Skocz do zawartości

Olejek78

Forumowicz
  • Postów

    96
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    2

Treść opublikowana przez Olejek78

  1. Nie mam Fenixa lecz Lagunę j jak kupiłem raz bardzo długi pellet to też potrafił się zawieszać w zbiorniku, ślimak podawał ale robiła się wolna przestrzeń i nie chciał opadać na dno.
  2. Mi Columbus rok temu za instalacje 4,8kwp wycenił na płaskim dachu 37k za płatność gotówką rabat 2k, znalazłem firmę co za instalację 5,6kwp zrobiła mi za 24200 . Okazało się że ta sama firma teściowi 3 lata wstecz też robiła instalację.
  3. U mnie od 02.10 grzeję klimą 3x2,5kw na górze razem 91,7 kwh prądu na dole 3,2kw zużyte 47 kwh . Kocioł peletowy obsługuje na chwilę obecną kuchnie + 2 drabinki w łazienkach i 2 grzejniki na korytarzach, sterownik w kuchni ale od 02.10 może 3 razy odpalił sie na dogrzanie w kuchni. Cały nadmiar ciepłej wody z kotła po dogrzaniu bojlera wypychane jest na te grzejniki i jak na razie starcza to w domu średnio 22,5 bez obniżeń nocnych.
  4. Pomyśl nad taką wygłuszoną skrzynią, tylko dobrze by było zamontować tam jakiś wentylator by przez obudowę był wymuszony obieg powietrza chłodzącego agregat. A zastanów sie nad konwersją na gaz z butli są w internecie takie zestawy, praca na gazie obnirza cjalas agregatu i to sporo jedyny minus spadek mocy o około 10%
  5. Witam. Tak wpadłem na to ogłoszenie przypadkiem, cena atrakcyjna a jakość. Spotkał się ktoś z tym wynalazkiem warto by było się tym zainteresować czy jest tyle warte co pellet z łuski słonecznika. https://www.olx.pl/d/oferta/pelet-agro-ekologiczny-CID628-IDQoL8j.html?reason=extended_search_no_results_last_resort
  6. Raczej nie, ja mam kocioł pelletowy z wbudowanym naczyniem przeponowym ale naczynie jest zbyt małe dla ilości wody w układzie więc instalator zamontował dodatkowe wpięte w instalację. Lepsza wieksza pojemność rozprężana instalacji niż za mała lub wcale, przecież nie wszystkie kotły mają takie naczynia więc nie ma tu przeszkód.
  7. W 2020 na jesień kupiłem kilka worków na próbę bo cena w okolicy była dobra, palił się dobrze nie wyróżniał niczym od tych zwykłych z certyfikatem. W popielniku czysto bez spieków w kotle też dobrze temperatura spalin też w normie.
  8. Raczej na pewno nie https://www.kingpellet.pl/king-pellet-brown.htmla dotego strasznie dużo popiołu z tego i jasno jakby prze tleniony był płomień
  9. @daromega jak tam sprawdzałeś może jaki zużycie ma na 1 godz przy obciążeniu np 50% lub 30% mocy agregatu i czy podłączasz może uziemienie na czas pracy ?
  10. Zapytaj kolegi @Pieklorz on tu najlepiej ogarnia temat SV200
  11. Przecież to sama ekologia i czysta bio masa 😁. A tak serio w okolicy się ruszyła podaż pelletu bardzo dużo ludzi co mają eko groszki zaczęła mieszać z pelletem, cena u producenta na zeszły piątek 26 za worek a w czwartek był jeszcze po 23.
  12. Ja swego czasu rozpalałem w kopciuchu pelletem ale to 50-100 ml ona lałem, bo z brydną to może kiepsko być kumpel kupił do rozpalania grila i co chlusnął to zgasło okazał się że miało to tylko 60 i raczej do tych co wewnętrzne smarowanie tym preferują 😉
  13. Tutaj coś masz jak dobrze widzę to klasa 4 - sprawność kotła wynosi min. 82% https://kotly.com/pl/blog/kotly-i-piece-w-5-klasie-emisji-spalin-pn-en-30352012-n9
  14. To sezon 21/22 został zakończony ogrzewanie co/cwu w domu temperatura 23 bez obniżeń nocnych z wynikiem 3765 kg i na nowy sezon zostało mi 1830 kg , mam nadzieję że starczy na sezoni 22/23 resztę będę chciał dogrzać klimatyzatorami w ilości 4 szt ewentualnie zostaną same łazienki kotła.
  15. Ewentualnie taki Black Star 10kw https://www.pelletexpert.pl/blackstar kocioł który naprawdę dobrze pracuje nawet na małej mocy, tylko poszukaj kumatego instalatora. A kocioł Daspell to produkt Heiztechnik jest tu o nich temat mają problemy z pękającymi palnikami ponoć z win użytkownika
  16. To zależy jak mały ten domek dla jednych to 80m a dla innych 350m więc coś więcej a najlepiej zacznij od wypełnienia a[likacji dość żęte lnie bo inaczej to szklana kula ci pozostaje. I przedstaw wynik na forum https://cieplo.app
  17. Z tego co się orientowałem i dostałem wycenę na Gree Lomo Luxury plus to ona posiada grzałkę elektryczną kartera sprężarki więc nie ma problemu z wystartowanie przy większych mrozach. Natomiast Gree pular nie ma ale powinien według producenta grzać do -15c, te -15 to taki standard w klimatyztorach.
  18. Dzisiaj to prawie wszystko Chińskie, Gree zajmuje się tylko produkcją klimatyzatorów więc niby pilnują standardu. U mnie na ulicy lekarz ma 7 klim w tym 5 Gree i 2 najstarsze made in ? jeden bodaj MDV. Instalator polecił mi jeszcze jakąś grecką https://www.inventorairconditioner.com/air-conditioning/wall-mounted-air-conditioners/supreme-suvi-wfi twierdząc że tam dają radę w 40+ to u nas tym bardziej się sprawdzi. A reszta wyjdzie w praniu, dla mnie wygląd nie ma większego znaczenia bo i tak skrzynkę z plastiku trza na ścianie powiesić obok obrazka 😉 ważne by działało i się nie psuło, na decyzję miałem mało czasu bo oferta cenowa była ważna 3 dni. Nie dość że idą do góry to zaczyna brakować na rynku, inny instalator twierdził że nie które niby na stanie mają a jak przychodzi co do zakupu to trzeba czekać nawet i miesiąc za towarem. Może znajdzie się jeszcze ktoś kto by podzielił się doświadczeniem z grzania klimatyzatorem w okresach przejściowych. A w HYUNDAI ponoć z czasem trzeszczą bardzo plastiki.
  19. Generalnie to klimatyzatory te tańsze nie wiele się różnią między sobą, w zasadzie to zbędne gadgety za które trzeba dużo dopłacać. Chyba że chcesz dogrzewać poniżej -15 to szukaj takiego z grzałką w karterze i tacy ociekowej, a jak zależy ci na efektywniejszej pracy to taki z +++ na chłodzenie i przynajmniej ++ na grzaniu w tedy warto jeszcze dopłacić. Mi dwóch instalatorów odradzało np LG bo mieli z nimi kłopoty jak twierdzą firma idzie w cięcie ostre kosztów i kiepsko się z nimi układa współpraca. Wybrałem Gree pular model z 2021 i ma te podstawowe rzeczy czyli działa z aplikacji regulacja żaluzji w pionie i poziomie też z apki(choć to ustawia się raz i gra) jonizator i samo czyszczenie na chłodzeniu. Cena montażu zależy od długości instalacji, niby taki standard to 3-4 m czym dalej to drożej, raczej pesymistycznie podchodzili do multisplita a taki miał być na piętrze jeden agregat z trzema klimatyzatorami nad takim się zastanawiałem. Po pierwsze to droższe w zakupie i montażu w razie awarii cała góra unieruchomiona do tego dochodziw moim przypadku pompka(i) skroplin i tutaj trzeba pilnować bo albo bardzo drogie i mniej awaryjne lub tańsze i bardziej kłopotliwe. Wybrałem trzy jednostki Gree 2,5 kw jak patrzyłem to można to jakoś spiąć razem w sieć domową ale nie przyglądałem się temu tematowi bliżej, czekam jeszcze na montaż tych jednostek na dole w salonie mam 3,5 kw na 50 m i powinno do chłodzenia wystarczyć. Przy tych najtańszych np. Kaisai w opisach nie widziałem żeby był to klimatyzator z inewnterowy.
  20. Do kopciucha trzeba mieć jeszcze co włożyć by palić, jak wieść się niesie grozi nam deficyt na 9-10 mil ton węgla więc w lasach będzie wojsko jak podczas stanu wojennego co by wszystkiego nie wyciąć. Może trza zacząć zbierać opony i palić by szybciej się klimat ocieplił to i problem z ogrzewaniem zimą się skończy 😁 Jak zimą włączą 4 lub 5 stopień zasilania to i grzałki nie wiele pomogą.
  21. Ja kupiłem takie coś fabrycznie przystosowane go gazu https://ks-power.pl/product/inverter/ks-2100ig-s/ i po wstępnym dotarciu agregatu i obciążeniu go mocą 1030 wat przez godzinę spalił mi 530 gram mieszanki propan-butan z butli czyli jakieś 1,02 litra płynnego gazu.
  22. Nie jestem pewien czy to tanie i ekonomiczne tu masz stosunek 1:1 kw prądu do wyprodukowania 1 kw ciepła. Teść w nowym domu, miał założyć gaz ale go w ciula zrobili i zaczynała się zima więc na szybko zamontował pie elektrodowy do podłogówki i panele 5 kw na dach. I coś nie bardzo na tym wyszedł teraz znów jest na etapie przyłącza gazowego bo zwykła grzałka elektryczna może i tania ale nie zbyt ekonomicznie wydajna. Pomyśl o np klimatyzatorze i dogrzewaniu w okresach przejściowych tutaj masz stosunek mniej więcej 1:4.
  23. U mnie butla gazu wystarczała na 2 miesiące teraz średni wzrost poboru prądu przez płytę indukcyjną to 2 kwh prądu na dzień. Natomiast boiler 100l w okresie letnim 4 osoby i przeważnie prysznic średnio 2.3kg pelletu na dobę teraz zużycie prądu przez 72 godz to 18 kwh .
  24. U mnie w okolicy eko workowany po 2200-2500 za tonę na zapisy i max 2 palety dramat. Natomiast pellet w mojej okolicy też podrożał i na początku tygodnia wołali 19 zł za worek i do 10 dni oczekiwania. Zaczynam się zastanawiać czy moja Laguna poszła by na kukurydzy w takiej stacyj 😉 https://www.tygodnik-rolniczy.pl/articles/rynki-rolne/cena-kukurydzy-nawet-1000-zlt-jakie-sa-aktualne-ceny-skupu-zboz/
  25. Sądzę że 12 kw powinno wystarczyć ale sprawdź sobie, będzie bardziej wiarygodnie https://cieplo.app A później wklej wynik łatwiej coś doradzić.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.