Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik sv200


maniek130

Rekomendowane odpowiedzi

Palnik ma swoje wady i zalety.

Pięć sezonów jeszcze jakoś ujdzie (wymiana na "n" kosztowała mnie 700pln). Ale dwa nie pełne to słabo.

Jeżeli chodzi o dbanie, to czyszczę kocioł prawie co tydzień, ot takie zajęcie na sobotę rano. 

Powietrze mam wysoko ustawione, bo 47 na sterowniku SPP v2, inne węgle szły na 40-42. Nie wiem może mi się trafiła jeszcze ta wersja bez Cr w odlewie o której było coś na forum. Kaloryczność aktualnie 26, ale nie wiem czy przy tym sterowniku i mieszance Karlika i Wesołej ma to jakieś znaczenie.

Mieszam tak jak napisałeś, worek tego worek tego i pomimo że staram się go jakoś wymieszać, mam świadomość że nie jest to dobrze zrobione.

Przy tym węglu jest jeszcze problem narastającej warstwy szlaki na ruszcie, co powoduje blokowanie podajnika.

Jednym słowem nigdy więcej groszku z Wesołej, same problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, piokus napisał(a):

Nie wiem może mi się trafiła jeszcze ta wersja bez Cr w odlewie o której było coś na forum.

Ja to akurat wkładam między bajki. Z Cr czy bez, komora i tak upali się, to tylko kwestia czasu.

A czy dmuchawa u ciebie brzęczy czy stuka jak dzięcioł? Jeśli masz te grupowe sterowanie w tym spp to jak najszybciej powinieneś kopnąć to goowno najdalej jak się da.

Swoje przygody z kotłem z podajnikiem zacząłem właśnie ze sterownikiem mającym grupowe sterowanie dmuchawą. Ile mnie to nerwów kosztowało, jakie spieki wtedy wyciągałem... Nigdy wiecej...

Edytowane przez Dozy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dmuchawa chodzi cicho raczej bliżej brzęczenia;)

Generalnie w tym kotle, z tym sterownikiem, do tego sezonu, spalałem wszystko prawie że na pył.

Karlik i Pieklorz miały trochę takich drobnych, ładnie dopalonych popcornów. A już ekogroszek który miałem 2 i 3 sezony temu to była poezja. Popielnik nawet w mrozy wyciągany raz w tygodniu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Dozy napisał(a):

Kup 2 tony wesołej i pogadajmy gdy ją spalisz. ...w retorcie będzie naprawdę ciężko. 🙂

Sprawdziłem w swoich zapiskach. W 2019 paliłem tym węglem w okresie "letnim". Gościu ze składu sprzedał nam go w promocyjnej cenie, bo nikt nie chciał tego kupować. Klienci podobnież skarżyli się na gigantyczne kalafiory. Wzięliśmy na próbę po tonie. Najlepsze było to, że u nas spaliło się to całkiem dobrze i bezproblemowo. Wtedy sterownik ST48zPID

Nawet w notatkach załapała się wymiana ślimaka i rury kominowej. Ta ostatnia akurat została po prostu zżarta przez rdzę. Wytrzymała 7 lat. To była moja pierwsza rozbiórka kotła, teraz robię ją raz do roku. Na tym forum są z tego zdjęcia, więc można zobaczyć jak to wygląda (

wesola

        100    
        50    
        50    
        25   
    kwiecień

        75    
        50    
        50    
        50    
        50  
    maj

        25    
        25    
        50    
        50    
        50   
    czerwiec 

        50    
        25  
    lipiec 

        25    wymiana ślimaka, uszczelek, czyszczenie, wymiana rury od czopucha
        50    
        50 
    sierpień

        75    
        50 
    wrzesień    

        75    

 

Edytowane przez mkwapisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, piokus napisał(a):

Jednym słowem nigdy więcej groszku z Wesołej, same problemy.

Kiedyś pamiętam że też męczyłem się z tym opałem pomogło domieszanie do wesołej  pelletu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.01.2024 o 08:43, mkwapisz napisał(a):

W 2019 paliłem tym węglem w okresie "letnim". Gościu ze składu sprzedał nam go w promocyjnej cenie, bo nikt nie chciał tego kupować. Klienci podobnież skarżyli się na gigantyczne kalafiory.

Nie zrozum mnie źle. Co Ty porównujesz? W okresie letnim? Puść palnik na 2-3 godziny na pełnej mocy z wesołą to dopiero będzie "wesoło". 😜

A kalafiory owszem powstają. Nawet w środku palnika nie rzadko formowały się "statuły wolności". 

Ale muszę przyznać, że gdybym miał wybierać pomiędzy miał-piast albo groszek wesoła, to raczej wybrałbym wesołą. 🙂

Edytowane przez Dozy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ki czort nalał oleju do sv200? To jest palnik na paliwo stałe, nie ciekłe. 🤣

To o czym piszesz to przekładnia podajnika.

Uszczelniacz "abdykował".

Uruchom sam podajnik i wysłuchaj się w jego pracę. Jeśli przekładnia działa płynnie i nie słychać żadnych zgrzytów, to do końca sezonu wytrwa w obecnym stanie. Ale po sezonie trzeba będzie wymontować (i rozmontować) przekładnie i sprawdzić czy przypadkiem coś od środka nie uszkodziło tego uszczelniacza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu od razu wychodzisz z założenia, że trzeba będzie kupić nowy reduktor? Może się okazać, że wystarczy sam uszczelniacz wymienić.

Generalnie to mógłbyś sam to zrobić jeśli nie masz tzw. dwóch lewych rąk. To naprawdę prosta czynność i przede wszystkim bardzo łatwy dostęp.

Odczytaj oznaczenie na uszczelniaczu, zakup na zapas 2 lub 3 sztuki, obejrzyj kilka filmików o wymianie uszczelniacza promieniowego wałka rozrządu (będziesz wiedział jakim sposobem wyjąć stary) i do dzieła.

Edytowane przez Dozy
  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedzie liepiej szybko naprawic,bo isto usczelka padla z powodu uszkodzonego ložyska.Poki juž cos naprawiales,to dajesz rady.Ložyska i usczelki kupisz w jednym sklepie ložyskowym zaraz.Co najszybczej,bo možne zbytno uszkodzic innych czesci.Teraz jescze tania i prosta naprawka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymien samo uszczelnienie - simering. Nawet jak nie ma na nim oznaczenia lub sa nieczytelne to zmierz srednice wewnetrzna, zewnetrzna i grubosc. Kupisz w sklepie “metalowym” lub zamowisz na internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Wojcieszko napisał(a):

Generalnie zapewne dałbym radę to naprawić, ale jedyne info o reduktorze to, że jest BHF zsg 45, a kompletnie nie mogę znaleść jakie części i olej powinienem dokupić ...

Ale po co sobie zaprzątasz głowę modelem reduktora? Oznaczenie uszczelniacza jest na samym uszczelniaczu. Widać to chociażby na jednym z twoich zdjęć. Wytrzyj te mazidło z uszczelniacza i zrób kilka wyraźnych zdjęć z różnych perspektyw bo te oznaczenia zazwyczaj są "rozsiane" wokół.

A jaki olej? Wystarczy zwykły przekładniowy. Może być nawet 70W80 GL5 jeśli chcesz. To nie jest multitronic czy DSG, to zwykła przekładnia ślimakowa.

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fi wew. 40mm, fi zewn. 68mm, szerokość (głębokość) 7,5mm

Typ TC.

 

Edytowane przez Dozy
  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zapomniałem wcześniej dopisać, że płytszy też będzie ok. Bo to chodzi o grubość zewnętrznej ścianki. Ta grubość nie ma aż tak wielkiego znaczenia.

Nie musisz go wklepywać do samego końca. Wystarczy, że się zlicuje z płaszczyzną obudowy i szlus.

To tylko uszczelniacz. Ma wejść ścisło i zapewnić szczelność. Jak coś pójdzie nie tak, no to olej bedzie się sączył. Żadnego ka-bum nie będzie. 😉

Edytowane przez Dozy
  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Panowie gdzie kupię odlew żeliwny do palnika sv200 12-24KW ten z dziurkami nawiewu u boku i na górze? Po pięciu sezonach pęknięcie na górze zauważyłem. 

Edytowane przez andrzejegon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie będzie duża różnica w sprawności spalania pellet  w kotle na ekogroszek skamp pv-13 a typowymi peleciakami np Lidia, pell-pall, albo pereko qmpell podobnej mocy. Jakie jest wasze zdanie na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.