Skocz do zawartości

Wojcieszko

Forumowicz
  • Postów

    18
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Wojcieszko

  1. Jest szansa że szeroki na 7mm będzie ok? Nigdzie nie widzę 7,5mm.
  2. Ale ja Wam dziękuję za pomoc. Mega! Znalazłem takie oznaczenia: CH0; 01971; TC; 40; 68; 7; 5.
  3. Generalnie zapewne dałbym radę to naprawić, ale jedyne info o reduktorze to, że jest BHF zsg 45, a kompletnie nie mogę znaleść jakie części i olej powinienem dokupić ... Jeszcze jest kod 90045063002-4919-8790
  4. Dzięki za info. Tak też zrobiłem, zobaczymy jak długo przetrwa a później pewnie będę musiał kupić nowy reduktor. wiecie może gdzie jestem w stanie dostać taki reduktor bez kupna w zestawie z silnikiem?
  5. Panowie potrzebuję pilnej pomocy/opinii. Palnik sv200 piec ma 4 lata i w dniu dzisiejszym wylał się z niego olej. W załączniku wrzucam zdjęcie. Palone peletem, w lato nie używany. Czy wiecie co mogło się stać i czy da radę to naprawić? Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
  6. Ok, znajdę minimalną, ale dla obecnej pogody na dworze. A jak zrobi się -5 to będę musiał przestawiać temperaturę za mieszaczem ręcznie... Dobrze rozumuję?
  7. Umówmy się, że chciałbym mieć we wszystkich pomieszczeniach 22 stopnie. Ale dom jest duży (ponad 260m). I teraz mam 3 opcje w głowie: 1. Wyłączenie zaworów, ustawienie pogodówki tak abym w najzimniejszym pokoju miał 22 stopnie i dopiero wtedy odpowiednie przykręcanie zaworów w pozostałych pokojach, aby w nich również były 22 stopnie. Tutaj jednak zachodzi sytuacja, że cały czas w obiegu będzie woda na tyle gorąca aby dogrzać to jedno pomieszczenie, a do reszty będzie za duża temperatura 2. Wyłączenie pogodówki, ustawienie wszystkich grzejników na zaworach - Ponownie podobna sytuacja, z tym, że już kompletnie nie mam wpływu na wodę w rurkach. 3. Odkręcenie na maksa zaworów i działanie tylko na podstawie zaworu mieszającego i pogodówki, ale nie zrobię tą opcją we we wszystkich pomieszczeniach identycznej temperatury. Wydaje mi się, że najbardziej optymalna będzie opcja nr 1, ale też zapewne najtrudniejsza do zrobienia, później opcja nr 2 i na końcu 3... Ale nie znam się stąd moje zapytanie.
  8. Witam wszystkich. Zaczyna się powoli mój pierwszy sezon z grzaniem domu piecem na pellet. Mam w związku z tym mały dylemat. W domu posiadam same grzejniki z założonymi zaworami teromastatycznymi. Czy ktoś może mi podpowiedzieć jak dobrze pogodzić nastawy na zaworach z pogodówką (krzywą grzewczą w sterowniku). Zastanawia mnie jak dobrze to wyregulować. Przykładowo ustawię na wszystkich grzejnikach 22 stopnie. Skąd mogę wiedzieć, że na grzejniki nie idzie za ciepła woda z zaworu czterodrogowego skoro grzejniki i tak same odetną przepływ wody po osiągnięciu nastawu na zaworze termostatycznym. Dobrze by było aby zawór puszczał wodę tylko minimalnie cieplejszą od wymaganej w pomieszczeniach, aby grzejniki nie zamykały się kiedy w rurkach będzie woda o temperaturze przykładowo 45stopni, a w rzeczywistości wystarczyłaby 37stopni. Macie na to jakiś pomysł? Ktoś pomoże?
  9. Umówmy się, że jestem laikiem. Mam pompę CWU, zawór mam 4 drożny, ale on chyba nie ma żadnego wpływu na temperaturę wody w bojlerze...
  10. To chyba jednak nie bardzo jest odpowiedz na moje pytanie ...
  11. Cześć. Zrobiłem u siebie w domu mały eksperyment i chciałbym teraz abyście pomogli w doradzeniu. Sprawdzałem ile mój piec na pellet spali w zależności od ustawień grzania CWU. 1 opcja - temperatura zadana CWU 53 stopnie histereza 15. Ilość rozpaleń w ciągu dnia 2. (Piec po zagrzaniu CWU dobija do jakiś 70 stopni) 2 opcja - temperatura zadana CWU 46 stopnie histereza 8. Ilość rozpaleń w ciągu dnia 3/4. (Piec po zagrzaniu CWU dobija do jakiś 60 stopni) Spalanie jak się okazuje wyszło właściwie identyczne. Różnica 0,5kg w trakcie tygodnia na korzyść ustawień z 2 opcji. Które zatem ustawienie będzie lepsze dla pieca? Częstsze rozpalanie i dobicie do 60 stopni, czy rzadsze i dobijanie na piecu do prawie 70?
  12. Cześć możesz podesłać jakiś link albo więcej informacji na czym te prace ze sterownikiem mają polegać?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.