Skocz do zawartości

szakallo

Stały forumowicz
 • Postów

  267
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Ostatnia wygrana szakallo w dniu 4 Listopada 2017

Użytkownicy przyznają szakallo punkty reputacji!

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

szakallo Osiągnięcia

Doświadczony Forumowicz

Doświadczony Forumowicz (8/14)

 • Pierwszy post
 • Współtwórca
 • Tydzień pierwszy zaliczony
 • Miesiąc później
 • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

10

Reputacja

 1. Drzwi do pomieszczeń nie ogrzewanych nie mają wymagań wg 2021
 2. Znajdź instrukcję montażu w pdf powinno być wszystko co ma i co może mieć w innych opcjach.
 3. Jeśli grzał nim jak na dworze było +12 a podgrzewał do +18 to może i pod 5 łapał.
 4. Może żaluzję na kąt wiosna-jesień a w lato sama będzie zacieniać jak słońce wyżej i nie trzeba nic robić.
 5. Robić nowy kocioł na drewno bez podgrzewania powietrza to dla mnie zakrawa pod Januszerstwo. Przecież palnik bez temperatury zawsze wypadnie gorzej -dlaczego nikt nie ma ochoty przyspawać kawałka blachy po drodze/?
 6. Podobno odbierzesz 1:1 ale tylko jako nocną taryfę, czyli w dzień będziesz płacił za prąd zimą. Jeśli ktoś ma małą instalację rzędu kilku kW to może ma to i sens.
 7. Ja do końca się z tym nie zgadzam - pierwsze to musi być zrobione przez kogoś kto ma pojecie, a nie że się tym zajmuje bez myślenia. Wentus - kurde wszystko trafiłem jak rozbiłem swój kominek ? i to bez doświadczenia.
 8. Brak mocy ze słońca skoro przy włączonej pompie spada temp na solarze, na oststnim zdjęciu widać ładnie ile zjada zasobnik, t1 78 a z zasobnika wychodzi 14. po prostu za mało mocy (słaby kierunek lub uszkodzony solar - odspojone rurki od płaszcza)
 9. Zamiast świeczki zawołać kogoś z anemometrem i masz wszystko jasne. Dokładając do paleniska nigdy nie otwierać zbyt szybko szyby bo to powoduje wyciąganie dymu z paleniska.
 10. Tylko porównywanie różnych domów z różnymi systemami nie ma najmniejszego sensu. Z chęcią zobaczyłbym testy na takich samych domach z takim samym zyskiem wewnętrznym w takim samym miejscu na mapie powiedzmy w ujęciu miesięcznym, wtedy można porównywać koszty. W mnie w domu z dobrze usytuowanymi pomieszczeniami 110m2 za cały poprzedni rok zapłaciłem za gaz ~1400zł razem z cwu i nie mam jeszcze wszystkiego docieplonego. Przepalając sobie w kominku z raz na 4-5dni
 11. Do kominka dokłada się jak już nic nie ma we wkładzie oprócz odrobiny żaru do rozpalenia następnego załadunku.
 12. Ricorro dobrze mówi może po prostu pompa się nie wyłącza w normalnej temp i działa cały czas po prostu. Dziwne by było jesli woda w zasobniku byłaby ciepła jak nie pali się w kotle.
 13. Dlaczego taki niby drogi musi mieć wkład? Obudowa może być nawet ze zwykłej ceramicznej cegły -DGP to kwestia dobrego projektu przed realizacją domu tak aby wszystko hulało jak należy. Samo rozprowadzenie w stalowych rurach spiro też nie jest jakoś szczególnie drogie.
 14. Chyba nie porównywali tych samych budynków bo wartości są z bani.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.