Skocz do zawartości

teres

Stały forumowicz
 • Liczba zawartości

  907
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Ostatnia wygrana teres w dniu 31 Sierpień 2018

Użytkownicy przyznają teres punkty reputacji!

Reputacja

36 Bardzo wysoki

O teres

 • Tytuł
  Doświadczony Forumowicz

O sobie

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Bielsko-Biała

Ostatnie wizyty

2289 wyświetleń profilu
 1. To małe dzieci muszą mieć tak ciepło? xD
 2. Dezynfekcja ma sens jak wyjedziesz na 2 tygodnie z domu. Przy normalnym, ciągłym użytkowaniu nie ma żadnego sensu.
 3. Podłogowe jest dobre i zazwyczaj wystarczające. Ściennym możesz grzać z wyższą temperaturą. Minusem jest to, że mocowanie do ścian jest utrudnione, bo możesz trafić w rurkę. W obydwu ogrzewaniach płaszczyznowych nie ma konwekcji. Konwekcja występuje w grzejnikach, gdzie jest duża różnica temperatur pomiędzy grzejnikiem, a powietrzem ogrzewanym..
 4. Dokładnie tak jak napisał Grundfos, tak powinna wyglądać prawidłowa instalacja. Niestety wielu niedouczonych instalatorów robi źle takie instalacje. Czy to z braku wiedzy, czy lenistwa. No i jest na początku taniej dla klienta.
 5. Jeśli obniżałeś moc pompy dla mocy maksymalnej, to ryzykujesz przegrzanie wymiennika (dość kosztowna sprawa).
 6. Nie ma znaczenia według mnie, podłogówka na pewno z temperatury zewnętrznej. Jak grzejniki dasz wg temp. zew. to masz szansę, że będą stale ciepłe, w przeciwnym razie mogą Ci się wyłączać (chyba, że ustawisz niską temperaturę zasilania ).
 7. Bo ustawisz za mały odbiór z palnika i może Ci się coś przegrzać.
 8. Więcej nie zaszkodzi, mniej zaszkodzić może. Ja u siebie ustawiłem minimum na 20 czy 30 %. Maksimum bym nie ruszał i zostawił na 100%.
 9. Każdy obieg podłogówki potrzebuje mieszacza, obieg grzejników nie potrzebuje mieszacza. Ale znów, 2 obiegi grzejnikowe teoretycznie potrzebowałyby 2 mieszaczy.
 10. Masz tak jak powinno być CW400 + CR100. CW400 jest "mózgiem" tej instalacji. Na CR100 ustawisz sobie temperatury i harmonogram i tyle.
 11. Do przeżycia, nic z tym nie kombinuj, tylko próbuj dalej regulować. Poczekaj zawsze dzień lub dwa żeby zobaczyć efekty.
 12. Przewodowo, było przewidziane. Auraton ma zestaw bezprzewodowy Auraton Aquarius SET PIR CR.
 13. Spróbuj w menu serwisowym, dla obiegu grzewczego zmienić sposób obniżenia. Najbardziej komfortowy jest "ograniczony", ja mam u siebie "próg temp. zewnętrznej" i ustawione 0 stopni Celsjusza. Powyżej tego w trybie obniżenia powinien nie grzać, ale nie sprawdzam tego aż tak dokładnie.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.