marcin Opublikowano 21 Stycznia #26 Opublikowano 21 Stycznia (edytowane) @o6483256 Uprzejmie proszę o nie robienie ze mnie idioty. EDIT: Już co najmniej trzeci wątek (a pewnie było więcej) w którym wypowiada się @berti zmierza do Waszej dyskusji na temat jego zużycia energii. Wyjaśnijcie to sobie prywatnie, ew. podajcie wnioski. Proszę nie psuć wątków. Edytowane 21 Stycznia przez marcin 1 Cytuj
o6483256 Opublikowano 21 Stycznia #27 Opublikowano 21 Stycznia Jeżeli uważasz, że jakieś dane są niewiarygodne, brakuje w nich rzeczowych argumentów lub psują sens wątku, najlepiej wyrzucać takie posty od razu do kosza. Wtedy watek będzie przejrzysty, a dane nie będą budziły wątpliwości 👍 Prosiłem o posprzątanie w wątku który założyłem, tak aby sens wątku się nie wypaczał, ale się nie doczekałem, to tak apropo 👍 Cytuj
berti Opublikowano 21 Stycznia #28 Opublikowano 21 Stycznia (edytowane) 4 godziny temu, marcus312 napisał(a): Masz bardzo podobne dane jak ten fachowiec z filmu masz chyba dobrą pompę ciepła albo robioną na zamówienie albo poprawioną przez ten dobry serwis. Wyniki masz rewelacyjne szkoda trochę że inni muszą ponosić rachunki grozy może dało by się jakoś zaradzić temu istnieje jakiś sposób żeby taką pompę ciepła poprawić zmodyfikować ? Nie zaprzeczam że jest dobra choć nie tak dobra jak gruntówka, ale jednostka zewnętrzna ma parametry porządne 3 rzędowy parownik sprezarka dwurotacyjna zawór eev dotrysk par ,pompa przewymiarowana z 3 razy ale specjalny sterownik potrafi ją porządnie wysterować , od kwietnia do teraz 269 defrostów to chyba nie jest źle, COP nigdy nie zszedł niżej niż 2,6 ale to dopiero poniżej minus 11 , średnioroczny 4,1. zawsze są sposoby na poprawę sprawności ale czasem wymaga to wymiany sterownika , np prosty przykład ,, wentylator przy plus 2 nie musi iść na pełnych obrotach np 800 obr i jak jest taka opcja np u mnie mam 3 progi i w każdym w danej temperaturze ma się obracać nie 700 a np 370 obr przy minus 2 już 720 a dopiero na pełnej mocy ful obr ,niby drobnostka ale suma takich ustawień robi swoje oszczędności, kolejny przykład to częstotliwość sprężarki ona może iść na 100Hz ale to samo zrobi przy 50 Hz bo temp gazu przy 100 i przy 50 Hz ma 55 stopni , to trochę zawiłe tematy ale wszystko do kupy działa super. Edytowane 21 Stycznia przez berti 1 Cytuj
cezario1 Opublikowano 21 Stycznia #29 Opublikowano 21 Stycznia Czyli @berti dwie PC kaisai 10 kW będą lepiej działały niż jedna kaisai 16 kW. Bo wielkość parownika 10 i 16 jest taka sama. Czyli dwie dziesiątki będą miały dwa razy większy parownik niż 16 w dodatku ich sprężarki nie będą wysilone. 1 Cytuj
carinus Opublikowano 21 Stycznia #30 Opublikowano 21 Stycznia Ten wątek miał służyć do promowania kolejnego filmiku na YT, a Wy znowu prowadzicie tutaj dyskusję. @cezario1Mam ciekawe spostrzeżenie o pracy pompy i trzeba gdzieś o tym pogadać. Cytuj
cezario1 Opublikowano 21 Stycznia #31 Opublikowano 21 Stycznia To załóż nowy wątek. Film dla mnie beznadziejny. Cytuj
carinus Opublikowano 21 Stycznia #32 Opublikowano 21 Stycznia (edytowane) Naprawdę oglądałeś te kolejne wypociny? Nie ma sensu zakładać kolejnego wątku, trzeba to gdzieś w jednym konkretnym zmieścić. Edytowane 21 Stycznia przez carinus Cytuj
Andrzej_M_ Opublikowano 21 Stycznia #33 Opublikowano 21 Stycznia 4 godziny temu, berti napisał(a): ,,,, to trochę zawiłe tematy ale ,,,, Czy możemy poważnie porozmawiać, o tych zawiłych tematach ?. 4 godziny temu, berti napisał(a): ,,,, zawsze są sposoby na poprawę sprawności ale czasem wymaga to wymiany sterownika , np prosty przykład ,, wentylator przy plus 2 nie musi iść na pełnych obrotach np 800 obr i jak jest taka opcja np u mnie mam 3 progi i w każdym w danej temperaturze ma się obracać nie 700 a np 370 obr przy minus 2 już 720 a dopiero na pełnej mocy ful obr ,niby drobnostka ale suma takich ustawień robi swoje oszczędności, Zapytanie do Ciebie , jaka jest znamionowa moc wentylatora w Twoim "parowniku" Gree Amber Prestige ?. Jakie oszczędności w zużyciu energii elektrycznej, uzyskujesz przy zmianie prędkości obrotowej wentylatora parownika z 800 obrotów/min do 370 obrotów/min ?. Jakie straty przy pozyskiwaniu energii cieplnej ponosisz zmniejszając natężenie przepływu powietrza przez wymiennik parownika ?. Ps. Gdy powietrze przepływa szybciej przez lamele wymiennika parownika, to można przekazać więcej ciepła. Dzieje się tak, ponieważ graniczna warstwa powietrza na powierzchni lameli, która stanowi opór dla przenoszenia ciepła, staje się cieńsza wraz ze zwiększonym przepływem powietrza. Cytuj
cezario1 Opublikowano 21 Stycznia #34 Opublikowano 21 Stycznia Ja zauważyłem w swoim Kaisaiu że po defroście PC ma moc maksymalną 10kw przy poborze o połowę mniejszym energii niż przy mocno oblodzonym parowniku. Wentylator ma zawsze podobne obroty. Oczywiście zależy to też od temp na dworze. 13 minut temu, Andrzej_M_ napisał(a): Jakie straty przy pozyskiwaniu energii cieplnej ponosisz zmniejszając natężenie przepływu powietrza przez wymiennik parownika ? Raczej duże. Cytuj
nightwatch Opublikowano 21 Stycznia #35 Opublikowano 21 Stycznia Wydaje mi się że to nie jest tak że im wolniej tym lepiej. Z tego co czytałem to sterowniki optymalizują prędkość sprężarki żeby a) dostarczyć wymaganej mocy, czyli osiągnąć i utrzymać zadaną temperaturę na wylocie b) pompować przez układ tyle czynnika i tak regulować cisnienia żeby odparowanie i skraplanie było całkowite (tzn cała ciecz paruje a potem się skrapla). Czyli sterownik cały czas balansuje na cienkiej granicy gdzie jest najbardziej efektywnie. Jak będzie za wolno to nie osiągnie potrzebnej mocy, jak będzie za szybko to zmarnuje prąd na pompowanie nieużywanej objętości czynnika. 1 Cytuj
cezario1 Opublikowano 21 Stycznia #36 Opublikowano 21 Stycznia 5 godzin temu, berti napisał(a): kolejny przykład to częstotliwość sprężarki ona może iść na 100Hz ale to samo zrobi przy 50 Hz bo temp gazu przy 100 i przy 50 Hz ma 55 stopni , to trochę zawiłe tematy ale wszystko do kupy działa super. Sprężarka sprężarce nie równa i algorytmy też mają różne w sterowniku. 5 minut temu, nightwatch napisał(a): Z tego co czytałem to sterowniki optymalizują prędkość sprężarki I wentylatora też Jak jest bardzo ciepło na dworze powyżej +15 st to T-cap potrafi wyłączyć jeden wentylator. Cytuj
o6483256 Opublikowano 22 Stycznia #37 Opublikowano 22 Stycznia 11 godzin temu, Andrzej_M_ napisał(a): Nie oczekuj zbyt wiele, bo sie rozczarujesz 😉 Cytuj
szakallo Opublikowano 22 Stycznia #38 Opublikowano 22 Stycznia (edytowane) Przeczytałem tą niby kłótnię i mogę powiedzieć jedno. Kufa przecież w tym samym kraju w ciągu jednego dnia u mnie np było -18 w nocy i -12 przez cały dzień a w tym samym czasie na zachodzie polski było -2 +3 jak można rozmawiać o porównywaniu wyników ogrzewania PC? Mam pytanko, dlaczego większość producentów pomp pisze aby nie montować pomp od południa na ścianie? Przecież tam powinno być najlepiej. Edytowane 22 Stycznia przez szakallo Cytuj
nightwatch Opublikowano 22 Stycznia #39 Opublikowano 22 Stycznia 8 minut temu, szakallo napisał(a): nie montować pomp od południa na ścianie W przypadku chińskich pomp chodzi o feng shui. 2 Cytuj
berti Opublikowano 22 Stycznia #40 Opublikowano 22 Stycznia 12 godzin temu, Andrzej_M_ napisał(a): Czy możemy poważnie porozmawiać, o tych zawiłych tematach ?. Zapytanie do Ciebie , jaka jest znamionowa moc wentylatora w Twoim "parowniku" Gree Amber Prestige ?. Jakie oszczędności w zużyciu energii elektrycznej, uzyskujesz przy zmianie prędkości obrotowej wentylatora parownika z 800 obrotów/min do 370 obrotów/min ?. Jakie straty przy pozyskiwaniu energii cieplnej ponosisz zmniejszając natężenie przepływu powietrza przez wymiennik parownika ?. Ps. Gdy powietrze przepływa szybciej przez lamele wymiennika parownika, to można przekazać więcej ciepła. Dzieje się tak, ponieważ graniczna warstwa powietrza na powierzchni lameli, która stanowi opór dla przenoszenia ciepła, staje się cieńsza wraz ze zwiększonym przepływem powietrza. Chyba nie do końca chcesz zrozumieć , pisałem o kilku ustawieniach i nie tylko o wentylatorze ,było o częstotliwości ,mozna coś ugrać na pwm , łacznie daje to jakies oszczędności ale Andrzeju nie 50 procent tylko jakieś mniejsze oszczędności ale całościowo się to spina, weź np parownik 1 rzędowy a 3 rzędowy widzisz różnicę , powiedz mi jaki jest sens walenia wentylatorem na max przy plus 5 stopniach ? nie wiem czy kiedykolwiek pracowałeś przy klimach pompach itp , ja przez jakiś czas pracowałem w firmie gdzie montowaliśmy klimatyzacje 630 kw oraz 2 Megawaty , robiliśmy tez klimatyzatory mniejsze o mocy 10kw do zadań specjalnych więc coś tam wiem na ten temat choć są ludzie z duuuużo większą wiedzą ,może ty ją masz nie neguję. Godzinę temu, szakallo napisał(a): Przeczytałem tą niby kłótnię i mogę powiedzieć jedno. Kufa przecież w tym samym kraju w ciągu jednego dnia u mnie np było -18 w nocy i -12 przez cały dzień a w tym samym czasie na zachodzie polski było -2 +3 jak można rozmawiać o porównywaniu wyników ogrzewania PC? Mam pytanko, dlaczego większość producentów pomp pisze aby nie montować pomp od południa na ścianie? Przecież tam powinno być najlepiej. Od południa nie montuje się z prostej przyczyny ,jak zaświeci słońce a pompa nagrzeje się powyżej 30 stopni (czasem inaczej) to nie ruszy na grzanie czy to bojler czy co choć to drugie raczej nie potrzebne przy tekiej temp 😊 one mają takie zabezpieczenia fabryczne , już mi się zdażało kiedyś haiera przy plus 35 polewać wodą ze studni bo bojler zimny😊 12 godzin temu, cezario1 napisał(a): Sprężarka sprężarce nie równa i algorytmy też mają różne w sterowniku. I wentylatora też Jak jest bardzo ciepło na dworze powyżej +15 st to T-cap potrafi wyłączyć jeden wentylator. No tak ,masz przykład haiera jak optymalizuje, ruszy jak szalony nagrzeje i miast modulować to się wyłącza , zapamiętaj połowa sukcesu jest w sterowniku a fabryczne sterowniki w niektórych pompach są tragiczne. Cytuj
szakallo Opublikowano 22 Stycznia #41 Opublikowano 22 Stycznia Dlaczego nie ruszy? Chyba nie brakuje jej gazu na sprężanie Cytuj
h3nio Opublikowano 29 Stycznia #42 Opublikowano 29 Stycznia (edytowane) Zbliża się prawdziwy test dla PC. Mamy tu kogoś z Podlasia? Edytowane 29 Stycznia przez h3nio Cytuj
marcus312 Opublikowano 31 Stycznia #43 Opublikowano 31 Stycznia (edytowane) Tu ktoś widać jest dobrze przygotowany na mrozy , rozwiązał kilka rzeczy na raz lepszy COP brak problemów oblodzenia z defrostów i jeszcze relaks . Edytowane 31 Stycznia przez marcus312 1 1 Cytuj
carinus Opublikowano 31 Stycznia #44 Opublikowano 31 Stycznia Ludziom zaczyna brakować zajęcia i produkują takie debilne scenki, robiąc gównoburzę w sieci, ku uciesze pewnej warstwy społecznej, o nienachalnym poziomie inteligencji. 1 Cytuj
nightwatch Opublikowano 31 Stycznia #45 Opublikowano 31 Stycznia (edytowane) Proszę nie wrzucajcie tu lepu na idiotów, na Facebooku niech sobie siedzą. Ostatnio zajrzałem - sami eksperci tam się zebrali i dobrze, niech pielegnują to co osiągneli. PS przecież ten na zdjęciu to idiota, ognisko pali się z drugiej strony. Edytowane 31 Stycznia przez nightwatch 2 Cytuj
PioBin Opublikowano 31 Stycznia #46 Opublikowano 31 Stycznia 11 minut temu, nightwatch napisał(a): przecież ten na zdjęciu to idiota, ognisko pali się z drugiej strony. To jest wynik sztucznej inteligencji. No uczy sie… Cytuj
carinus Opublikowano 31 Stycznia #47 Opublikowano 31 Stycznia 26 minut temu, PioBin napisał(a): No uczy sie… No widać jak się uczy od niewłaściwych osobowości, skoro ognisko wstawiło nie z tej strony co powinno. Tylko widok stodoły mógłby świadczyć o doskonałości w działaniu naganiaczy sprzedających pompy właścicielom szałasów. Korzystam z grup tematycznych na FB, większość for z których korzystałem, chyba ze względu na koszty, tam się przeniosła. To istna udręka omijać tego typu materiały, szukając właściwych treści. Cytuj
sambor Opublikowano 2 Lutego #48 Opublikowano 2 Lutego Ciekawe jaki wynik u Reksia po dzisiejszej nocy - u mnie skromnie -22C, diesel nie bardzo chce zapalić, nawet na plaka. 1 Cytuj
o6483256 Opublikowano 2 Lutego #50 Opublikowano 2 Lutego Nie dość, że się najadł, to coś mu zaszkodziło 😁 Cytuj
Rekomendowane odpowiedzi
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.