Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Kupujecie Dobry Pellet?


sambor

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Daniel1 napisał:

jak co roku zaczynamy z poszukiwaniem dobrego pelletu :-). Każdemu z czystym sumieniem mogę polecić pellet Fabich. Osobiście go używam, na tą zimę zakupiłem go 4 tony po 850 zł za tonę z transportem  (auto z windą).

 

123.jpg

Witam, super! Bardzo dziękuję za info. A kupowałeś go na jakimś składzie czy prze internet? Podasz namiary ewentualnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem go na składzie w Pile - cena z sierpnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Daniel1 u kogo kupiłeś, podrzuć na priv jeśli nie chcesz robić reklamy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem go na składzie Helena ul. Poznańska 22

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupił Pan ten pellet?

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Daniel1 napisał:

Zakupił Pan ten pellet?

Nie, cena poszła w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Kvothe napisał:

Hej,

Kupilem kilka workow takiego pelletu - robia sie delikatne spieki ale rozpadaja pod dotknieciem palca czy to bedzie problem na dluzsza mete?

https://drive.google.com/open?id=1AzQOljJPW9Jnu09UBYgre6YMDZpJCuD7

Spróbuj pokombinować z nadmuchem. Jak spiek rozpada się po dotknięciu palcem to moim zdaniem żaden spiek.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, reded napisał:

Nie, cena poszła w górę.

To teraz jaka jest cena za tonę. Ja kupowałem ten pellet latem. Obecnie nim pale i sprawuje się super. Do tej pory paliłem lava i sądzę że była gorsza od tego fabicha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam ludzie którzy używają i podobno mega jak za tą cenę. Przed sezonem pamiętam to chodziło po 700zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lukkk86 napisał:

A ma ktoś z twoich znajomych lazara co używają ten pellet ? 

Nie ma różnicy jaki kocioł. Jeśli pellet jest dobry to jest i tyle. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa sezony paliłem  Olimp'em  teraz mam  pellet od lokalnego producenta  ,pachnie lasem   test wodny 100% zadowolenia

Olimp  zostawiał małe spieki   gdzie  lokalny pellet  popiół w postaci  szarego pyłu w 100% wydmuchiwany z palnika.

Olimp  do  weryfikacji   , jest  stanowczo przereklamowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Marek33K napisał:

Dwa sezony paliłem  Olimp'em  teraz mam  pellet od lokalnego producenta  ,pachnie lasem   test wodny 100% zadowolenia

Olimp  zostawiał małe spieki   gdzie  lokalny pellet  popiół w postaci  szarego pyłu w 100% wydmuchiwany z palnika.

Olimp  do  weryfikacji   , jest  stanowczo przereklamowany.

Do weryfikacji to masz ustawienia kotła. Małe spieki to wynik zbyt dużej dawki powietrza. Olimp jest bardziej zbity i przy nieodpowiedniej dawce paliwo/powietrze może być tak jak u Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Visitor1230 napisał:

Jak się palić nie umie to spiek da się zrobić ze wszystkiego.

Są 3 rzeczy które trzeba rozróżnić - zły, niewłaściwej konstrukcji palnik/ kocioł,  niewłaściwy sterownik i niedouczony palacz.

Jak się trafią wszystkie te 3 rzeczy na raz to nie ma siły aby coś dobrego się działo.

Ja np spotkałem kilka modeli kotłów/ palników  których nie byłem w stanie okiełzać, ale to było kilka lat temu.

Obecnie się to mocno poprawiło i sama świadomość palacza też rośnie.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie .Jak czytam wpisy to przyszło mi do głowy przysłowie mojego dziadka był mechanikiem na lotnisku wojskowym . Jak piloci  wracali i narzekali to mawiał  Maszyna gra i gwizda tylko pilot pi..a. Zbyt dosadne  w naszej sytuacji ale coś w tym jest .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.10.2019 o 19:57, Kvothe napisał:

Hej,

Kupilem kilka workow takiego pelletu - robia sie delikatne spieki ale rozpadaja pod dotknieciem palca czy to bedzie problem na dluzsza mete?

https://drive.google.com/open?id=1AzQOljJPW9Jnu09UBYgre6YMDZpJCuD7

Jejku jak dla mnie to prawie spiek gigant chyba że takie ujecie. Ja na moim pellecie za  630 zł nie mam takiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie  ''szpecjaliści''  ustawienia wprowadzałem różne  i przeróżniaste  powietrze było ustawiana w przedziale  45-65 i spieki na Olimpie  były nonstop !!!  do  koloro i zapach  mojego  Olimpu pozostawia dużo do życzenia , pachnie kitem do uszczelniania okien a kolor ma jakiś  taki ciemny/szary brąz .  Pellet od  lokalnego tartaku  pachnie lasem  w  wodzie  rozwala się  2-3x szybciej niż  Olimp  chcecie to wam wyślę  próbki .  Ciągle mam  kilkadziesiąt worków  Olimpa  jak go tylko dodam zaraz pozostają  spieki .

100% pewności że moja partia  Olimpu jest  ''wałkowana''  tak jak  Oczyszczalnia ścieków  Czajka w  Warszawie.

olimp.jpg

Edytowane przez Marek33K
dodane zdjęcie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, to pellet certyfikowany więc z gwarancją. Reklamuj go. 

 

 

Edit: Skąd jesteś?

Edytowane przez eliks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.