Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Kupujecie Dobry Pellet?


sambor

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Trener40

Niby od króla, ale przez tel rozmawiałem chyba z królową ;) 

P. S. 

Wolę kupić z certyfikatem, bo mi jeszcze się ruszt przepali ;) 

Edytowane przez Trener40
Dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pellecik  może tak ale blisko Kielc. I nie z tą panią którą odbiera tel

W dniu 28.05.2020 o 14:30, eliks napisał:

Największą firmą z tanim pelletem jest chyba pellecik.pl. Nawet z kurierem w całej Polsce źle to nie wygląda.

pellecik  ? Chyba tylko blisko Kielc. I napewno nie z tą panią która odbiera telefony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.05.2020 o 11:25, radik81 napisał:

Kupione 3 tony Smile od Libero się skończyły a, że jest dość chłodno i trzeba jeszcze grzać kupiłem 10 worków Olczyka A1 (tona 860 zł). Najtańszy pellet w okolicy jaki znalazłem. Powiem wam, że towar pierwsza klasa. Czuć sosną, pyłu niewiele, nie widać, żadnych "gratisów". Na workach informacja producenta "do produkcji wykorzystane są trociny i zrębki z okorowanego drewna". Zaspałem 4 worki zobaczymy jak spalanie ale myślę, że będzie OK.

Naprawdę grzejecie jeszcze w domach???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziś rano na grzejniki zawór się otworzył na chwilę a mamy czerwiec , na zewnątrz było 7st  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Okman napisał:

Naprawdę grzejecie jeszcze w domach???

21°C w domu to trachę rześko no i trzeba trochę przepalić. Jak dzień słoneczny to w chacie jeszcze się zagrzeje. Jak dzień pochmurny jak np. w sobotę to grzać trzeba. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Okman napisał:

Naprawdę grzejecie jeszcze w domach???

Wczoraj z rana mi się kocioł odpalił pierwszym raz po 3 dniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ktoś zna, palił, przetestował ? producent to fabryka mebli/tartak Gabi /Kępno/; cena jak Olczyk, z tym , że wartości trochę lepsze  

Pellet Alaska

Wilgotność 5,8%
Zawartość popiołu 0,37% ( z 1000kg pelletu otrzymujecie 3,7kg popiołu)
Ciepło spalania MJ/kg 20,18
Wartość opałowa MJ/kg 17,57
Gestość nasypowa kg/m3 658

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się...to różnica na plus dla olczyka; dopalanie natomiast tego pelletu znacznie na minus w ostatnim czasie i stąd poszukiwania rozsądnego zamiennika  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olczyk to Olczyk. Jest certyfikat, jak masz zastrzeżenia, można reklamować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Trener40 plus dotyczy odrobinę lepszej relacji ilość/cena w przypadku Olczyka; i nie określiłbym jakości jako kiepskiej...natomiast zauważalnie słabsza niż np rok temu to już na pewno, choć może akurat kwestia konkretnej partii; wciąż jednak jak zauważył @eliks to Olczyk i nie mylmy go z anonimowym dziadostwem udającym pellet  

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiłem niejako przypadkiem na gościa ( producenta )  dobrego pelletu z  okolic Makowa Podhalańskiego ( 34-234 ) ,

850zł  z dostawą przy zamówieniu minimum 4 palet .  Pellet pachnący lasem  spala się  idealnie  ,test wody  OK .

To jest trochę  chore a zarazem dziwne że  w  okolicy Żywca  same lasy a  dobrego lokalnego  pelletu  Brak  :(

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dlatego, że w okoolicy słaby dostęp do wszelkiej maści odpadów. Brak mdf, płyty wiórowej to nie ma na czym oszukiwać klientów. I się nie za bardzo opłaca. 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
34 minuty temu, BartekPiwko napisał:

Warmińsko-mazurskie, Ełk i okolice poszukuję dobrego pelletu, jest ktoś z tych okolic i może coś polecić, ewentualnie jakieś opinie na temat Pelletu od  BioTechnik ze Śniadowa?

Raczki, Konopko pellet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamówiony na razie Olimp x2...także będzie porównanie z Olczykiem; i zobaczymy różnicę przed i po ociepleniu; zużycie Olczyka przez 7/8 miesięcy ostatniego sezonu ok 4 tony;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz podobne zużycie co ja. Ogrzewam 150m2 w słabo ocieplonym domku. Grzeję kaloryfery bez CWU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem dziś na próbę 10 worków pelletu no-name, okolice Przasnysza. Gościu mówi, że sprowadza z Ukrainy, pali nim u siebie od trzech lat w Kostrzewie i deklaruje, że nie miał z nim problemu. Pellet co prawda to nie to samo co wcześniej kupowany Olczyk ale wygląda i pachnie OK, "kalafiory" pojawiają się dosłownie po chwili, po "próbie wodnej" żadnego syfu nie widać. Zasypałem Lagunę i zobaczymy. Przepaliłem dziś na CWU, temperaturę łapie bez problemu. Cena na chwilę obecną to 750 zł za tonę. 

20200730_114000.thumb.jpg.f86316423e0c250d397d529ff2855ca4.jpg

20200730_113921.thumb.jpg.69db4d62cdeb8a7d49dd957a7f3abeb9.jpg

20200730_113757.thumb.jpg.c229ad5f995e0eb8b671a71aeeac498e.jpg

20200730_130633.thumb.jpg.9d3bc5483fdf4bbe3fc633d5baf4fd5d.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elegancko wygląda. Sam spaliłem w pierwszym sezonie tonę Ukrainy i złego słowa nie powiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.