Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Kupujecie Dobry Pellet?


sambor

Rekomendowane odpowiedzi

Już pisałem, cząstki stałe z dobrze spalonego paliwa, czyli to powinno wylecieć kominem i wlecieć do ogrodu sąsiada.

Im lepiej paliwo spalisz , tym pozostałości będą jaśniejsze, gdyż zawierają mniej sadzy (węgla).

Co do dokładnego składu to wystarczy poszukać w necie hasła "skład popiołu z drewna" i zobaczyć co w nim jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tylko odznaka dobrego pelletu ale przede wszystkim jego dobrego spalania , jak źle spalisz to masz pełno sadzy, i wtedy naloty są czarne.

Ps 

Ten tekst o cemencie w pellecie nie jest bezpodstawny, gdyż popiół z drewna zawiera związki wapnia i potasu i jest mocno zasadowy.

Edytowane przez sambor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja od tego sezonu mam nawiew w postaci "zetki" i paradoksalnie od tego czasu mam w kotle więcej sadzy... Nie jest to wilgotna ciapka, ale suchy czarny nalot, którego trzeba zdrapać zgarniaczem (nie da się do zdmuchnąć, czy wciągnąć odkurzaczem kominkowym).

Siłę nadmuchu dobieram wg wygladu płomienia (tak, jak jest opisane w DTR kotła). Dawkę paliwa dobieram taką, żeby moc kotła wystarczyła na zapotrzebowanie na ciepło (obserwuję wykresy temperatury i na bieżąco reaguję). Pelet taki sam, jak wcześniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ile z dostawą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam 15km to sam odbieram. Jak biorę 6t z sąsiadem to przywożą gratis. 

@ace2 ja tego spaliłem w sumie 6 ton i nie mam spieków. Pellet mocny (bo trochę testowałem, również ich produkt  DINem) i różnicy nie ma, kocioł moduluje do tego samego poziomu czyli między 3-5KW. Na gorszym opale ciągnie na 7-8KW więc różnica jest. Towar mega suchy a worki mają po 15,2kg.

 

@reded nie wiem, tam do Piły to jest kupa kilometrów. Nie wiem czy to kurier czy auto. Jak chcesz dam ci na priv numer do kierownika, zadzwonisz, powiesz że ode mnie i będziesz wiedział więcej. Luzaka możesz dostać jeszcze dużo taniej, ale szczegóły w PW jak coś.

Pellecik.pl wozi do całej Polski po 890zl no i teraz w Lidlu jest po 10zl za worek ale chyba nie bardzo, kolega testuje w Ferroli.

 

IMG_20200206_111832.jpgIMG_20200206_105920.jpg

 

Nie czyszczę kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Myślałem,  że  Pellecik.pl będzie to nr 1 u mnie na następny sezon bo mam do nich niedaleko. Kupiłem z kolegą na próbę kilka worków i niestety muszę powiedzieć,  że to jeden z gorszych pelletów jakimi paliłem. Dodam,  że pelet za niecałe 700 zł  palił się lepiej tzn szybciej osiągał temperaturę a pelecik.pl miał problemy z jej osiągnięciem.  Popiół z niego nie był najgorszy ale problem z temperaturą u mnie jak i u kolegi zdyskwalifikował go. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wszystkich pozytywnych opiniach tak jak napisałem liczyłem na to, że następny sezon będę nim opalal a tu niestety zonk.  Pellet był brany z Dębskiej Woli. Waga tego pelletu  przy moich kilku workach była troszkę mniejsza niż 15kg tzn 14.85kg 14.9

Waga nie atestowana ale worki jakie miałem od barlinka to były 15.15 kg 15.10kg miałem ich też kilka. 

Barlinek muszę powiedzieć,  że  bardzo dobry, były to worki testowe zakupione 2 lata temu ale niestety ma jedną wadę jak dla mnie - cena, dlatego poszukiwania na następny sezon trzeba będzie rozpocząć.

Olczyk idzie normalnie kupić za ok 850 zł bliżej lata liczę na ok 800 zł  i to myślę już cena byłaby do zaakceptowania ale kilka worków trzeba kupić na próbę bo tutaj słyszałem,  że jakość podobno spadła.  

Miałem olczyka kupionego w 2018 kilka worków i był bardzo dobry.  Jeśli jakość będzie ta sama i cena ok 800 zł to chyba muszę go kupić na sezon 20/21

Edytowane przez Pabloxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lavą nie paliłem tylko szkoda,  że ceny wysokie. Rok temu paliłem takim zielonym z olx home standard cena wtedy była 670 zł to muszę powiedzieć,  że jak na cenę to byłem zadowolony. Wiadomo  temperaturę wolniej łapie niż np barlinek i więcej popiołu. 

Na szybkiego teraz olx i barlinek jest po 950 zł spadnie do 850 zł i go biorę ze 3 tony 

 

A czy takim pelletem DANKROS ktoś palił i coś o nim powie? 

Edytowane przez Pabloxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pabloxx a ustawialiscie kocioł pod nowy pellet? Bo ja szczerze nie widziałem złych opinii o tym pellecie a na pytania bardzo szybko reaguja na Facebooku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Pabloxx piszesz, że jakiś pelet ma problem z osiągnięciem temperatury. Może jest po prostu o innej gęstości, niż twój poprzedni pelet i w ciągu tego samego czasu podajnik sypie ci go mniej. Może wystarczy zwiększyć czas podawania?

ace2: pojawił się w naszych okolicach fajny producent peletu. Priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Pabloxx napisał:

A czy takim pelletem DANKROS ktoś palił i coś o nim powie? 

Paliłem nim w sezonie 2017/2018, palił się bardzo dobrze, zero spieków, mało popiołu. Do producenta mam 20 km, w czerwcu 2017 płaciłem, po 640 PLN, w maju 2018 chcieli po 800 PLN !, w czerwcu 2019 - 900 PLN !!,teraz chcą 1000 PLN !!!. Dwa poprzednie sezony paliłem innym, na przyszły też kupuję gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.