Skocz do zawartości

teres

Stały forumowicz
 • Zawartość

  425
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Ostatnia wygrana teres w dniu 31 Sierpień

Użytkownicy przyznają teres punkty reputacji!

Reputacja

8 Neutralny

O teres

 • Tytuł
  Doświadczony Forumowicz

O sobie

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Bielsko-Biała

Ostatnie wizyty

1256 wyświetleń profilu
 1. teres

  Junkers Junkers Cerapur Compact - opinie

  Ten kocioł to taki biedniejszy Smart, trochę bardziej topornie wykonany, gorsza modulacja (mniejsza) palnika, mniej możliwości sterowania (np. bez obsługi pompy cyrkulacyjnej). W sumie to polecam go tylko w wersji 14kW, gdzie potrafi zejść nisko z mocą minimalną. W wersji 24kW o wiele lepszym wyborem jest Smart. Nie słyszałem żadnych narzekań na te wymienniki, Bosch daje je do nowych kotłów serii 7000 (moce < 35 kW). Vaillant też dobry wybór, choć chyba sporo drożej i modulacja w mocniejszych wersjach też bez rewelacji.
 2. teres

  Vaillant Dwie krzywe grzewcze plus wyregulowanie temperatur.

  Ale to nie jest konieczne Ale skoro partner jest otwarty, to co za różnica, czy jedna pętle grzeje trochę mocniej od drugiej? Można to ustawić na jedną temperaturę, tylko że (według mnie) nie ma to większego sensu :)
 3. teres

  Junkers Junkers Cerapur Compact - opinie

  Bardzo ekonomiczny w zakupie kocioł do takich rozbudowanych instalacji. W Smart masz dodatkowo sterowanie pompą od cyrkulacji. Wymiennik ten sam WB-6.
 4. teres

  Vaillant Dwie krzywe grzewcze plus wyregulowanie temperatur.

  Trudno powiedzieć, może być konieczna korekta. Co to znaczy wyregulować obwody? Wyregulować możesz temperaturę w pomieszczeniach, ale do tego nie potrzeba termowizji. Na obwodach dobierz wymagany przepływ.
 5. teres

  Jakie pompy do grzejników i podłogówki (250m2)

  Teraz jak weźmiesz elektroniczne, to łatwo się reguluje. Ja bym proponował /4(40) na kaloryfery i /6(60) na podłogówkę. Jeśli podłogówki masz sporo i przepływy nie są za rewelacyjne, to na podłogę /8(80) pompa.
 6. teres

  Jakie pompy do grzejników i podłogówki (250m2)

  No to coś masz pokićkane w instalacji, że podłogówka zabiera ciepło.
 7. teres

  Wyposażenie kotłowni?

  Nie ma tutaj jasnowidza żeby wiedział co tam u siebie masz. Poza tym gdzie jest instalator od tego? Ktoś to przecież zamontował, to niech teraz uruchomi.
 8. teres

  Jakie pompy do grzejników i podłogówki (250m2)

  Zależy ile masz tej podłogówki i jak ona jest połączona z resztą instalacji. Pompy warto wymienić na elektroniczne, będą zużywały znacznie mniej prądu. Narysuj schemat całej instalacji.Raczej montuj popularne kotły, bo i o serwis łatwiej i o wsparcie na forach.
 9. teres

  Cerapur Smart ZSB 24-5C - ustawienia

  W "zwykłych" ustawieniach ogrzewania masz jeszcze opcję "optym. włącz program". Spróbuj ja ustawić na "tak". A jaki masz teraz ustawiony sposób sterowania?
 10. teres

  Cerapur Smart ZSB 24-5C - ustawienia

  A "wpływ pomieszczenia" masz na ile ustawiony? Jest jeszcze taki parametr "grzanie stałe poniżej" - wtedy w ogóle nie uwzględni temperatury do obniżania, tylko cały czas utrzymuje "dzienną". Ustaw sobie na "wył" ten parametr.
 11. teres

  CO - układ zamknięty czy otwarty

  UDT nie robi żadnego odbioru, jakaś bzdura. Zrób sobie albo całość zamkniętą (zawór dbv) albo kocioł na układzie otwartym przez wymiennik, a reszta za wymiennikiem w układzie zamkniętym. PS. jeśli masz hydrofor i wodę ze studni, to tylko ten drugi sposób wchodzi w grę.
 12. teres

  Cerapur Smart ZSB 24-5C - ustawienia

  Nie mam Cię jak nakierować. Sam musisz sprawdzić czy lepiej pilnuje Ci temperaturę z tłumieniem czy bez; typ budynku itd. PS. przy grzejnikach nie jest to wielki problem, bo masz termostaty.
 13. teres

  Junkers Cerapur Smart 24-5C

  Podłogówka to i komfort i ekonomia, plus nic nie zawadza na ścianach - takie jest moje zdanie. Tak jak Ci napisałem wcześniej, kocioł mimo niskiej mocy minimalnej (3 kW) i tak ma ją za dużą w stosunku do odbiorników. Musisz zrobić większe przerwy w harmonogramie grzania, albo otworzyć bardziej kaloryfery.
 14. teres

  Cerapur Smart ZSB 24-5C - ustawienia

  no i tak jest, tylko, że on jeszcze uwzględnia typ budynku, tłumienia temperatury zewnętrznej itd. starając się utrzymać cały czas temperaturę w domu. Przy podłogówce sprawdza się lepiej, przy grzejnikach lepiej wybrać inne ustawienie.
 15. teres

  Cerapur Smart ZSB 24-5C - ustawienia

  Tak działa jak jest sonda zewnętrzna i sterowanie pogodowe.
×

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.