Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Kupujecie Dobry Pellet?


sambor

Rekomendowane odpowiedzi

No to fajnie. Teraz wystarczy zaprosić kogoś z analizatorem żeby dawkę paliwo/powietrze ustawić i już. Na pewno musisz mniej dmuchać, ale znowu nie za mało żeby Ci nie smolił 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.11.2019 o 21:27, Benton661 napisał:

Obecnie używam takiego za 660 zł i na tę chwilę nie zamieniłbym go na żaden inny.

Jakieś namiary? Nie wiem czy można na forum to jak możesz na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Gość Visitor1230

Ostatnio wziąłem na próbę trzy worki pelletu. Blue pellet swierkowo-sosnowy. Ilość spiekow minimalna. I bardzo drobne. Na moje wymagania będzie ok poniżej foty. Ilość popiołu po szeesciu cyklach ładowania bufora. Cena 900. Zmieniam bo cena olimpa i lavy przekracza już poziomy absurdu.

E45ED6FA-DC95-4AAD-83B4-C3598AD0C02C.jpeg

A4CB0ED7-41F4-4F65-91A8-B80FA0542B17.jpeg

AB9FF9A6-F2A0-4776-BDF3-ED98614750E9.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Visitor1230 powiadasz po 6 cyklach ładowania bufora, czyli z tych 3 worków pelletu? Ile taki cykl Ci zajmuje czasu mniej więcej i masz bufor na CO?

6 minut temu, Visitor1230 napisał:

Zmieniam bo cena olimpa i lavy przekracza już poziomy absurdu.

Faktycznie gdzie się czyta to tylko olimp i lava, ale z drugiej strony ludzie pokazują jakie spieki mają. Ja drugi sezon palę no name i nie wiem co to spieki, co to certyfikowany pellet. Moim zdaniem to przereklamowany pellet. A z drugiej strony słyszałem o tym blue i widzę że nie gorszy od innych.

Pozdrawiam slawul.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do jakiej temperatury grzejesz bufor? Bo mój 1000l też około 1,5h grzany do 61 dól 64 góra teraz

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Blue Pellet musisz uważać podobnie jak na Light Pellet bo worki w całej Polsce te same ale producenci różni. Ja się kiedyś skarżyłem na Light Pellet z Pietrzwaldu który fajnie wyglądał, jasny, ładne worki ale się okazało że miał jakiś dziwny zapach. Potem przy jakimś badaniu wyszło że dodawany jest jakiś środek który występuje w plastyfikatorze do betonu. Ale do rzeczy, na palecie obok składali Blue Pellet. Leżały tych worów pełne ryzy.

 

Edit: no i ten Light Pellet był mało kaloryczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz z dobrego miejsca, bo tłumacze że worki kupujesz jak chcesz i robisz gdzie chcesz. Ja też próbowałem pelet z certyfikatem ale jak się okazało że różni się tylko i wyłącznie ilością popiołu to nie zamierzałem do tego dopłacać 250zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo zdanie. Kupiłem Olczyka i niby ok ale nie certyfikowany, który brałem poprzednio był lepszy pod każdym względem. Jestem w sumie rozczarowany Olczykiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie podpowiedzcie , bo przymierzam się do pelletu na palnik retortowy, jaki skład powinien mieć , liściaste, iglaste ,słoma mix jakiś, rzepak może ? czego unikać ? nie chodzi mi o nazwy bardziej o zawartość palność i kaloryczność , rozumiem że ma nie być z płyt osb ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. z jakiego drewna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakiegokolwiek, bez dodatków. Teraz palę noname liściastym, przedtem Olimpem. Nie ma różnicy. (Ferroli Biopellet Pro 12 kw.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tobiasz29 co jaki czas czyścić palnik i jak to wygląda? Możesz jakieś zdjęcia podesłać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palnik, o ile mnie pamięć nie myli, akurat w tym kotle czyści się automatycznie, zalecają czyścić popielnik co 3-4 dni (praca ciągła). Robiłem tak przez miesiąc i było ok. Potem zaraziłem się "leniem" i teraz czyszczę raz na 5-6 dni. Na ogół podczas dopełniania pelletu. U tego kotła jest możliwość wsypania cca 100 kg. Ja wsypuję akurat 80 kg. 4 worki po 20 kg wystarczają na cca 5 dni. Przy teraźniejszych temperaturach. Nastawy: CO - 55C, CWU - 50C, termostat bezprzewodowy nastawiłem na 22,5C i trzyma. Inne sprawy (podajnik, nadmuch itd) nastawione fabrycznie. W sumie kocioł jedzie bez przerwy (prawie) juz ponad 2 miesiące, bliżej 2 i pół. Bez bufora, zbiornik 120 litrów, w mieszkaniu 2 osoby. JEDYNYM minusem jest wysokość pieca... z racji ciężaru worków. Jestem na etapie szukania fajnych schodków.  :) (dla żony)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No worki 20kg to nie 15. Czyszczenie palnika masz wydmuchem ale fajnie że daje radę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Pellet Blue dojechał. Cztery dni palone. Popiół jest zdecydowanie ciemniejszy niż z Olimpa. I trochę ciemniejszy niż z Lavy. Zawirowacze zmnienily barwę z kawowej na bialosiwą. Ilość spiekow niewielka. Są kruche.oczywiscie trzeba było pozmieniać przesypy, dawki, nadmuchu i parametry sondy.

3E5B86B6-E0E9-4C3E-B9CC-08D0C35D9205.jpeg

1B851405-3D8E-46D4-AFDA-8261A6905315.jpeg

88EECA33-963A-4743-A8F7-4F6550FB9C98.jpeg

CA2070D2-1936-449F-A07C-12BD5FC6E419.jpeg

A84D11CD-56E6-4F3F-8296-A7066970E17C.jpeg

C37D60BB-6815-49F7-B4D2-587923BA8C60.jpeg

B823864E-5FB0-4BF9-9827-4CBACE8F6CBE.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W popiele z peletu niespalony węgiel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.