  cały czas  był taki  szary bury i śmierdział kitem , na bank  dodali w produkcji  płyt paździerzowych.   Oczywiście że mieszam  tego  Olimpa z tym ''leśnym'' pelletem  przeca go do grobu nie wezmę a mam tego gdzieś około  ponad  50 worków

pellet 2.jpg

Edytowane przez Marek33K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30stu przedstawicieli  Stelemetu na tym forum też nie miało problemu  i  prezydent Trzaskowski też nie widzi problemu w  tym że  oczyszczalnia Czajka nie chodzi tak jak  zamierzali .

Koniec kropka , dobry pellet pachnie trocinami lasem jest jasny w  kolorze  drewna z którego powstał spala się  na  drobny popiół , mój Olimp od 3 lat  zostawia spieki i pachnie  kitem do  uszczelniania okien , zakładam że to pozostałość jakiegoś  spoiwa a  ciemny kolor to  stare meble zmielone wraz z  plastikiem .  Innego wytłumaczenia  nie  widzę .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Marek33K napisał:

mój Olimp od 3 lat  zostawia spieki i pachnie  kitem do  uszczelniania okien , zakładam że to pozostałość jakiegoś  spoiwa a  ciemny kolor to  stare meble zmielone wraz z  plastikiem .  Innego wytłumaczenia  nie  widzę .

To jakaś paranoja - od 3 lat palisz tym co złe?

Oj coś nie tak z tym paleniem albo palaczem!

Jakbym tak miał to od razu bym to wywalił, albo nie kupował powtórnie, nie pali się certyfikatem czy marką, tylko paliwem, które jest OK.

A ty  się od 3 lat męczysz - co za masochizm pelletowy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kupował ten Olimp po 600zl.

Poza tym, nie każdy dobry pellet musi być jasny i pachnieć lasem bo mieszane już tego typowego zapachu aż tak mocnego nie mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom zakupiłem z   8 paletami pelletu ,potem bez  zagłębiania tematu zamówiłem pellet u tego samego sprzedawcy w Żywcu.

W międzyczasie  zdobyłem trochę wiedzy  na tyle żeby wiedzieć co jest nie tak z  ustawieniami  palnika i jakością pelletu.

 

Sambor   weź wyluzuj trochę bo ten sarkazm zaczyna mnie ***

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie używać wulgaryzmów
  • Nie zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.11.2019 o 19:38, Marek33K napisał:
30stu przedstawicieli  Stelemetu na tym forum też nie miało problemu  i  prezydent Trzaskowski też nie widzi problemu w  tym że  oczyszczalnia Czajka nie chodzi tak jak  zamierzali .
Koniec kropka , dobry pellet pachnie trocinami lasem jest jasny w  kolorze  drewna z którego powstał spala się  na  drobny popiół , mój Olimp od 3 lat  zostawia spieki i pachnie  kitem do  uszczelniania okien , zakładam że to pozostałość jakiegoś  spoiwa a  ciemny kolor to  stare meble zmielone wraz z  plastikiem .  Innego wytłumaczenia  nie  widzę .
 


A mnie *** taki sarkazm.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie używać wulgaryzmów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.11.2019 o 23:14, Marek33K napisał:

Sambor   weź wyluzuj trochę bo ten sarkazm zaczyna mnie wkurwiać

Jakie to prostackie i typowe - chce się coś doradzić a ten się ***, rób to dalej, typowe zachowanie prostaka.

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie używać wulgaryzmów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam obecnego olimpu, ani tego którym paliłem na początku przygody z pelletem - z lat 2011 i 2012, właśnie on był  bardzo jasny,

natomiast mam awaryjną ( żelazny zapas) paletę lawy z lutego 2012,

Nadal jest dobra, milo leżakowania przez ponad 7 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy te 850zl za Lave trzeba było dać, ale to wszystko zależy od rejonu Polski, niech sam odpowie, też mnie to ciekawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze... Prawie 8 lat temu i taka cena... Pewnie to był jeden z najdroższych w Polsce. Dziś kosztuje 1000-1050, więc dużej podwyżki nie zrobili przez te lata... Zresztą konkurencja też nie spała, więc i ceny nie mogli windować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może lepiej i nie wiedzieć, bo okaże się, że to paliwo niezbyt ekologiczne i dotacje diabli wezmą...

A tutaj fragment z artykułu, który sporo wyjaśnia co do koloru ...

• Czarne pellety uzyskuje się z drewna mającego korę i z drewna dotkniętego zgnilizną z powodu nieprzestrzegania technologii…

• Szare pellety uzyskuje się z nieokorowanego drewna, pellety mają wtrącenia z kory. W przypadku zmniejszenia wielkości wiórów wtrącenia mogą być niewidoczne, ale pellet będzie miał ciemny odcień.

• Jasne pellety uzyskuje się z wysokiej jakości okorowanego drewna. Jasne pellety mają większe oddawanie ciepła, mniej się kruszą oraz są odpowiednio droższe, niż pellety szare i czarne.

Edytowane przez SONY23
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten znowu swoje. To co zacytowałes powyżej to bzdury. Po drugie kup czystą trocine sosnową, bez kory ani zanieczyszczeń, w dodatku suchą (chyba że masz czym wysuszyć), rozdrobnić do odpowiedniej wartości, potem uzyskać odpowiednią wilgotność aby speletowac i na koncu żeby miało te 6-8% wilgotności. Jakieś dobre 6m3 trocin potrzebujesz żeby taką tonę trzasnąć. Do tego kombajn Gropela za kilkadziesiąt tysięcy złotych żeby to wszystko odpowiednio sprasować i możesz robić nawet na własny użytek. Do roboty!

 

@Trener40 Lave można było kupić w okienku przed sezonem po 950zl

Edytowane przez eliks
  • Nie zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie. Jak nie masz odpowiedniej trociny to pelletu z tego nie ukrecisz. I podtrzymuje to co napisałem a propos głupot na temat koloru pelletu. Nie widziałem czarnego, nie miałem styczności z szarym, nawet mając typowo przemysłowy. A są firmy którym matryce przyciemniają pelet i nawet mając czystą, iglastą trocine wychodzi nam ciemnawy pellet, ten certyfikowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że mamy na rynku typową polską wolną amerykankę. Kombinuj i kradnij dopuki możesz. Niech martwią się ci co to kupią... Ja z zasady nie wierzę w żadne certyfikaty, świadectwa czy inne papierki potwierdzające cokolwiek. Skoro wydają je nasi rodacy, to jest jak ze wszystkim...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no certyfikaty nie są tylko krajowe. Nawet masz np. czarną listę firm które takie certyfikaty podrabiali czy produkowali dalej pod tym szyldem gdzie certyfikat już nie istniał. Ten papierek to gwarancja tego co jest napisane na worku i również opcji zwrotu pelletu jeśli nie będzie Cię zadowalał jakościowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.