Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Kupujecie Dobry Pellet?


sambor

Rekomendowane odpowiedzi

Ta Rega według producenta nadaje się tylko do kotłów z podajnikiem na ekogroszek.

Macie coś sensownego w dobrej cenie?

Edytowane przez pilot173
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak producent podaje , w kipim spala się bardzo dobrze , na samym początku paliłem nią w podajniku tłokowym i też bez problemu , ma tylko więcej popiołu . Dlatego Trzeba sobie spróbować trzy się komuś nadaje a później kupować .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dokładnie jak w temacie Jak Kupujecie Dobry Pellet?

Promocja Barlinek za 750 zł brutto z dostawą  tona super cena za 68 worków 15 kg rewelacja brać wybierać nie żałować  , mój piec jeszcze takiego nie zjadał ******

***** no odkupiony od sąsiada  przerobił się na  gaz ot taka  promocja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Trzy tony pelletu Made in Ukraina w kotłowni. Kostrzewa dała radę więc myślę, że Laguna łyknie go bez problemu. Cena 750 zł za tonę, transport gratis.

20200912_184501.thumb.jpg.1c97e59f4c35a8b7806f714f1b84089a.jpg

20200730_114000.thumb.jpg.f45eea915ba9a0f657a7a5d1a0ac2e56.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe. Nie na oko 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta Ukraina którą miałem pierwszego sezonu wyglądała identycznie jeśli chodzi o kolor i wygląd pelletu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 tony Lavy po 890,- ,  transport darmowy z Kłodzka do Lądka Zdroju

Powróciłem do certyfikowanych po 2 latach palenia "noname'ami", gdzie za tone bez certyfikatu płaciłem 900,- + 20 złotych za dowóz za tonę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może dlatego kosztuje 890 a nie 920 jak Olimp w tym samym sklepie, a Olimp chyba ma certyfikat...  

;)

Lava:

  DIN EN 14961-2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Certyfikat Lavie skończył się w listopadzie 2013. Ma obecnie certyfikat jakości i FSC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, eliks napisał:

Ta Ukraina którą miałem pierwszego sezonu wyglądała identycznie jeśli chodzi o kolor i wygląd pelletu.

@eliks czemu z niego "zrezygnowałeś"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrezygnowałem, ale w trakcie testowałem kilka innych, trafiłem na tego Smile Pellet a jak chciałem domówić to Ukrainy akurat nie mieli, pojechałem do Straszew i już tam zostałem.

1 godzinę temu, Tobiasz29 napisał:

Czyli rozumiem, że jakiś certyfikat Lava jednak ma.

Ma taki certyfikat który nie daje gwarancji jeśli chciałbyś reklamować pellet. Lava ma swoje wpadki ale to bardzo dobry pelet 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Pierwszy sezon z pelletem, więc jest niepewność co do opału. Przeprowadziłem test z wodą dla 3 różnych marek i wydaje mi się, że numer 1 i 3 są OK, a nr 2 już niekoniecznie. Wiadomo, że prawdziwy test wychodzi w piecu, ale przy tych temperaturach piec chodzi jedynie dla C.W.U, więc idzie powoli.

Numer 1 - Lava (1050 PLN / tona):

lava1.thumb.jpg.d19fdfbcb6cdd7e83812c2b161148680.jpg

lava2.thumb.jpg.51e7ffe6db9ce59ed63f8d95fe0b1b71.jpg

 

Numer 2 - no-name, według sprzedawcy z czystej trociny sosnowej (820 PLN / tona):

sosna1.thumb.jpg.bde0407037f85d7c613efe46ec9e67c1.jpg

sosna2.thumb.jpg.7676c9f54b886439d73180becc68c5f2.jpg

 

Numer 3 - Olczyk (890 PLN / tona):

olczyk1.thumb.jpg.f3fefd9c13d6897ee4fba70b1cdc9b11.jpg

olczyk2.thumb.jpg.5b55dc2d076a0b6339a030c53cce025d.jpg

 Warto się ładować w numer 2 lub dopłacać do Lavy, czy brać tego Olczyka?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał Olczyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, stg20 napisał:

Numer 2 - no-name, według sprzedawcy z czystej trociny sosnowej (820 PLN / tona):

sosna1.thumb.jpg.bde0407037f85d7c613efe46ec9e67c1.jpg

sosna2.thumb.jpg.7676c9f54b886439d73180becc68c5f2.jpg

 

 

 

 

Ten sprzedawca/producent chyba zapomniał wspomnieć, że trochę kolorowych płyt mu się pocięło. glupek2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

I dobrze. U mnie w okolicy koleś robił coś z mebli, teraz przebranżowił się na pellet ze zrąbki bo go zaczęli ścigać. W sumie jedno i drugie to chłam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imo to się jeszcze będzie długo ciągnąć. U nas prawo musi być skomplikowane aby prawnicy mieli co robić a kombinatorzy mogli zarabiać i nas robić w %^ja.
Ja jeszcze swojego Stalmarka nie zainstalowałem. Kotłownia w remoncie (płytki). Ale już niebawem...

Podpowiedzcie co kupić w okolicy Kielc. Ma być taki abym zapomniał o kotłowni bo nie mam na to czasu - nawet jakbym miał płacić więcej za niego. Ma być eko i rozsądnie. 

Aby zminimalizować zużycie dokleiłem jeszcze 12cm styropianiu do elewacji, ociepliłem też w dół do poziomu ławy fundamentowej. Niżej się nie dało bo ława nie od szalunku tylko lana w wykopaną dziurę. W sumie na elewacji mam 22cm izolacji z czego 10cm lambda 0,4 + tynk a później na to jeszcze 12cm labmda 0,31 + tynk. Na rogach dokleiłem 15. Ciekawe jakie będzie zużycie. Przed ocieplaniem szło ok 3,2T Ekogroszku (prócz ostatniej zimy gdzie poszło tylko 2T).

Edytowane przez JakubS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja uwagę w tym materiale przykuło coś innego.

Cytat

Ministerstwo Klimatu odpowiada, że przestępcą jest ten, kto nimi pali.

Wychodzi na to, że to użytkownicy muszą dopilnować jakości zakupionego opału nie mając do tego narzędzi i wygląda na to , że wielu z nas stanie prze wyborem zaryzykować i zapłacić mandat, czy szukać instytucji, która wykona nam badania paliwa na nasz koszt.

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.