Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Kupujecie Dobry Pellet?


sambor

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Ryni napisał:

Moja uwagę w tym materiale przykuło coś innego.

Wychodzi na to, że to użytkownicy muszą dopilnować jakości zakupionego opału nie mając do tego narzędzi i wygląda na to , że wielu z nas stanie prze wyborem zaryzykować i zapłacić mandat, czy szukać instytucji, która wykona nam badania paliwa na nasz koszt.

Polska. Ktoś musi być winny. Któż jest lepszym kandydatem do bicia od konsumenta?

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, 

Trochę między wódkę a zakąskę się wbije ale trudno - ktoś z użytkowników palił juz pelletem Alaska? Podobno ma certyfikat EN plus A1 i wychodzi ze w mojej okolicy to jeden z bardziej sensownych wyborów sądząc po cenie i odrzucając pellet po który musiałbym jechać 100+km żeby kupić kilka worków do testów. 

Pierwszy sezon więc szukam dobrego źródełka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ryni napisał:

Wychodzi na to, że to użytkownicy muszą dopilnować jakości zakupionego opału nie mając do tego narzędzi i wygląda na to , że wielu z nas stanie prze wyborem zaryzykować i zapłacić mandat, czy szukać instytucji, która wykona nam badania paliwa na nasz koszt.

Mają 2 narzędzia, portfel i rozum, ale szukają pelletu, atrakcyjnego cenowo, niestety bez certyfikatu, a to pellet bezklasowy, który produkowany jest nie tylko z czystych odpadów drewna, ale w większości z innych surowców, jak odpady płyt drewnianych poprodukcyjnych, z zakładów meblarskich, zmielonej sklejki,  płyty MDF, zanieczyszczony  klejami, laminatami, i innymi substancjami toksycznymi, taki pellet dedykowany  jest dla przemysłu i spalany przez największe elektrownie i elektrociepłownie.

Jedynie chyba zmiana granulacji pelletu, bezklasowego czy przemysłowegona większy, uniemożliwiający spalanie go w domowych palnikach pelletowych, mogłaby skutecznie zniechęcić indywidualnych użytkowników do kombinowania i kupowania takiego pelletu do spalania w gospodarstwach domowych.

 

Producent również  musiałby w trakcie produkcji wybrać wielkość granulacji pelletu ze względu na jakość prasowanych odpadów.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Animus napisał:

 

Jedynie chyba zmiana granulacji pelletu, bezklasowego czy przemysłowegona większy, uniemożliwiający spalanie go w domowych palnikach pelletowych

Kiedyś kupiłem na próbę ( 2 worki) fi 10 i podajnik zasobnika z podajnikiem palnika  podał bez problemu... Więc oscylowałbym zeby taki syf był produkowany minimum fi 25. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że można w zasypowcach spalić, ale to bez sensu, ponieważ jest to mało ekonomiczne dla użytkownika. Takie wióry szybko pójdą w komin razem z kasą.... 

A jak sąsiad poczuje spalony klej, to może sąsiada podj.. 

Edytowane przez Trener40
Dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego artykułu można wyczytać jeszcze jedną informację, akurat nie związaną z pelletem

"Teraz eksportujemy tam ok. 60 proc. całej produkcji — mówi Adam Sarnaszek, prezes zarządu Polskiej Rady Pelletu i dodaje, że na Zachodzie ludzie zaczynają masowo przerabiać instalacje gazowe w domach na te opalane pelletem drzewnym, bo od przyszłego roku od gazu będzie naliczany nowy podatek w całej Unii (CO2 TAX), co podniesie koszty ogrzewania."

Ciekawe, ile tego podatku będzie. Może najpierw gaz, a później pellet obłożą jakimiś dodatkowymi podatkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już to przeżyłem na oleju, gazie, LPG, miale i ekogroszku - tanizna na początku, a potem jak przynęta chwyci przykręcanie śruby. Miał być jeszcze tani prąd w taryfie antysmogowej, ale podrożał, zanim zdążył potanieć :-) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wwszystkich.

To będzie moja pierwsza zima. Na wiosnę kupiłem pellet od lokalnego dostawcy, 1tone. Nowy dom, wygrzewanie posadzki, ciepla woda itd. Spala się calkiem ok, sporadycznie jakis spiek, ale.to raczej kwestia wygaszania/odpalania w zwiazku z zanikiem pradu kilka razy. Jeśli chodzi o sam pellet wydaje się ok. W teście  wody ok, popiol ok, ale jeśli chodzi o zapach to normalnie wali jak meblami, jakims laminatem, klejem. Pellet niby sosnowy, worki przezroczyste, dymu z komina brak. Zamawiac dalej na nadchodzaca zimę? Mogę go jakoś dokladniej sprawdzic? Kociol to ferroli biopellet pro. Dodam że przy graniu cwu i co dosyć długo dobija mi temp. Na kotle do 70stopni. Jednak nie wiem czy tak ma byc, czy to moze kwestia kalorycznosci pelletu. Cenowo na 2-3t zaoszcZędzilbym ze 200zł. Może ktoś coś jakieś rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, ktos poleci dobry pelet Slupsk i okolice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzeba nam 2x więcej producentów pelletu żeby rynek był normalnie nasycony , ile kosztuje tona czystych trocin a ile tona dobrego pelletu ?    Na Żywiecczyźnie dookoła lasy a producentów pelletu tylko  dwóch  , 3/4 peleltu przywożą ludzie z Polski centralnej  ,to są  jaja jak balony .  W Rycerce Górnej widziałem  zwały  trocin wyrzucone od tak do lasu  , ludzie  gdzie głowa do biznesu ?  potem mówią że my  górale to głupi naród  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację Marku, ale wiesz jak jest, trocina zanim zostanie zmieniona w pellet musi przejść długą drogę, takiej z ziemi nie zbierzesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka długa droga ?  z  tartaku na  kontener  ,potem  stabilizacja wilgotności  , przesianie   i   trocina gotowa do maszyny .

Dziś przywiezione  5 ton  trocin jutro po południu będzie  już  pelletem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trocina spod traka nie nadaje się wprost do pelletowania. "Stabilizacja wilgotności" to wysuszenie trociny do odpowiedniego poziomu, najlepiej wolno, pozbycie się kory, piasku, zmielenie jeśli za gruba, dopiero wtedy robisz pellet. To co piszesz wyżej to może robi pan Heniek w garażu, nie wnikam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po ok tygodniu Olimp bez zastrzeżeń /poza ceną.../; dodatkowo ten sezon z zainstalowanym regulatorem pokojowym + ocieplenie 15 cm styropian 0,038 spalanie dobowe na razie ok 5-7 kg zamiast ok 20 w poprzednim;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś spalał pellet firmy meral pellet z certyfikatem cena 690 a wiec atrakcyjna. Zkoncem pazdziernika zaczynam przygode z paleniem pelletu,kocioł black star fumus 16 kw ekipa z Sopotu bedzie montowac wiec trzeba kupic pellet tylko jaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie to Meral ale raczej M2. Jak na A1 to bardzo tanio. A skąd jesteś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, eliks napisał:
W tej cenie to Meral ale raczej M2. Jak na A1 to bardzo tanio. A skąd jesteś?

Też jestem ciekaw ??

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.