berti
Stały forumowicz-
Postów
334 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
3
Typ zawartości
Forum
Wydarzenia
Blogi
Artykuły
Treść opublikowana przez berti
-
Witam panowie testował już ktoś robienie styrobetonu ale nie jak zawsze czyli piasek cement granulat styropianowy tylko granulat mieszany z wylewką samopoziomującą anhydryt tego typu , chodzi o czas wiązania a na gwałt trzeba zrobić jedno pomieszczenie w którym jest spadek od 3cm do 15 cm ,dopiero na to styropian i dalej jak do podłogówki głównie chodzi o czas bo wylewkarz zadzwonił i o 2 tygodnie szybciej będzie robił wylewki (miało być w połowie lipca) za mało czasu na testy a zwykły styrobeton nie wyschnie tak szybko.
-
Moją pompę ustawiłem na 15 Hz bo w przejściowych okresach by nie nie schodziła z mocy więc pyka sobie na 15 Hz pobierając przy tym ok 300-330 wat łacznie z pompką co.
-
W moim gree amber prestige 7 kw ale też w 5 oraz 3,5 kw mają 3 rzędowe parowniki , robi to robotę zwłaszcza przy ujemnych temp.
-
Magazyn energii - dołożenie
berti odpowiedział(a) na Kliwer temat w Wytwarzanie energii elektrycznej na cele grzewcze (i nie tylko)
Wyniki za maj całkiem fajne być może nawet 150 zł mi zapłacą za ponad 1300 kwh , dopiero dziś cały dom podłączyłem pod deye ,dotychczas była tylko 1 faza więc pompa ciepła lodówki i oświetlenie a od dziś cały dom ,sam jestem ciekaw kiedy przyjdą mi zmieniac kilka razy licznik 😊😄😉 -
Ok z tym sterownikiem nie będę mu mieszał w głowie bo nic nie wiem o tym więc sam musi kombinować , a co cię skłoniło aby kaisaia wymienić na HEIKO ? ciekawi mnie to bo sam mam kaisaia splita ale jako rezerwę i jak co to mógłbym go młodemu zapodać a wziąłbym od niego w zamian klimę gree 5kw przygotowaną do przeróbki , bardzo mnie to interesuje ze względów praktycznych i jak co to ewentualnie na priv można popisać.
-
Kupujesz-piłeś ??? haiera czy heiko ? nie wiesz przypadkiem czy ten sterownik z heiko pasuje do haiera ???? kumpel miał haiera 8 kw ale dwa dni temu kupił nowego 11 kw bo poprzedni trochę za słaby był na jego dom i pyta się mnie o inny sterowni tylko że ja nie mam pojęcia (haiera miałem 2 lata tylko) i to dawno , wiem że są haier-pi i jeszcze jakiś inny , ale najlepiej jak by pasował z heiko ori ale pewnie wątpliwe nadzieje.
-
Ręce opadają
berti odpowiedział(a) na berti temat w Wytwarzanie energii elektrycznej na cele grzewcze (i nie tylko)
Ale to nie koniec , jest kolejny projekt gdzie pisze że do 2028 roku mają nam wszystkim zainstalować zdalne urządzenia umożliwiające wyłączenie fotowoltaiki jak są ujemne ceny czyli czytaj całe lato. zachodzi pytanie po zakładaliśmy te instalacje ? w zamyśle miały nam pomagać chociażby w autokonsumpcji ale jak mi wyłaczą o godz 10-tej do 18-tej to nawet pralka czy zmywarka będzie ciągła z sieci a nie foto , mam 3 opcje które rozważąm ale w każdej prawie że kończę jako prosument, dziś nie mam czasu o tym pisać może jutro .pzdr -
Ręce opadają
berti odpowiedział(a) na berti temat w Wytwarzanie energii elektrycznej na cele grzewcze (i nie tylko)
No tak a to już prosta droga do wprowadzenia podatku od konstrukcji tak jak wprowadzono je dla farm fotovoltaicznych wg mnie to naganne i niedopuszczalne tak wchodzić z butami w czyjąś własność ale co ja tam się znam ,stary jestem. -
Ręce opadają
berti odpowiedział(a) na berti temat w Wytwarzanie energii elektrycznej na cele grzewcze (i nie tylko)
Tak dokładnie to ująłeś to komunizm w czystej postaci tylko taki sto razy gorszy niż ten co nas "dręczył" a panele położę sobie w ogrodzie bezpośrednio na trawie i w nosie mam te durne paszkwile i ciekawe czy też po czasie wymyślą sposób na zakazy-nakazy. -
Ręce opadają
berti odpowiedział(a) na berti temat w Wytwarzanie energii elektrycznej na cele grzewcze (i nie tylko)
Nikt się niczym nie interesuje nikt nie interweniuje nie protestuje to gnioty jeden za drugim wychodzą tylko chodzi o to że te gnioty nas duszą powolutku bardzo powolutku, ja ze swojej strony mam to gdzieś ale młodym powinno zależeć by nie zostać poddanym niewolnikiem ale młodzi siedzą na garnuszku starych i niezbyt ich te sprawy interesują więc róbta co chceta ale tylko jedna strona może drga przyjmuje z pokorą każdą brednię. -
Ręce opadają
berti odpowiedział(a) na berti temat w Wytwarzanie energii elektrycznej na cele grzewcze (i nie tylko)
Ale są też płoty wewnętrzna graniczące z twoim polem itp itd. myślę że to myk pod przyszły podatek czyli od konstrukcji tak jak obciążają nim firmy ,płot to nie konstrukcja więc jak opodatkować ??? trzeba było wymyśleć myk, po co lobbyści musieli podpisywać klauzulę tajności ??? no i na koniec to nie klikbajt tylko poważny portal zajmujący się energią od lat. -
cezario1 pompa ruszy to już dawno sprawdzano teraz mało kto to już pamięta ale płyn tylko zżeluje i tyle i pompka normalnie rusza , ale dziwi mnie twoje zużycie prądu na postoju ,grzałka karteru to praktycznie kilka wat ale grzałka tacy ociekowej potrafi zjeść 120-158 wat zależnie od pompy (można ją wyłączć ) ale to i tak się nie zgadza bo niech by to było nawet 2 kw a gdzie reszta ? elektronika w spoczynku to jakies 6 wat ,chm ciekawa sprawa . u mnie pompa jak jest w trybie letnim tzn tylko CWU to jak podgrzeje baniak przełącza się na zaworze 3 dr na podłogówkę i po 3 minutach się wszystko wyłacza na amen. myślę że trzeba by w twojej pompie coś poprzestawiać .
-
Baniak glikolu polipropylenowego kosztuje 300 zł ,zrobić takie stężenie aby wystarczyło tylko do minus 6 stopni i nawet jak przyjdzie mróz to nic nie rozwali nie rozsadzi tylko najnormalniej wszystko ruszy , co do pompy obiegowej to nieprawda że na CWU ona stale pracuje i pracuje tylko w czasie podgrzewania , grzałka karteru sprężarki to raptem kilka wat i załącza się dopiero jak blisko mrozu natomiast grzałka tacy ociekowej o ta to już zjada sporo i u mnie 120 wat zjadała ale od 3 lat mam ją wyłaczoną na cacy ona do niczego niepotrzebna (obserwuję to od 3 lat) i zero problemów więc śmiało trochę glikolu w układ i zapominasz o pompie a grzałkę tacy ociekowej jak taka jest można wyłączyć tym bardziej że tylko bojler grzeje więc nawet nie doczeka defrostu.
-
Ręce opadają
berti opublikował(a) temat w Wytwarzanie energii elektrycznej na cele grzewcze (i nie tylko)
Popatrzcie posłuchajcie i wnioski wyciągnijcie sami , nie wiem czy to przepisy na przyszłość pod przewidywane podatki czy co to za paszkwil ale mam wrażenie że to nie nasz kraj nie nasz rząd czy sam nie wiem jak to rozumieć , w folmie nie wspomnieli tez o tym że na płocie paneli też nie wolno będzie montować tylko 1,5 metra od płotu , kto to wybierał ???? -
To duuży plus na korzyść heiko z tym sterownikiem ,pompy w zasadzie te same a sterownik prawdopodobnie zdecydowanie lepszy , w haierze ratują się niektórzy urzytkownicy sterownikami niefabrycznymi tylko od naszych szpeców np haier-pi czy ten drugi którego zapomniałem nazwę ale robią fajną robotę a jak wiadomo 60 procent sukcesu w pompach ciepła to nie tyle bebechy bo te czasem są te same co w drogich a bardziej sterowanie w zasadzie wszystkim .
-
Pewnie nie masz jeszcze docieplenia i wilgoć w ścianach skoro to budowa , uspokoi się i zacznie na bank mniej spożywać, ale przyjrzyj się bojlerowi bo on potrafi zjeść każdą ilość energi jak źle ustawiona histereza , czujnik daj gdzieś w połowie i patrz ile i co jaki czas się załącza grzanie CWU , to HEIKO czyli po naszemu HAIER więc tam jak dobrze pamiętam nie ma ustawienia histerezy zał cwu ale jak by była to warto ustawić na co najmniej 10 stopni, haier i heiko do niezłe pompy więc nie mogą w docieplonym domu i wysuszonym aż tak dużo pobierać chyba że mistrz ci naćkał buforów czujników i innych cacuszek utrudniających regulacje to by trzeba pobadać.
-
Magazyn energii - dołożenie
berti odpowiedział(a) na Kliwer temat w Wytwarzanie energii elektrycznej na cele grzewcze (i nie tylko)
Ale jak bym miał okazję naprawde tanio kupić to mam falowniki 2 leżeć odłogiem 😉 -
Magazyn energii - dołożenie
berti odpowiedział(a) na Kliwer temat w Wytwarzanie energii elektrycznej na cele grzewcze (i nie tylko)
Ale oni tam wyciągają po jednym ogniwie z pakietu i jakoś to ogarniają a w pakiecie lifepo4 też w sumie można dołożyć jedno lub dwa ogniwa i bms na 32ogniwa ,zawsze jakies tam wyjście jest jeden pakiet straci trochę na napięciu ale na mocy to już groszowe sprawy ,patrz na lifepo4 tam w sumie też podbijamy napięcie do 3,45volta przeważnie a cała moc jest między 3-3,30 volt poniżej i powyżej to szczątkowa moc a przy bydlaku tzn dużym magazynie nie ma to większego znaczenia bo prądem ładowania ich nie wykończymy raczej bo nawet duży falownik nie da aż tak dużych prądów aby wielki magazyn tego nie przyjął a samochodowe to wogóle łykają ile im damy. -
Biopellet Pro 12 Kw - ujemna temperatura spalin.
berti odpowiedział(a) na konhet temat w Kotły pelletowe
A takie ci chodzi https://pl.aliexpress.com/item/1005008492907949.html?spm=a2g0o.productlist.main.45.4c136597YRJHug&algo_pvid=95e7f158-1a15-4ad4-87e5-367c0a95bc0b&algo_exp_id=95e7f158-1a15-4ad4-87e5-367c0a95bc0b-44&pdp_ext_f={"order"%3A"273"%2C"eval"%3A"1"%2C"fromPage"%3A"search"}&pdp_npi=6%40dis!PLN!4.63!4.44!!!8.46!8.12!%402103847817780135078264274e1df0!12000045390967991!sea!PL!0!ABX!1!0!n_tag%3A-29910%3Bd%3Ac4f7c0d3%3Bm03_new_user%3A-29895&curPageLogUid=q6ckgbQSGexh&utparam-url=scene%3Asearch|query_from%3A|x_object_id%3A1005008492907949|_p_origin_prod%3A -
Biopellet Pro 12 Kw - ujemna temperatura spalin.
berti odpowiedział(a) na konhet temat w Kotły pelletowe
Rezystancję termistorów mierzy się w tej samej temperaturze i przeważnie 25 stopni wtedy można porównywać a jak jeden mierzony na zimno drugi w ciepłym miejscu to wyniki mogą być o 200 proc inne, jak czujnik ściśniesz paluchami to widzisz jak oporność się zmienia radykalnie , te czujniki w zasadzie kosztują 20 groszy ale o tej samej wartości dedykowany konkretnie do czegoś potrafi kosztować nawet 200 zł a dalej jest to ten czujnik za 20 groszy to takie oszustewko małe. -
Magazyn energii - dołożenie
berti odpowiedział(a) na Kliwer temat w Wytwarzanie energii elektrycznej na cele grzewcze (i nie tylko)
Ale nic nie stoi na przeszkodzie aby te pakiety rozbierać bo większość je rozbiera ze względu na to że można pożenić je np z lifepo4 -
Dwa lata temu kumpel mi przywiózł klka worków trocin i mieszałem je z węglem 2/3 trocin 1/3 węgla szło jak marzenie do samego końca ,mam górny zasyp i powietrze tylko z miarkownika ,szło ale spaliłem te troty i od tego czasu chyba 2 razy piec rozpalony by nie zardzewiał do końca,chyba niedługo i tak padnie bez palenia.
-
Magazyn energii - dołożenie
berti odpowiedział(a) na Kliwer temat w Wytwarzanie energii elektrycznej na cele grzewcze (i nie tylko)
Ale ten mój deye to jest niskonapięciowy i musiałbym te pakiety rozbierać i składać tak aby do 60 volt max działały ale już nad tym myślałem i jak bym dorwał po fajnej cenie to prawdopodobnie bym capnął. -
Koszt ogrzewania budynku Kocioł na ekogroszek & pompa ciepła porównanie kosztów
berti odpowiedział(a) na o6483256 temat w Pompy ciepła
U mnie wg ciepłomierza wyprodukowała 9559 kwh a pobrała 2459 kwh tu mowa tylko o CO ale mój dom mniejszy tzn nie tyle mniejszy tylko mniej grzeję bo 133m2 a reszta grzanie pośrednie. najlepsze to to że za cały prąd do ogrzewania CWU oraz używany w domu płaciłem całe 675 zł i to po nowych zasadach. dobrze jest. -
Delta 5 stopni tia marzenie 😁 u mnie delta to 1 stopień a w porywach 1,8 stopnia i od roku lub dłużej podłączam wtyczkę PWM i jakoś nigdy nie pamiętam aby to ogarnąć a faktycznie dużo roboty bo wpiąć wtyczkę do pomyy i przykręcić 3 przewody w sterowniku ale i tak nie narzekam bo cholernie mało prądu żre i nie mam pewności że jak osiągną większą deltę to mimo że COP się poprawi to czy w domu będzie lepiej ??? jak pompką zwolni aby osiągnąć tę deltę cop wzrośnie ale przepływ zmaleje i w domu może być gorzej lub nie i puki tego nie założę to się chyba nie dowiem, kurde że też człowiek musi mieć tylko 2 ręce ech.
