Skocz do zawartości

szakallo

Stały forumowicz
  • Postów

    1142
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    19

Treść opublikowana przez szakallo

  1. Ja mówię to samo mimo że nie mam i nie mam zamiaru. Kogo opinia jest lepszą? Mówmy o cyfrach, warunkach, pomiarach. W bardzo dobrze ocieplonym domu z rekuperacją i uda ci się uzyskać różnicy między pomieszczeniami większej od ogólnej niż 2 stC do dołu. Na plus oczywiście ale konsekwencją będzie wzrost temp w innych pomieszczeniach które nie będą grzały wcale. Jedyne sensowne rozwiązanie zamykania pętli w podłogówce to pomieszczenia silnie nagrzewane przez słońce gdzie nie potrzeba wcale ogrzewać jak u mnie w domu. Do -5 stC zewnętrznej jak świeci słońce u mnie pół domu od południa ( salon, kuchnia, wiatrołap, korytarz) nie ma wcale włączonego ogrzewania podłogowego. Za gaz cały rok z CWU 2000zł przy 120m2 + 50m2 garaż z grzejnikiem na +12 w zimę
  2. Nic nie tracisz pod warunkiem że kocioł moduluje mocą palnika do bardzo niskich wartości i jest kondensacyjny
  3. Jeszcze autor niech napisze że to mieszkanie na środkowym piętrze i pomiędzy mieszkaniami to już w ogóle ta tuya brzmi jak bardzo dobry żart tak samo jak ogrzewanie podłogowe w tym mieszkaniu. Jednak ci deweloperzy to potrafią zarabiać kasę na ludziach
  4. Daruj sobie automatykę na siłę robioną. Jeśli sam ogarniesz to jeszcze spoko ale płacić za coś co później niewiadomo kto i za ile ci naprawi to zastanów się dwa razy. Jaki kocioł, jakie ogrzewanie, projekt itd Jeśli będziesz mieszkał mało w domu to ma to sens jeśli normalnie cały czas to niema co tam automatyzaować temp itp bo ekonomicznie nie ma to praktycznie sensu
  5. Dzoń na pogotowie gazowe i zgłoś wyciek gazu. Zaraz będą i naprawią
  6. moim zdaniem masz zimny lut albo urwaną ścieżkę skoro rozkręcałeś i coś się zmieniło
  7. Jeśli mówimy o spalinach to ok bedzie trzeba wyłożyć z 30-40zł
  8. Przecież to nie kosztuje W hurcie do wyboru do koloru i cena 20gr jest całkowicie normalna Jedyny minus że mogą mieć inne rozkłady temperatury itd Co nie zmienia faktu że jak wiesz czego szukać to bez problemu kupisz same za 50gr chyba że jakieś mniej chodliwe to max kilka zł Lutujesz i masz, ostatnio szukałem czujnika temp do CWU od pompy jak zobaczyłem cenę oryginału to myślałem że tam naprawdę upadają na głowę, chyba że sprzedają pompy poniżej ceny i liczą że zarobią na dodatkach https://botland.com.pl/1137-termistory Edit Tak z ciekawości popatrzyłem 0,12 netto i to w Polsce https://www.micros.com.pl/produkt/te-n03nk010-00-2,25889.html
  9. Zawsze może wziąć multimetr w łapę i mierzyć gdzie znika pomiar, może to zimny lut albo pękła ścieżka. Roboty 10min a kasa nie mała będzie za płytę
  10. Obstawiam że masz zły czujnik temp. (od biedy brudne styki na kablach) Bież miernik w rękę i katalog o czujnika, sprawdź czy dobrze pokazuje Jakieś źródło ciepła ze znaną temp i masz wszystko jak książka pisze
  11. Ogólnie lepiej mieć splita bo w d... masz brak prądu, brak strat na grzaniu wymiennika który jest na zewnątrz i zaizolowany 2cm pianki o rurach nie wspomnę
  12. Jeśli chcesz bezpośrednio na instalację dawać to masz rację, jeśli jednak dołożysz jakiś bufor możesz zrobić kilka cykli na dobę i pompa będzie sobie stała. Pamiętaj że da radę ją zmusić do pracy z najniższą mocą a ta już nie będzie taka duża
  13. Jak już się bawić w gruntówkę na propanie to lepiej chyba było kupić sobie cały zestaw tego foxa 9kW co na prawdę ma około 5kW https://www.olx.pl/d/oferta/pompa-ciepla-foxair-gl-9-1-monoblok-9kw-powietrze-woda-r290-CID628-ID19xRHE.html?search_reason=search|promoted Masz sprężarkę, wymiennik i nie najgorszą pompę obiegową za 3500zł sterowanie gotowe Można dobrać się i poszperać w sterowniku Jakby zadzwonił i się potargował to były jeszcze nie dawno po 3200 Lato idzie więc tamtą sprzedasz bez problemu w wakacje Osobiście jakbym miał wody gruntowe płytko powiedzmy te 3-4m to pewnie też bym myślał nad przeróbką
  14. Bież splita nie przejmuj się brakiem energii
  15. Czyli manualny? Jednym słowem trzeba pilnować jeśli miałby się zapowietrzyć
  16. Podepnę swoje pytanie w tym wątku - dlaczego przy większości monobloków w schematach nie ma odpowietrznika na rurach przejścia za ścianą, czy pompy mają odpowietrzniki automatyczne w środku czy po prostu się nie zapowietrzają bo ostatnio oglądałem swoją u ojca i jest tylko sam zwykły manualny odpowietrznik na wymienniku.
  17. Rusza podobno mój prąd i panele znikły z rynku - sam ostatnio chciałem dokupić i 0 ciekawych modeli
  18. I co tam policzyłeś Andrzeju? Tak z ciekawości wrzuciłem bo cena chyba śmieszna
  19. Jak myślicie nada się taki wymiennik do glikolu do pc ? https://www.amazon.pl/Rogowsen-nierdzewnej-maksymalna-temperatura-ogrzewania/dp/B0FMY2517Y?pd_rd_w=YIQ0g&content-id=amzn1.sym.cea32484-ed0a-4ca1-ac5b-664c128eb2cd&pf_rd_p=cea32484-ed0a-4ca1-ac5b-664c128eb2cd&pf_rd_r=REK6RFPPBNB2K03N5TE7&pd_rd_wg=7ug41&pd_rd_r=3b811b28-5a10-4162-9da2-ddf650a95750&pd_rd_i=B0FMY2517Y
  20. Normalnie zastanawiam się czy nie zmienić branży i iść w hydraulikę sanitarkę
  21. Ale wiesz o tym że pompa+gaz wyjdą drożej w eksploatacji niż sam gaz? Jedynie PV zmieni na plus bilans z PC
  22. Jeśli gaśnie to za mało tlenu albo za dużo i wszystko się wypala zanim poda nową dawkę. Musisz pobawić się w regulację wentylator- podajnik, dodatkowym pytaniem jest czy w kotle może się coś tam palić jeśli temp jest za wysoka i musi zgasnąć
  23. Tylko Jacek te profesjonalne sprężarki to nie te jednorazówki z chin. A do jakiej częstotliwości jakiś desperat postanowi zejść aby w katalogu ładnie wyglądało? Dlatego czasem nie warto lecieć za samymi cyferkami z katalogu
  24. Dlatego mówię, na papierze można napisać że potrafi zejść do 10Hz ale po 2 latach sprężarka do wymiany. Gwarancja 2lata i robi się problem, co z tego że brała 10-30% mniej energii jak sprężarka na śmietniku
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.